O γιατρός σάς απαντά

Είμαι οδοντίατρος και κάτι σκαμπάζω, όμως δεν έχω δει πολλά επεισόδια House. Όσα έχω δει πιστεύω έστεκαν. Η αφρικανική τρυπανοσωμίαση πάντως υπάρχει!!!:lol::lol::lol:

Δεν έχω δει κάτι τόσο ψεύτικο στη σειρά, γιατί στη σχολή έχουμε και αρκετά ιατρικά θέματα. Απλά οι μέθοδοι που ακολουθεί πολλές φορές είναι ριψοκίνδυνες και δεν παίζει να τις έκαναν πολλοί γιατροί.
Αλλά αυτός επειδή είναι γαμάτος, και τις δοκιμάζει και του βγαίνουν8)

Και η μαμαμ’ που ναι ταπεινή ΕΣΥτισα παθολόγος, αληθοφανή τα βρίσκει.
Μόνο που πρώτον κάποια (τα λιγότερο ακραία) τα βρίσκει πιο πριν από το House, δευτερον ισχυρίζεται πως με αυτά που τους κάνει μέχρι να βρει τι έχουν, οφείλει να τους έχει σκοτώσει από τη 2η μέρα.

Φοιτητής Ιατρικής εδώ…

Ότι μου πείτε εγώ είμαι ΕΔΩ

Κ εγώ που έχω μιλήσει με κατι θείους και φίλους γιατρούς που έχω κ βλέπουν αυτή τη σειρά, έχουν πεί οτι τις περισσότερες φορές , αυτά που έχουν οι ασθενείς είναι εμφανέστατα. Και μην μου πείτε βασικά οτι δεν το περιμένατε πως τραβάνε από τα βυζιά τις υποθέσεις για να αποκτήσει σασπένς η σειρά…

Όπως κ να έχει όμως
I <3 House
I <3 Kuddy
I <3 Cameron
I <3 13
!!

:smiley:

φίλη γιατρίνα μου έχει πει ότι όλα είναι αληθινά, αλλά είναι υπερ υπερσπάνιες περιτπώσεις

ειδικά αυτές οι περιπτώσεις που ένας ασθενής έχει 2-3 αρρώστιες, δεν υπάρχουν στην πραγματικότητα σαν περιστατικά, αλλά θεωρητικά μπορούν να γίνουν

μα καλα, και ολοι αυτοι πανε στο νοσοκομειο του χαουζ?

Εχεις δικιο, σιγουρα μια σειρα 6+ σεζον θα μπορουσε να στηριχτει ανετα σε εναν γιατρο που θεραπευει γριπη και δινει σιροπια για βηχαλακι.

δινει και τετοια μερικες φορες:p

δεν ξερω τι λεει ο χαουζ, αλλα ο δικος μου γιατρος μου ειπε σημερα
“εχεις παθει ρηξη τετρακεφαλου (στο μπουτι στην πανω πλευρα). επειδη το επαθες πρωτη φορα πριν 2 χρονια και αρκετες φορες απο τοτε μεχρι σημερα δεν μπορει να εγχειρηστει. σε γενικες γραμμες ξεκουραση, λιγο αθλητισμο και καθολου μπαλα!”
καθολου μπαλα…
τερμα η μπαλα…ΜΠΑΛΑ ΓΙΟΚ… για ολη μου τη ζωη…
:cry::cry::cry::cry:

πω ρε φίλε :?

θα σου λεγα να το ψαξεις κι αλλο παντως… ειδικά όσον αφορά τους γιατρούς, ούτε δέκα γνώμες δε φτάνουνε.

Μη μασας, οι γιατροι παντα υπερβολικοι ειναι. :wink:

Κανε μια επισκεψη και σε κανενα αθλιατρο

νταξ, κι εγώ με κήλες είμαι εδώ και 10 χρόνια και έχει γίνει ψιλοανάπηρο το ένα πόδι (δυστυχώς δεν είναι αυτό με το οποίο τραβάω σουτ να χω δικαιολογία για τα μπεκατσίδια). για 4-5 χρόνια το χα ρίξει στα ελαφρολαϊκά αθλήματα (πιγκ πογκ κοινώς), αλλά ξανάρχισα να παίζω πριν κάνα χρόνο και δε μπορώ να πω ότι έχω χειροτερέψει πολύ…

κάθε περίπτωση είναι διαφορετική βέβαια, αλλά γενικά ΨΑΧΤΟ.

και εγχειρηση να σηκωνει το θεμα δεν εχω καποιον σοβαρο λογο να την κανω.
μονο για ποδοσφαιρο μου ειπε και για πολεμικες τεχνες…
δεν εχω καν λογο να προσπαθησω να πεισω τους γονεις μου.
καμια δευτερη γνωμη σιγουρα θα την παρω παντως…

Περαστικά boy! Και κρίμα…

Δεν ξέρω ρε πούστη, κι εγώ γαμώτο έχω αρχίσει να νιώθω μια ενόχληση εκεί που ξεκινάει το μπούτι, κοντά στο @, στην κλείδωση. Πήγα σε γιατρό μου’ πε για θλάση, αλλά εχει κρατήσει κανά μήνα χωρίς να παίζω μπάλα και προβληματίζομαι…

Προσαγωγός είναι αυτό (λογικά).

να μη σε ανησυχήσω, αλλά κι εγώ το χα αυτό πριν 12 χρόνια και το χω ακόμα :lol:

παιδια αμα νιωθετε ενοχλησεις οταν παιζεται μπαλα για αρκετο καιρο,πρεπει να πατε κατευθειαν στο γιατρο,καθως εγω σε μια φαση ειχα χτυπησει στο ποδι και ηθελε ας πουμε να ενα μηνα να κατσω για να επουλωθει η πληγη στον μυ και επειδη επαιζα στο διαστημα αυτο,με πηγαινε πισω αλλον εναν μηνα…οταν το πηρα χαμπαρι οτι δε παιρνουσε,πηγα στο δοκτορα και εκανα φυσιοθεραπειες για 3 βδομαδες και μετα δεν επαιζα μπαλα για 2 μηνες…αν το συνεχιζα κιαλο μπορουσε να μεινει μονιμη ευαισθισια,αλλα ευτυχως τωρα ειμαι 100% οκ

οποτε destroyer οι παρατεταμενες μικροθλασεις στον μυ σου μπορει να σου κοστισαν την μπαλα…

ευτυχως ο παοκ δεν εχασε ακομη ενα ταλεντο…:lol::stuck_out_tongue: