Προβλημα με online αγορα/απορίες

Ο τυπος ενιωσε οτι προκειται για απλο δεμα?

Πιο αναλυτικά δε γινόταν να του το εξηγήσω :expressionless:

για πες μια site

wwf τσι αγγλίας. :razz:

Πότε το παρήγγειλες?Τα ΕΛ.ΤΑ είναι και λίγο καθυστερημένα…
Tracking Id και να είχε το πολύ πολύ να μάθαινες ότι έφτασε Ελλάδα…μέχρι εκεί!
Μήπως σου ήρθε ειδοποίηση και την πήρε άλλος/χάθηκε/παράπεσε κ.λ.π?
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας στα ΕΛ.ΤΑ να ρωτήσεις αν έχεις δέμα…
Μπορεί να καθυστέρησε και λόγω των μπλόκων των φορτηγατζήδων:-k

μεταφέρω εδώ την κουβέντα.είμαι άσχετος.για πείτε.
αργάααα - αργάααα όμως για να τα καταλάβω…:stuck_out_tongue:

Εγώ έχω κάρτα ανάληψης από την Πειραιώς η οποία έχει το σήμα της Visa πάνω.
Μπορώ να κάνω αγορές μέσω internet σε όλα τα site που δέχονται Visa.

Δεν έχω πιστωτικό όριο που σημαίνει οτι άμα έχω 100? στον λογαριασμό μπορώ να αγοράσω προϊόντα που κοστίζουν μέχρι 100? άμα προσπαθήσω να αγοράσω κάτι που κοστίζει 101? θα βγάλει λάθος. Αυτό είναι καλό και για την ασφάλεια μου γιατί με συνδυασμό με το web banking έχω συνεχή έλεγχο στις κινήσεις που γίνονται.

Επίσης με την ίδια κάρτα έχω δημιουργήσει και paypal λογαριασμό και αγοράσω από ebay/steam και οπουδήποτε αλλού δέχονται paypal.

και με καρτες ανάληψής γίνετε εγω τέτοια χρησιμοποιώ…
αν έχεις καινούρια σίγουρα θα κάνει!!!

κοιτα αν εχει το καλαθάκι της νοικοκυράς πανω… :stuck_out_tongue:

κοίτα να δεις τι χάνω τόσα χρόνια…:stuck_out_tongue:
επίσης, το paypal τι ακριβώς είναι? γιατί έχω μια ιδέα, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος.

Ε ουσιαστικα μια υπηρεσια μεταφορας χρηματων,την οποια “συνδεεις” με τη καρτα σου.Στους πιο πολλους μπορεις να πληρωσεις και κατευθειαν απ τη καρτα αλλα το paypal ειναι διαδεδομενο λογω απλοτητας αλλα και ασφαλειας στοιχειων κτλπ οποτε καλο ειναι να χεις λογαριασμο.

και ο λογαριασμός paypal γίνεται ιντερνετικά, έτσι?

yy,τιποτα δεν ειναι,κατι λεπτα θα σου παρει.Τσιμπα τη καρτα για αρχη(πηγαινε στη Πειραιως με ταυτοτητα,αφμ και 5 εβρα και πες οτι θες να βγαλεις prepaid):stuck_out_tongue:

κάτσε, μη τα μπερδεύεις τώρα. άλλο πράγμα η prepaid και άλλο η κάρτα ανάληψης.

εντάξει, κάρτα αναλήψεων έχω.πρέπει να βγάλω ειδική, και απαραιτήτως από την πειραιώς?:-k

edit:
με μπερδεύετε!:stuck_out_tongue:

Εγώ αναφέρω την Πειραιώς γιατί αυτήν χρησιμοποιώ, δεν ξέρω τι παίζει με τις υπόλοιπες τράπεζες.

Α τωρα ειδα που λεγατε για αναληψης ρε.Ε εγω prepaid εχω(επισης απο τη Πειραιως που προτιμαται γενικως),αμα γινεται η δουλεια και με την αλλη,παιξε μπαλα με αυτην ναι.

Ω καλα γραψτε λαθος,απο Κυπρου ειναι η δικια μου,δε ξερω πως μου κατσε τωρα ετσι:p

όταν πρόκειται να παίξω μπάλα λοιπόν, ίσως να επανέλθω.και αυτό θα γίνει σύντομα.8)
ευχαριστώ για το ίνφο μέχρι στιγμής.

Ρε παιδιά, έχει κανένας άλλος πρόβλημα με το Rapidshare;; Κάνει κάτι περίεργα όλη μέρα σήμερα…

εδώ μιλάμε για αγορές, όχι για “αγορές” :afro: