Operation Mindcrime (best song)

Αφού βγήκε με διαφορά καλύτερο album των Ryche στο αντίστοιχο πολ ας ψηφίσουμε για το καλύτερο τραγούδι.

[SPOILER]Όσοι το θεωρούν βαρετό, υπερεκτιμημένο κτλ κτλ καλύτερα να μην ποστάρουν, αν και βρήκα μια λύση για την περίπτωσή τους


:p:p:p
[/SPOILER]

Revoluton Calling. Και μετα Eyes of a stranger. στεγνα

Γιατι ρε Deckard το κανεις αυτο? ΓΙΑΤΙ? Βαρβαρε. Κτηνος. Σαδιστη. Εννοειται πως αδυνατο να ψηφισω. Δεν γινεται. Ειναι ιεροσυλια να ξεχωριζεις κομματια απο αυτον τον δισκο (All time favorite ε).

ασάλιωτα Spreading the Disease.

religion and sex are powerplays
manipulate the people for the money they pay
selling skin, selling god
the numbers look the same on their credit cards
politicians say no to drugs
while we pay for wars in south america
fighting fire with empty words
while the banks get fat
the poor stay poor
the rich get rich
the cops get paid
to look away
as the one percent rules america

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

The Mission.

Μου είναι πολύ δύσκολο να ψηφίσω εδώ,καθώς το Mindcrime είναι ένας απ’τους λίγους δίσκους που θεωρώ ότι ΟΛΑ τα κομμάτια είναι επικά.Δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποιο,όλα είναι ένα κι ένα. :smiley:

Ψηφισα Operation Mindcrime κατα λαθος. Παρακαλω αν γινεται να μεταφερθει στο Revolution Calling. :-s

Breaking the silence μετα δυσκολίας…ολα τα κομματια ειναι ενα και ενα…

Eyes Of A Stranger και Breaking The Silence τα κορυφαια !

Eyes of a stranger, γιατί αυτοί οι στίχοι είναι αξεπέραστοι :smiley:

And I raise my head and stare
Into the eyes of a stranger
I’ve always known that the mirror never lies
People always turn away
From the eyes of a stranger
Afraid to know what
Lies behind the stare

Δύσκολη πάντως η επιλογή γιατί όλο το cd είναι κορυφή :wink:

έλα μωρέ με τους παιδικούς στίχους και το ρηχό concept τώρα…

αυτό ακριβώς.Λες και το έγραψα εγώ το ποστ

Δύσκολο αλλά Eyes Of A Stranger και μετά Breaking The Silence, Mission, Suite Sister Mary, I Don’t Believe In Love σχεδόν όλα ισάξια! Απάτη δίσκος :p#-o

έχει παιχτεί κάτι σε άλλο thread και δεν το έχω πάρει πρέφα ??

Tσέκαρε το thread Το αλμπουμ μεγαθήριο που άκουσα και δεν μου έκανε εντύπωση και θα καταλάβεις. Αν δεν βαριέσαι να ψάχνεις…

τι να πει κανείς για αυτό το δίσκο.Όλα τα κομμάτια είναι κορυφή.Εγω επιλέγω breaking the silence

Ωραίο θρεντ αγορίνα, αλλά κάνε μου τη χάρη και κάνε έντιτ στο πολλ για να είναι τουλάχιστον δύο οι επιλογές. Θέλω να γράψω “The Mission, στα καπάκια Suite Sister Mary και άντε γειά!”

E οχι τσατσιες!!
Αστα στη μια επιλογη να βασανιζονται :twisted:

Σαδιστικό poll πράγματι…

To concept κάνει τα πράγματα πιό δύσκολα…

Mε πολλή δυσκολία έγινα ο τέταρτος που ψήφισε το spreading the disease γιατί είναι κομματάρα αλλά και αντιπροσωπευτικό του ήχου και του ύφους του δίσκου.

Done!

I Don’t Believe In Love απο εμένα.