Pain of Salvation - In the Passing Light of Day

πιο πολυ με road salt ή σε στυλ scarsick ας πουμε;

@Keeper21 είναι ήδη προγραμματισμένη η κουβέντα. Νομίζω πως ο Daniel δεν απογοητεύει.

@Storm ηχητικά ναι, υπάρχουν πιο πολλά πράγματα από αυτά τα δυο άλμπουμ νομίζω. Αλλά και πάλι είναι διαφορετικό από αυτά.

Και ναι και όχι νομίζω. Θυμίζει σε πολλά σημεία τους παλιότερους PoS, αλλά με ήχο πιο κοντά στα άλμπουμ που ανέφερες.

Είναι πολύ ιδιαίτερο άλμπουμ, νομίζω σαν να “παντρεύει” το metal παρελθόν με τα τελευταία χρόνια πιο ωμού ήχου.

ωραια νομιζω με καλυψατε!ενδιαφερον ακουγεται

ωραιο το κειμενακι Χρηστο! περιμενουμε κριτικη δισκου και συνεντευξη!ξερεις εσυ!

τρομερά ενδιαφέρουσα συνέντευξη αν έχετε ώρα να την ακούσετε.

outshined βγάλε κι εσύ κάνα τέτοιο ηχητικό από τις ωραίες κουβέντες που κάνετε

1 Like

Thanks. Η συνέντευξη μεταφέρθηκε για την επόμενη εβδομάδα, λόγω ενός προσωπικού θέματος του Daniel, αλλά πίστεψέ με οι στίχοι του νέου άλμπουμ μου δίνουν τόσες αφορμές για ερωτήσεις που φοβάμαι ότι ο χρόνος δεν θα αρκέσει όσος κι αν είναι. Δεν νομίζω να απογοητεύσει.

@disconnect ίσως αξίζει να ανεβάσω το ηχητικό από το 2010. Σκεφτόμουν ότι δεν την είχα απομαγνητοφωνήσει στα αγγλικά και την θεωρώ μια από τις ωραιότερες κουβέντες που είχα ποτέ με μουσικό (αν όχι την ωραιότερη).

2 Likes

περιμένω ε

Don’t hold your breath. Κάτσε να ψάξω στο παλιό PC, να το βρω και να αποφασίσω αν θέλω τελικά να το ανεβάσω… χαχα. Τώρα που το σκέφτομαι δεν έχω ανεβάσει ποτέ τίποτα σε youtube κλπ

βλεπω να σου στελνει μπραβους αν δεν το ανεβασεις τελικα :stuck_out_tongue:

αρχισαν δειλα δειλα τα πρωτα reviews…

Δεν έχω διαβάσει κανένα και δεν θέλω μέχρι να βγει το δικό μου. Περιμένω το πράσινο φως από την εταιρεία.

Έχω καεί με το άλμπουμ.

τετοια λεγε μας! πιστευεις οτι ειναι ανωτερο απο τα road salt;

θες να περιμένεις λίγη ώρα ακόμα; :wink:

αν ειναι “Ωρα” και οχι “μερες” ανετα! διαφορετικα στελνω γκαζακια :stuck_out_tongue:

Γλίτωσα;

χαχα ναι ναι!

πολυ χορταστικο κειμενο! ανυπομονω να το ακουσουμε ολοι και να σχολιασουμε…

Μας τρέλανες!! δεν μπορώ να περιμένω

ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!

Because they fill me up with digust! :smile: