Parks & Recreation - The Ron Swanson appreciation thread

That’s[B] literally[/B] the worst news i’ve heard all day!

Damn it Jerry!

τυφλη εμπιστοσυνη στους δημιουργους. Εγω φανταστειτε ειχα φαει ξενερωμα οταν διωξανε μπραντανογουιτς απο τη σειρα, αλλα αφου ενιωθαν πως δεν χωραγε στην πλοκη, παει, δεν χωραγε.

Η ανι η αληθεια ειναι πως δεν προσεφερε και πολλα, αλλα ο Λοου ηταν σιγουρα δυνατο χαρτι και ειναι κριμα…

Αλλα ξερουν τι κανουν. Δεν στενοχωρουμαστε. Η σειρα ειναι μεγαλη.

Έφαγες ξενέρωμα που έφυγε το βαρύδιο της σειράς; Ήταν βαρετός και καθόλου αστείος, τι σου άρεσε;;

οντως ο μπραντανογουιτς ηταν απο τους πιο βαρετους σε σειρα γενικα

ο λοου ειχε τις πολυ καλες στιγμες του αλλα και καποιες κουραστικες
η ανν δεν ειχε κανεναν ρολο τις τελευταιες σεζον αλλα ηταν ευχαριστη προσωπικοτητα

μου αρεσε σαν τυπος. Μου αρεσε μια ιδιαιτερη δυναμικη που ειχε με τον σουανσον, μου αρεσε που σαν ξενερωτος ηταν και καλα ο ‘γαμιας’ της πολης. Και τα δυο αυτα στοιχεια τα εβρισκα πολυ κωμικα και θα μπορουσαν να ταν πατημα για πολλες εκμεταλλευσιμες ιστοριες.

πχ πολλες φορες ο Τομ με εκνευριζε πιο πολυ απο αυτον.

Σιγουρα παντως η ελλειψη του λοου θα φανει παραπανω απο της ανι, αλλα πολυ πιθανον να χρησιμοποιηθει η απουσια του για εισαγωγη νεου ηρωα που θαναι σε φαση ‘κακος’ και θα φερει ΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ (sic) στο department.

Tελος, ακομα κρατιεμαι απο το τρελο μου ονειρο πως σαν τελευταια σεζον θα δειξουν επιτελους τον δημαρχο και θα ειναι ο Bill Murray

συμφωνώ για lowe> εμένα μου αρέσει πάντως

χωρίς annie eye candy να δω που θα ξεκουράζουμε τα βλέφαρά μας όμως

ρακούνι περίμενα να εισαι ερωτευμενος. με απογοητευεις

υποτιτλοι για τον 5ο εχουν βγει πουθενα?? εχω μεινει κανα χρονο τωρα στο 7…

Γιατι δεν μιλατε παιδες;

Ίσως και να εριξα ενα μικρο αντρικο δακρυ (και καποια αλλα λιγοτερα αντρικα) στο τελευταιο επ. Το?ξερα πως θα γινει, αλλα και παλι, ήταν καπως.

Το τελευταιο πλανο ηταν πανεμορφο, και τελειως ξενο για την αισθητικη του mokcumentary πραγμα που εδινε πολλα παραπανω σε αυτο το ιδιαιτερο επεισοδιο

Αντε βρε να πουμε τιποτα.

fun fact, εκεινος ο head του Public works ειναι ο αειμνηστος FRANK SOBOTKA.

Απολαυστική σειρά και εξαιρετικά δουλεμένη ως προς το σενάριο (πλοκή, αστεία, χαρακτήρες).
Ρον - Λέσλι είναι τόσο συναρπαστικοί χαρακτήρες που παρά τις ολοκληρωτικές διαφορές τους σε πολλά έχουν τρομερή χημεία και αυτό οφείλεται στις καταπληκτικές ερμηνείες της Poehler και του Offerman.

Θα λείψει σίγουρα όταν τελειώσει.

Μετά το πρώτο χλιαρό επεισόδιο ακουλούθησαν εξαιρετικά επεισόδια, θυμίζοντας ποια είναι η πιο καλογραμμένη κωμωδία ίσως μετά τα 00’ς.
Απολαυστικά γραμμένοι χαρακτήρες και αξιοθαύμαστη χημεία των ηθοποιών.

from boys to men, from men to gladiators and from gladiators into swansons.

δε νιωθω ακομη ετοιμος να ξεκινησω την 7η σεζον. απιστευτη σειρα με χιουμορ που χειριζεται με μεγαλη δεξιοτεχνια στο χαλαρο με πραγματικο φιλινγκ. Αντι και λοου αγαπημενες προσωπικοτητες. τομ μερικες φορες κουραζει, αλλα συμβαλει στο συνολο με πολλες καλες στιγμες. ε, σουανσον, λεσλι τα ξερετε.

Called it, FUCKING CALLED IT

[SPOILER]

[/SPOILER]

Πολύ ωραία τα 2 επεισόδια, περιμένουμε και τα 2 τελευταία.

Πάει και αυτό

BTW

Το φινάλε και γενικά η σεζόν ήταν τέλεια. Είχε συγκίνηση που κάτι όμορφο τελειώνει και ήταν συνεχώς αστείο.

Oσο δεν βλεπω το φιναλε σημαινει πως δεν εχει τελειωσει η σειρα, σωστα;

Συνέχεια από το άλλο θρεντ. Οκ, είμαι 4η σεζόν και i get your point. Mε ενδιαφέρει να προσέξω καλύτερα την αλλαγή όταν το ξαναδώ, αλλά χοντρικά ας πούμε ότι κατάφεραν να απομακρυνθούν από το office και να μην κάνουν την leslie θυληκό michael scott, χαίρω πολύ. Που ακόμα κι έτσι βέβαια, εμένα μου ήταν υπερσυμπαθής εξαρχής και θεωρώ έχει σαφώς μεγαλύτερο relatability. Επίσης, κάναν τον andy από μαλακάκο υπέρθεο (α ρε chris pratt, πρέπει να είσαι από τους πιο κουλ ανθρώπους του γαλαξία!), τον jerry… jerry (where did that come from?!) και εξαφάνισαν τον mark (literally. τον εξαφάνισαν σαν χαρακτήρα πρώτα και μετά και από την σειρά). Δεν λέω, οι καινούριοι χαρακτήρες (ben, chris) είναι απείρως πιο ενδιαφέροντες, αλλά πολύ με εκνευρίζει όταν φεύγει κάποιος σε σειρά και είναι σα να μην έχει υπάρξει ποτέ. Μια αναφορά βρε αδερφέ, κάτι.

Κατά τα άλλα, κρατιέμαι να μην την πατώσω την σειρά και βλέπω από 1 έως 6 επ/μέρα. Την αγαπώ, τους αγαπώ όλους. Θέλω να γίνω η λέσλι νοουπ ξερωγω και ο ρον σουανσον μαζί. Που τι να πει κανείς γι αυτό τον χαρακτήρα και γι αυτό το μουστάκι, όχι τι! Απολαυστική και η aubrey plaza και το quirky παίξιμό της. Προσωπικά την γνώρισα μέσα από το legion, οπότε αυτή της η πλευρά έχει τρελό ενδιαφέρον. Δεν ξέρω τι άλλο να πω για την ώρα, πολύ δένομαι με αυτά τα παιδιά και τις περιπέτειές τους και πολύ θα με πάρουν τα ζουμιά όταν έρθει το φινάλε. Α ναι, θυμήθηκα. Η rashida jones γιατί να είναι τόσο όμορφα πανέμορφη?!

1 Like

Τα ειπες ολα.

Για τον Μαρκ δεν νοιαστηκε κανενας. Πιο ανυπαρκτος κι απο τον Τζερι.

Οσο και να επιασε κορυφη το Parks and Rec στις σεζον 2-3-4 παντως, που για μενα ειναι οι καλυτερες, χωρις να υστερουν σε ποιοτητα οι επομενες, η 1η σεζον ΔΕΝ ειναι “για τον πουτσο”. Ειναι κι αυτη παρα πολυ καλη.

Απλως ξεχωριζει σε σχεση με ολες τις υπολοιπες, ειναι πολυ πιο κοντα στο Office, ειναι πολυ εντονο το στοιχειο του mockumentary, και δεν εχουν μπει ακομα στο cast ο Ben και ο Chris (Rob Lowe), ο οποιος νομιζω πως ειναι ο χαρακτηρας που με εχει κανει να γελασω περισσοτερο απο καθε αλλον, οσο αψογοι και να ειναι η Λεσλι κι ο Ρον.

2 Likes

Nοιάστηκα εγώ. Είχε προοπτικές, πριν τον κάνουν αδιάφορο.;p Επίσης, μου άρεσε πολύ η 1η σεζόν, οπως είπα και στο άλλο θρεντ αφού ξεκίνησα την σειρά, αλλά ναι, υπάρχει μια αισθητή διαφορά σε σχέση με την συνέχεια.

1 Like