Pc problems\αποριες

Εγώ που πήρα μια τέτοια και μου κανε κάτι κόνξες σε win 7 ο μόνος τρόπος να την δούνε ήταν να βάλω πρώτα το wifi utility που χε το cd και μετά να την συνδέσω.

Τα Windows 8.1 τα έχει κανείς; Είναι καλά; Έχω τα 7 και σκεφτόμουν να περάσω τα 8.1. Αξίζουν τίποτα ή να παραμείνω στα 7 που είναι και σταθερή αξία;

αν εχεις ηδη τα 7 δεν θεωρω οτι σου προσφερουν ουσιαστικα κατι παραπανω

Για κανένα λόγο μην αλλάξεις τα 7.

Για μενα μετα τα Βιστα, τα 8αρια ειναι ο,τι καλυτερο μπορουσε να προσφερει η ΜS.

Εναλλακτικα μπορεις να πας σε MS-DOS.

Μη ξεχνάμε και τα φανταστικα millennium

Windows 7 και πάλι Windows 7…αυτες τις @!!@#!#@ες κάνει η Microsoft και χάνει κόσμο!

Γεια σας παιδια, το μικροφωνο του λαπτοπ μου σταματησε ξαφνικα να λειτουργει… Τα ηχεια δουλευουν κανονικα. Στον πινακα ελεγχου φαινεται κανονικα στο recording devices και ειναι η προεπιλεγμενη συσκευη, απλα οταν δοκιμαζω να ηχογραφησω κατι, η μπαρα δεν κουνιεται καθολου και δεν γινεται τιποτα. Εκανα reinstall τους audio drivers και για την καμερα, αλλα παλι τα ιδια. Το μικροφωνο ειναι ενσωματωμενο στο λαπτοπ, εχω ενα Dell Xps 17 (l702x) με windows 7. Αν εχει κανεις καμια ιδεα εκτος απο format, ας βοηθησει γιατι δεν ξερω τι αλλο μπορω να κανω…

Λιγο νιουμπαδικη ερωτηση νομιζω, αλλα ξερει κανεις πως στο διαολο μπορω να αποφυγω να γινομαι αυτοματα redirect στη σελιδα της χωρας που βρισκομαι οταν μπαινω σε ενα οποιοδηποτε site? Πχ παω να μπω στο ign, γραφω και ign.co.uk και παλι με στελνει στο ολλανδικο site του IGN. Ακομα και με incognito mode. Και ΔΕ ΘΕΛΩ.

Αν ξερει κανεις καμια λυση (εκτος του να χρησιμοποιησω VPN), τον αγαπαω.

δεν ξέρω αν θα πετύχει, αλλά κάνε google search ακριβώς αυτό που ψάχνεις και βάλε και από διπλα ign.co.uk
αλλιώς tor

Από μια εφαρμογή που κατέβασα, μου εγκαταστάθηκε ΠΟΥΣΤΙΚΑ το qone8. Άλλαξα αρχική σελίδα από τα Εργαλεία, Εφαρμογές του Firefox, το έβγαλα και από το target και κομπλέ. Όποτε όμως ανοίγω ccleaner να μαζώξει τα σκουπιδάκια, εμφανίζεται πάλι αυτή η πορδή και εκνευρίζομαι!!!

Έχω απεγκαταστήσει την εφαρμογή (σημ. πρέπει να έπαιξε πουστιά όταν την εγκαθιστούσα και ξε-τσεκάριζα τα toolbars… μάλλον είχε συνθήκη “αν δεν”… ααααααααααααααα!!!), αλλά ανά διαστήματα, τσουπ, εμφανίζεται η μπίχλα.

Τι μπορώ να κάνω;

Δεν καταλαβα, τοχεις κανει Uninstall με το Ccleaner;

αυτη την μαλακια την ειχα και εγω
καταφερα και το εβγαλα με το super-antispyware
με το που ανοιγεις την εφαρμογη σου εμφανιζει μια λιστα με προγραμματα που δεν χρειαζεσαι(και καλα)
εκει ειδα κατι περιεργα,τα εβγαλα και κομπλε:)

Το τορ θα τον βγαζει καθε 5 λεπτα απο αλλου.

Δοκιμασε με proxy θεριε.

Ισως να εχω ενα προβλημα.Πηρα καινουργιο πισι το οποιο ο εχω κανα μηνα τωρα.Παρατηρησα οτι οταν ανοιγω καποια προγραμματα οπως το foobar ή το μtorrent ακουγεται ενα “γουργουρισμα” απο το πισι.Για μερικα δευτερολεπτα συνηθως που πρεπει να ειναι απο το παλιο μηχανικο σκληρο μου που εβαλα μεσα.Κατεληξα οτι γινεται σε αυτα τα προγραμματα γιατι το foobar βλεπει τα τραγουδια που εχω σε αυτον,και το μtorrent σωζει σε αυτον ο,τι κατεβαζω.Γενικα δεν κανει θορυβους.Εντομεταξυ δεν ξερω αν ειναι καινουργιο προβλημα ή αν υπηρχε και παλαιοτερα γιατι το παλιο πισι δεν την παλευε και εκανε γενικα τρελο θορυβο.Να ψαχτώ ή ειναι φυσιολογικο?Οχι τιποτα αλλο δεν εχω κανει και backup.

Κάνε backup σε κάθε περίπτωση άλλα όπως καταλαβαίνεις δεν εξηγείς και πολλά με το “γουργούρισμα”. :slight_smile:

μαλλον (οπως ειπες )ειναι ο μηχανικος δισκος που λογικο να μην ακουγοταν σε παλιοτερο pc γιατι ο μηχανισμος ψυξης εκανε παραπανω θορυβο…

[B]excel [/B]κανείς?!

έχω 5-6 column με πολλές σειρές σε ενα sheet, και σε ενα άλλο sheet εχω τον ιδιο αριθμό column αλλά λείπει μια σειρά και πρέπει να ανακαλύψω ποια είναι.
οι σειρές πλέον είναι ανακατεμένες στο δεύτερο.
μου λέει οτι μπορώ να κάνω αλλαγές στο δεύτερο sheet. αλλά η μονή που μπορώ να κάνω για να φέρω σχετικά κοντά με την αρχική είναι να κάνω sort το sheet απο το column με την ημερομηνία. αλλά και πάλι δεν μπορώ να βγάλω την ίδια σειρά για να διαπιστώσω έστω έτσι ποια σειρά λείπει
θέλει κανείς να μου πει καμία ιδέα αν του έρχεται ?

*ξέρω οτι δεν είναι τόσο απλό χωρίς να το βλέπει ο άλλος… λέμε στην περίπτωση που εγώ δεν το έχω πιάσει

Έχω router Huawei EchoLife HG520c και θέλω να περιορίσω το bandwidth που δίνει σε ορσμένους χρήστες (υποθέτω μέσω MAC address;) που συνδέονται ασύρματα. Το έψαξα λίγο με το QualityOfService, αλλά δεν έβγαλά άκρη.

[SPOILER]Mackintosh απάντα εδώ αν το δεις πρώτα στο φλόρουμ[/SPOILER]

Μέχρι πέρυσι χρησιμοποιούσα το windows movie maker, μετά άλλαξα λάπτοπ, το καινούριο δεν έχει το windows movie maker, όταν κατεβάζω το windows movie maker για κάποιο λόγο δε λειτουργεί και χρειάζομαι ένα πρόγραμμα σαν το windows movie maker, ΓΑΜΩ το windows movie maker.

Θέλω να βάλω 30-40 φωτογραφίες, από πίσω να παίζει τραγούδι και να μπορώ να επιλέξω εφέ για τη μετάβαση από τη μία φωτο στην άλλη, πιο απλό δε γίνεται. Το ezvid ας πούμε δεν έχει επιλογή να βάλεις δικό σου τραγούδι, ή δεν τη βρήκα εγώ τεσπα. Προτείνετε κάτι, δεν είμαι καλός σε αυτά και μου έχουν σπάσει τα νεύρα εδώ και ώρα. :frowning: