Pc problems\αποριες

adobe premiere

την έκανα τη δουλειά τελικά με το movie maker σε λάπτοπ φίλου, το adobe το κατέβασα όπως και να’χει για μελλοντική χρήση, θενκς

Παίδες. Χτες βρέθηκε ένα trojan στο audiodg.exe μου και ο έξυπνος το έσβησα χωρίς να το ψάξω, με αποτέλεσμα πλέον να μην έχω ήχο. Να μου κολλάει το Youtube κτλ κτλ. Ότι και να έκανα δεν βρήκα λύση. Restore point, dll suite, sfc /scannow κτλ κτλ. Σκατούλες. Πριν κάνω φορμάτ γενικό, έχετε ιδέα αν ένα repair installation θα βοηθούσε σε αυτή την περίπτωση?

για δοκίμασε να κανεις restart το windows audio απο το services… μήπως και…

Εντελώς στη θεωρία, ίσως μπορέσεις να το κάνεις με pivot table. Λέω στη θεωρία γιατί πρέπει να ψάξεις online tutorial, δεν ξέρω να σου πω βήματα.

Ε με function σιγουρα μπορεις να συγκρινεις τα κελια.Ψαξε τουτοριαλ οπως λεει και ο νεημλες.

ευχαριστώ παιδιά. το εκανα με τον πιο ηλίθιο/έξυπνο τρόπο εβερ. πήρα την λίστα που λείπει η μια σειρά, την έβαλα κάτω κολλητά απο την ολοκληρωμένη, και πάτησα να φύγουν τα διπλότυπα. ειχα χρωματίσει την κάτω λίστα, οπότε ξέρω ποια σειρά είναι.

*βέβαια δεν είναι ο τρόπος αυτός, αλλά κλαιν.

Καλησπέρα! Ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα/τρόπο για να επεξεργαστώ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ;
Πχ εχω υπότιτλους και θέλω να τους κανω να παίζουν 5’’ αργότερα, πως μπορω να το κάνω χωρίς να αλλάξω τις χρονικές στιγμές μια μια από το σημειωματαριο;

Με το KMPlayer, εγώ αυτό χρησιμοποιώ για να βλέπω σειρές/ταινίες. Σέρνεις τους υποτίτλους πάνω στο βίντεο που παίζει, και αν θέλεις συγχρονισμό τους πας μπρος πίσω με τα πλήκτρα “[” και “]” ανάλογα τι θέλεις να κάνεις.

Gom Player με τα βελακια < και > αλλαζεις ποτε τους δειχνει.
Επισης παιζει και subtitle explorer,πατας find current ταιριαζεις τους υποτιτλους και
παιζουν απο εκει και περα συγχρονισμενοι.

Εγκαταστάθηκε κατά λάθος μια ηλιθιότητα/ιός torntv. Από control panel δεν μπορώ να το απεγκαταστήσω. Μέχρι τώρα διέγραψα τα extensions του στους Mozilla/Chrome.
To avast δεν μου βρίσκει κάτι.
To CCleaner το βρίσκει αλλά επίσης δεν μπορεί να το απεγκαταστήσει.
Ψάχτηκα και google, και εκτός από τις προφανείς λύσεις:
Κάποιος πρότεινε το Cloud System Booster για να το βρω και να το απεγκανταστήσω από εκεί. Δεν το έβρισκε όμως.
Κάποιος άλλος πρότεινε να κατεβάσω το spyhunter το οποίο κατέβασα, βρήκε τα “προβληματικά” αρχεία αλλά μόλις τελείωσε το scanning και ήθελα να τα διαγράψω, ήθελε πληρωμή/register κάτι τέτοιο.

Λύση?(όχι φορμάτ :frowning: )

Δοκιμασε με αυτο

Δεν δούλεψε. Το είχα τσεκάρει πιο πριν αλλά ξεχασα να το αναφέρω. Εν τέλει όμως δούλεψε με το Malwarebytes, Anti-Malware.
Για όποιον αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο.

εγγυηση
δοκιμασε αμα θες και το SUPERantispyware

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω τηλεόραση και έχω δει ότι έχει πέσει πολύ η τιμή στην Toshiba 32L4333DG. Από ότι είδα τα έχει όλα εκτός από 3D. Αξίζει τα λεφτά της; Την έχετε δεί;

Το νέο μου laptop το έχω γύρω στο εξάμηνο, ίσως και κανα μήνα λιγότερο. HP Pavillion, με i-5 και τα σχετικά. Η χρήση που του κάνω δεν είναι καμία ιδιαίτερη, μόνο για να γράφω εργασίες ή ότι έχω, να βλέπω καμία ταινία και internet. Τις τελευταίες δύο εβδομάδες, κολλάει αρκετά όταν ανοίγει και ιδιαιτέρως όταν κλείνει. Πραγματικά χαζή ερώτηση, αλλά επειδή λειτουργικά έχω απορρίψει κάθε πιθανή αιτία να το κάνει αυτό το pc, παίζει το πρόβλημα να προκαλείτε απο κάτι τόσο απλό όπως η υπερθέρμανση του laptop τώρα καλοκαίρι όταν είναι για ώρα ανοιχτό; Να τρέξω αν είναι να πάρω κανα fan pad δηλαδή και να μην σκοτίζω το κεφάλι μου ψάχνοντας σοβαρότερα προβλήματα

Είναι κινητο-problem αλλά δεν βρήκα με μια γρήγορη ματιά ανάλογο thread. Galaxy Ace έχει κολλήσει σ’ ένα loop όπου απλά ανοίγει το κινητό, φτάνει μέχρι το λογότυπο της Samsung και μετά ξανακάνει το ίδιο χωρίς να μπαίνει στο android ποτέ. Έχω δοκιμάσει hold down/ή up+menu button+power button και δεν γίνεται απολύτως τίποτα. Το χω συνδέσει με kies και πάλι τίποτα γιατί δεν ανοίγει το τηλέφωνο για να το αναγνωρίσει. Καινούργιο κινητό; :stuck_out_tongue:

99% σου χει χαλασει η flash απο την οποια φορτωνει το android.

Φοβάμαι πως πας για άλλο αν δεν έχεις εγγύηση. Εχεις κοιτάξει για κανένα Galaxy S4?? Ρίξε μια ματιά. Νομίζω ότι έχουν αρχίσει να πέφτουν.

Θέλω να κανω φορματ στο λαπτοπ αλλα δν έχω το cd γίνεται και χωρίς το cd?
(cd δεν μου δόθηκε οταν αγορασα το λαπτοπ )
To λαπτοπ ειναι αγορασμένο με windows 7 αυθεντικά