Pearl Jam!

Έχεις link για το τελευταίο?
Θα ειναι σαν τα δυο προηγούμενα επετειακά?

Όχι, δε θα βγει box. Εδώ που τα λέμε, πόσο να πουλήσει ένα τέτοιο box; Το VS/Vitalogy το έδιναν με 100 δολλάρια μια περίοδο, shipped στην Αμερική. Τώρα το δίνουν με 140. Μέχρι Vitalogy ήταν η πολύ εμπορική εποχή, από εκεί και μετά μείναμε οι πιστοί.

Εδώ το No Code. Εδώ το Yield. Εδώ όλα μαζί. Ταΐστε άφοβα!!!

Αρα φαντάζομαι θα κυκλοφορήσει κανονικά και Ευρώπη.Να μην τρεξουμε απο τώρα … Σωστά ?

Ε ναι, λογικά θα κυκλοφορήσει και στα μαγαζιά παντού, δε διάβασα κάπου ότι είναι limited. Και τα τρία πρώτα κυκλοφόρησαν κανονικά.

Ποσοι απο εδω ειστε ten club members?
Αξιζει το full membership για τα δωράκια ? (βινύλιο περιοδικο)
Για τη προτεραιοτητα στα εισιτηρια δεν ξερω αν θα με ενδιαφέρει πλεον στα γεράματα λογω ελλειψης σταθερου προγράμματος.

Εγώ είμαι. Το βινύλιο το βγάζουν μετά στο store για 10 δολλάρια, μπορείς να το βρεις εύκολα. Το περιοδικό δε βγαίνει και πολύ τακτικά, δε θυμάμαι από πότε έχουν να στείλουν :). Το δωράκι είναι συνήθως ένα μπλουζάκι ή κάτι αντίστοιχο, ΟΚ, πλάκα έχει. Μπορείς να πάρεις το digital membership με 20 δολλάρια και να βρίσκεις το βινύλιο από το store. Θα σου λείπει το περιοδικό και το δωράκι και θα γλιτώνεις περίπου 20 δολλάρια. Εγώ έχω το analog membership.

Τα νεα βινυλια των No code/Yield βγηκαν σε preorder στο αγγλικο amazon με κυκλοφορία στις 5 Αυγούστου.

Έχουμε τα παλιά 8). Πάντως βλέπω ότι έχουν 20 λίρες, στο site των PJ το No Code έχει 25 δολλάρια και το Yield 20.

http://www.setlist.fm/setlist/pearl-jam/2016/town-park-telluride-co-23ffe4bb.html

Nothingman
Pendulum
Thin Air
Sleeping by Myself
(Eddie Vedder song)
Off He Goes
Just Breathe
Angel
(First time since 1994)
Society
(Jerry Hannan cover) (First time with full band)
Low Light
Elderly Woman Behind the Counter in a Small Town
Setting Forth
(Eddie Vedder song)
Corduroy
Why Go
Mind Your Manners
Even Flow
Glorified G
Daughter
(with W.M.A tag)
Sirens
Unthought Known
Better Man
Encore:
Santa Cruz
I Won’t Back Down
(Tom Petty cover)
Smile
Given to Fly
Comfortably Numb
(Pink Floyd cover)
Black
Crazy Mary
(Victoria Williams cover)
Alive
Yellow Ledbetter

Πρωτη φορά που βλέπω μετριο(τατο) setlist απο Pearl Jam.
Επαιξαν βεβαια και rarities (angel , low light , off he goes , santa cruz) αλλα άνευρο εντελώς.

Εγινε και θετικη αναφορά onstage απο τον Eddie στον Dave Abbruzzese! Αυτο απο μονο του εκανε highlight τη συναυλία :stuck_out_tongue:

Angel ρε, τι μετριότατο!!!

E, το ανεφερα :stuck_out_tongue:

ναι ούτε εμένα μου άρεσε. Πολυ light.

Temple of the dog reunion and tour !

Επικά σκηνικά !

Εντάξει, τους έχω δει :p.

Πωπω, φράγκο δε θέλουν να μας αφήσουν αυτοί!

Πήγα να το παλέψω για MSG να αγόραζα για αρχη το εισιτήριο και μετα το έβλεπα πως θα γινόταν και έγινε sold out σε λιγότερο απο ένα λεπτό!!!

Πιστευω πως εχουν βαλει τοσο αραια τις συναυλιες για να μπορουν να προσθεσουν κι αλλες. Θελανε να δουνε πως θα παει η προπωληση (λες και δεν ξερανε).

Εγω αυτο που ζηλευω και θα ηθελα να δω να γινεται παλι μια μερα ειναι η περιοδεια του '95 με τον Neil Young…

Rio 2016. Είναι παντού! :smiley:

Στο Γερμανικο amazon υπάρχουν διαθέσιμα σε βινύλιο τα singles του Yield και No Code.
Τα δυο τελευταια (σε βινύλιο remastered) αρχές Σεπτέβρη.
Απλά ενημερώνω για τους καμένους σαν εμενα (τα τσιμπησα ολα) …

ΥΓ. Φοβερες setlists στις δυο τελευταιες συναυλίες της Βοστώνης.Draw the line ! Δώσανε αξία και στους Aerosmith :stuck_out_tongue:

Και γαμώ οι Aerosmith 8).

Τα singlάκια έχουν ήδη χτυπηθεί κάτω από 6 ευρώ το ένα (συμπεριλαμβανομένων ταχυδρομικών) από το γερμανικό dodax, δε νομίζω να βρεθούν ποτέ φτηνότερα. Τώρα τα έχουν περίπου 11, ελπίζω να μη γαμηθούν οι Γερμανοί και να μου τα στείλουν κανονικά. Τα βινύλια τα έχω ήδη (αν και δεν αποκλείω κάποια στιγμή να πάρω και τα νέα :lol:).

Είχαν πει 5 Αυγούστου νομίζω, φαίνεται ότι θα καθυστερήσουν κάναν μήνα, ε;

Ε,μαλλον θα αργησουν τα no code, yield.
Αυτη η ημερομηνια ηταν νομιζω για την Αμερική μονο.

Αν ειναι καταχωρημενη η παραγγελια σου δεν θα εχεις προβλημα.
Αν ξαναδεις pj καλουδια στην Ευρωπη , share :stuck_out_tongue: