Pink Floyd

Oυτε του Gilmour ουτε του Mason,του Wright ειναι Ελληνιδα,η Φρανκα(μια “κοσμικη” ψωναρα) και ειχαν χωρισει πολυυυ πριν η Λαμπιρη αρχισει καν εκπομπες.:wink: Εχει βγει παντως και εχει μιλησει για τη ζωη της με τους Floyd σε διαφορες εκπομπες.Το κορυφαιο ηταν τοτε στη φιλανθρωπικη δημοπρασια για το τσουναμι ,οπου "σκοτωσε"ενα πλατινενιο δισκο του “the wall” ή του "dark side of the moon"αν θυμαμαι καλα για ενα ψιλοξεφτιλισμενο ποσο.[-X #-o

Ολοι οι Floyd παντως εχουν καλες εως αριστες σχεσεις με Ελλαδα.Οι 3 μενουν Ροδο(Λινδο) και ο Waters παραθεριζει σε καποιο χωριο στο Βολο.:!:

Καλά δεν είναι απαράδεκτο να είσαι κοσμικός και να χωρίσεις πριν αρχίσουν οι μεσημεριανές εκπομπές? Ή στο δελτίο του Star έστω! Που πας έτσι? Ούτε μία ζωντανή σύνδεση δλδ? Ούτε να βγεί σε παράθυρο και να κλαίει ως παρατημένη σύζυγος? Αααααααχχχχχχ… δεν πάμε καλά!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

:lol: :lol: μαζι σου φιλε μου!!!παμε να ξεκινησουμε τιποτα κινημα :smiley:

Για νεο αλμπουμ ειναι αρνητικοι ολα τα μελη, αλλα δεν εχουν αποκλεισει ενα reunion tour. Λετε να ειμαστε τοοοοσο τυχεροι; :smiley: :smiley:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΛΟΙΝΤ, ΕΙΣΤΕ ΩΡΑΙΑ ΜΠΑΝΤΑ:!: :!: :!:

[-o< [-o< [-o< :papas: :papas: :papas: :bounce:

Οπουδηποτε πηγαινω για να τους δω…

O Gilmour είχε αγοράσει κάποτε ένα σπιτάκι στη Λίνδο καθώς και μια βάρκα της οποίας το όνομα το έίχε δώσει σε ένα από τα τραγούδια του 1ου προσωπικού δίσκου του. Μάλλον όμως τα έχει πουλήσει. Ο Roger έχει πραγματικά ένα σπίτι στο Πήλιο και ΖΕΙ εκεί, όταν δεν είναι σε περιοδεία. Μάλιστα έχει συμβεί σκηνικό να τον αναγνωρίσουν και εκείνος να προσποιείται πως είναι κηπουρός!!! Όταν είχαν έρθει το '89 είχαν δηλώσει πώς ήξεραν ότι θα έμπαιναν ‘‘μέσα’’ και έπαιξαν γιατί αγαπούσαν τη χώρα μας. Εκείνο που δεν ξέρω, είναι πως και πότε την αγάπησαν. οι 100.000 κόσμο εκείνη τη βραδυά όμως, σίγουρα τους έκαναν να την αγαπήσουν περισσότερο. Είναι η μοναδική συναυλία που έχω χάσει το απόκομμα …

Οντως η βαρκα λεγοταν Mihalis και ειναι το κομματι που αρχιζει τον ομωνυμο δισκο του.Το σπιτι του δεν ειναι ακριβως"σπιτακι"…βιλλα ειναι και την εχει ακομα!Η οικογενεια του πηγαινει κατα καιρους εκει και καποιες φορες πηγαινει και ο ιδιος.Εχει και μια εξαιρετικα ομορφη κορη για οσους ενδιαφερονται για να τον εχουν πεθερο…:stuck_out_tongue: Οι υπολοιποι κατελυαν πολυ συχνα εκει στο παρελθον,οπως και πολλοι καλλιτεχνες,μια και η Λινδος ηταν “must” της εποχης.
Στο Jammin της ΕΤ3 καποτε στο αφιερωμα που ειχαν κανει στους Floyd πηρε μια γειτονισσα του Waters απ το Πηλιο και ελεγε διαφορα για τον γειτονα αν θυμαμαι καλα.

Ευχαριστουμε τον κυριο χοκαμ λαμπιρη για την λεπτομερη ενημερωση.

Παρακαλω.Για παπαρατσι φωτο της κορης στειλτε mail στο progpussy@veryhotmail.com και καντε χρηματικες προσφορες.

δεν τρελαινομαι προτιμω metallica

:-s :-s

εγω τα σουτζουκακια

απλα δεν μου αρεσει και πολυ ο ηχος των pink floyd

και οι metallica που κολλανε?

Στα σουτζουκάκια του Βαγγέλη! :lol:

Κάποτε οι Μετάλικα είχαν πει ότι η κυριότερη τους επιρροή είναι οι Pink Floyd (ή κάτι τέτοιο… δε το θυμάμαι πια)… Βέβαια και με αυτή τη δήλωση, όχι ότι η προτίμηση Μετάλικα Vs Pink Floyd γίνεται περισσότερο σχετική…:stuck_out_tongue:

και μονη της αυτη η δηλωση κανει το ολο θεμα ακομα πιο ακυρο!

8O 8O :blink: :o :o :o :eek:

Πρεπει να τους βαλουμε για δημοσιο λιθοβολισμο στο συνταγμα…

Το ΜΟΝΟ κοινο μεταξυ Metallica-Floyd ειναι οτι και οι 2 μπορουν να κανουν βουτιες σαν τον Σκρουτζ καθε πρωι στο χρηματοκιβωτιο τους.Και ΜΟΝΟ αυτο.:stuck_out_tongue: