Pink Floyd

Άσε την ειρωνεία ρε!:stuck_out_tongue:

[SPOILER]Ο βήχας είναι του Γκίλμορ και είναι ένας από τους λόγους που έκοψε το τσιγάρο όταν το άκουσε.Επίσης και οι σταθμοί που ακούγονται ηχογραφήθηκαν στο αμάξι του Γκίλμορ![/SPOILER]

Το μυξορούφηγμα στην αρχή, μάλλον μυτιά προδίδει και όχι κρύωμα:D

Δεν το είχε αρχίσει ακόμα τότε ρε,άμα ακούς καμιά μυτιά στο MLOR τότε είσαι μέσα!:wink::smiley:

παιδιά ξέρει κανείς απο που μπορούμε να αγοράσουμε τισ εκδόσεις μου θα έβγαιναν αυτούς τους μήνες?

Τελικά τα δύο Immersions πού θα τα βρούμε πιο φτηνά ;

Από το Amazon Αγγλίας (amazon.co.uk) στις 85 λίρες Αγγλίας. Ελλάδα πρέπει να έχουν ένα 150άρι στο χαλαρό.

Στο αγγλικό amazon, τα μεταφορικά για Ελλάδα πόσο κοστίζουν; Γενικά, όσον αφορά τα ίδια τα προϊόντα, από amazon σε amazon, παίζει μεγάλη διαφορά;

Το αγγλικό amazon απ’ ότι ξέρω έχει τσάμπα μεταφορικά προς Ελλάδα όταν η παραγγελία είναι από 25 λίρες και πάνω.

Nαί!

Σωστό! Αλλά πρέπει να το ζητήσεις όταν κάνεις checkout επιλέγοντας supersaver shipping. Δεν ισχύει στις αποστολές από sellers, εκεί σου χρεώνουν κανονικά μεταφορικά.
Επίσης έχετε υπ’ όψη πως η τιμή που χρεώνεστε τελικά δεν είναι αυτή που βλέπετε στη σελίδα που επιλέγετε το κάθε είδος αλλά αυτή που σας βγάζει στο checkout όπου σας χρεώνει τελικά τον Ελληνικό ΦΠΑ αντί για τον Βρετανικό που περιλαμβάνεται στις αρχικές τιμές.

Ναι, αυτό το καραγκιοζιλίκι το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Πρέπει να μας θεωρούν πολύ κάφρους. Μάλλον κρίνουν από τους πολιτικούς που αντιπροσωπεύουν (;).

Αυτό με το ΦΠΑ ισχύει για όλες τις χώρες, όχι μόνο για την Ελλάδα, δεν φταίμε σε κάτι δηλαδή, έτσι είναι η πολιτική της εταιρείας.

παιδια οι δυο προηγούμενες εκδοσεισ τωρα βγηκαν ?

Ποστ με αφορμή την παραλαβή της Immersion Edition του Wish U Were Here…

Ίδια συναισθήματα φετιχισμού λοιπόν και με το DSOTM όσον αφορά στο packaging και στα καλούδια που περιέχονται.Κασκολάκι και πάλι με τα ρομποτικά χέρια,λευκοί διαφανείς βόλοι αυτή τη φορά,τα πολύ όμορφα σουβεράκια και πάλι,μερικές συλλεκτικές κάρτες,ένα εισιτήριο και ένα backstage pass που θα είναι πολύ χρήσιμα σε περίπτωση time-travelling,2 πάρα πολύ όμορφα άλμπουμ(booklet του δίσκου και φωτογραφικό άλμπουμ του Thorgerson).

Στο μουσικό κομμάτι τώρα έχουμε το cd με το remaster του 2011,το blue ray dvd με τις 5,1,στερεο και τετραφωνικές μίξεις,καθώς και τα concert screen films άπ το 1975 για το Shine On και το Welcome to the Machine καθώς και ένα μικρό φιλμάκι του mr Hipgnosis.Στη συνέχεια έχουμε το cd με τα ακυκλοφόρητα και πρόκειται για μια live εκτέλεση του Shine On στο Wembley το 74,όπως και των Raving And Drooling,You’ve Got To Be Crazy,Wine Glasses(απ το household objects project),have a cigar(alternative version) και Wish U Were Here με τα βιολιά του Grappelli.Στα καπάκια έχουμε και 2 dvd με πάλι διαφορετικές μίξεις και τα concert films που υπάρχουν στο blu ray κτλ.

Καλά και όμορφα και χορταστικά όλα αυτά δε λέω,αλλά γαμώ την EMI σας την πουλημένη πλέον,χάθηκε ο κόσμος να βάζατε τα live αυτά απ το 1974 σε dvd με εικόνα απ τις συναυλίες???Nα έχουμε επιτέλους και μεις όπως πρέπει εικόνα οεο???Τέτοια έλλειψη αξιοπρεπούς οπτικού υλικού υπάρχει από κεινη την περίοδο γαμώτο???Δεν απογοητεύτηκα σίγουρα απ το περιεχόμενο,αλλά περίμενα περισσότερα.Δεν ξέρω αν θεωρείται πλεονεξία αυτό,αλλά όταν υποτίθεται βγάζεις την σούπερ ντούπερ έκδοση ενός δίσκου του βεληνεκούς του Wish U Were Here με τιμή τόσο αλμυρή,δεν είσαι φειδωλός στα όσα βάζεις μέσα γαμώτο.

Hokam,γενικά έχεις δίκιο αλλά είναι μια περίοδος όπου όντως δεν υπάρχει πολύ υλικό από τους Floyd.
Μην ξεχνάμε ότι καλά καλά δεν έκαναν περιοδεία για τον δίσκο τότε,άντε λίγο Αμερική και ένα show στην Αγγλιά,στο Knebworth,αν θυμάμαι καλά.

Και γω δε θυμάμαι καλά τα συναυλιακά γεγονότα της περιόδου boy μου,θα πρέπει να τσεκάρω τα κιτάπια μου.Απλά ο οπαδός μέσα μου ήλπιζε ότι κάτι θα υπήρχε σε εικόνα και απογοητεύτηκε ελαφρώς,όπως απογοήτευση είναι ότι δε βγαίνει η immersion του Animals,αλλά ο φανμπόης πάντα αφχαρίστητος θα ναι απ ότι φαίνεται,οπότε η γκρίνια είναι για να υπάρχει μωρέ.:stuck_out_tongue:

Μωρέ δίκιο έχεις,αλλά τι να κάνουμε που είναι κομπλεξάρες.
Για το Animals υπάρχει σίγουρα περισσότερο υλικό αλλά…

[SPOILER][/SPOILER]

εχμ guys:bye:

Έλα ρε:p
Ο γραφικός χαρακτήρας του Roger είναι,απλώς λογικά θα το έβγαλαν φωτοτυπίες(αν και δεν φαίνεται)

Το να κάθεται να γράφει ο Roger τόσες σελίδες μου φαίνεται κουλό:lol:

Γαμώ!

το ερωτημα ειναι

πως στον π#$%τσο σου ηρθε να μπεις σε ενα σαιτ γεματο γαπωνεζικα ιδεογραμματα?:stuck_out_tongue:

στην αρχη νομιζα θα ηταν κανα μανγκα με pink floyd:lol:

[SPOILER]και γαμω οι τυποι![/SPOILER]