Pink Floyd

Προφανώς ψάρεψα το λινκ από κάποιον άλλωνε ρε

Γαμάτη ιδέα (και η υλοποίησή της) η από πάνω! :smiley:

Είναι από εκείνες τις συμπτώσεις που σίγουρα καθένας από μας έχει ζήσει.Για παράδειγμα να είσαι στο μετρό, να σου 'χει κολλήσει η ενάτη του Μπετόβεν από χτες και να βλέπεις ξαφνικά μπροστά σου αφίσα ότι στη λυρική σκηνή θα παίξουν έργα του Μπετόβεν, ή να διαβάζεις την βιογραφία του Χίτλερ και να μπαίνουν μέσα ένα τσούρμο Γερμανοί :stuck_out_tongue:
Ε αυτές τις μέρες κάτι με έπιασε και (ξανα)έφαγα σκάλωμα με το album the wall και σκεφτόμουν την συναυλία το καλοκαίρι και πωρωνόμουν κι άλλο και στα καπάκια έρχεται μία ευχάριστη έκπληξη που αφορά τους floyd και το περίμενα πώς και πώς εδώ και καιρό και μόλις πριν λίγο (πάλι σύμπτωση;wtf δηλαδή) είδα διαφήμιση στην τιβί ότι στην Κυριακάτικη Ελευθεροτυπία έχει την συναυλία του Waters, in the flesh.Ααααχ!αυτά είναι. :stuck_out_tongue:

παιδια αυριο(κυριακη) στην ελευθεροτυπια εχει το dvd του waters στο in the flesh!

θα αγορασω να δω τι λεει8)

Δον Κορλεόνε,κοιτάνε λίγο και τα προηγούμενα posts ε :stuck_out_tongue:

εχω την εντύπωση πως αύριο εχει το πρώτο cd και οχι το dvd…αν και δεν πρόλαβα καλά την διαφήμιση

whoooooops#-o

ειδα χθες την διαφημιση και φανταστηκα οτι απο χθες αρχισε να προβαλεται…επισης θυμομουν οτι το ποστ σου ηταν πιο παλιο(οταν το ειδα βαριομουν τα το διαβασω γιατι μεγαλοδειχνει:lol: )

δηλαδη δεν θα ειναι dvd αλλα cd με σκατα ποιοτητα?

η προσφορά νομίζω ειναι 3 εβδομάδες…2 cd 1 dvd…αλλά τσέκαρε το και εσυ να είσαι σιγουρος

ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ

σημερα μονο cd1 απο το in the flesh

[SPOILER]wait 2 weeks until live dvd
[/SPOILER]

απο σχολιο στο youtube:

you don’t need drugs to enjoy pink floyd, you need pink floyd to enjoy drugs

εγω παλι ακουω Floyd αντι για ναρκωτικα!

Επίσης σήμερα στο Μέγκα έχει εκπομπή για τους Floyd,στη 1 παρά τέταρτο την νύχτα.
Περιέχει διάφορες στιγμές του συγκροτήματος

τι επαθε το Mega?? :stuck_out_tongue:

ρε χωστε κανα Pulse να κλαψουνε μανουλες!

φημες λενε για επανενωση συγκροτηματος για να παιξουν στην τελετη των ολυμπιακων του Λονδινου… Μακαρι!!!

καλα στο τελος ολες οι μπαντες θα παιξουν στην τελετη εναρξης…

Δεν υπάρχουν πλέον οι Floyd για να επανενωθούν.

Rumour Denied David Gilmour has officially denied that Pink Floyd will be reforming their classic line-up to play at this summer’s Olympic Games in London. A report in the London Evening Standard on January 3 claimed that the band were set to reconvene for their first official performance since Live 8 in 2005 but that story is pure fiction.

απο το A Fleeting Glimpse

Kλασσικός,τυπικός Ντέιβιντ.

Αναμενόμενο.Αν ζούσε ο Ράιτ και πάλι την ίδια ανακοίνωση να έβγαζε,θα έλεγα ότι στο τέλος θα πάει αλλά πλέον…

αφου ρε αγορια ο ροτζερ ειναι κλεισμενος για τα τουρ του εκεινη την περιοδο τι με λετε τωρα?

σαν σημερα γεννηθηκε ο Syd Barrett το 1946

http://www.youtube.com/watch?v=EQTFRq1hjtM

οπως απαντησα και σε ενα φιλο μου στο φατσαμπουκ

-if you d tell him “happy bday” he would answer “put it in the fridge for half an hour”