Premier League

σε διαβαζω εγω , μην νομιζεις οτι φλυαρεις μονος σου.
GO FULHAM !

1 Like

FULHAM ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΜΠΛΕΝΤΕ.
Αντε για να παμε σε κανα ματς PL.

3 Likes

Πηγε φίλος μου και είδε εντός έδρας 5άρα, και την επόμενη μέρα είδε live marillion… Νταξ… Η ζωη που δεν έζησα ξερω γω :stuck_out_tongue:

2 Likes

έχεις την ΑΕΛαρα εσύ ρε τι ζηλεύεις;

Αυτή μας τελείωσε. Θα την θυμόμαστε σαν μια μεγάλη ομάδα που κατάφερε να κάνει μερικά εξαιρετικά πράγματα και πέθανε στα χέρια ενός κοντού(1.79 λέει) εγκληματία με την βοήθεια τοπικών αισχρών ανθρώπων .

Ον τόπικ, στο ματς αύριο που είναι στις 7μιση, το μόνο που υπάρχει σαν σκέψη είναι αν θα χρησημοποιθει ο μαρτιν, που ειναι ΛΑΘΟΣ! Και είμαι σίγουρος πως ο προπονητής δεν θα διαταράξει την ομάδα και το μομεντουμ που έχει.

*'Ένας απο τους προπονητές της χρονιάς , ετσι?
Πήρε μια ομάδα που έχασε 2 πολύ καλούς σκόρερ, δεν έκανε κάποια μεγάλη κίνηση σε μεταγραφή, έβγαλε 2 παίχτες(+τον Johansen) που θα κερδίσει αρκετά χρήματα απο αυτούς(ειδικά ο 16χρονος μπακ(!) που έχει 7 γκολ και 4 ασιστ!), και έβγαλε την ομάδα στα Play of παίζοντας τους τελευταίους 5 μήνες μπαλάρα ενώ οι αναλύσεις στην αρχή της χρονιάς έλεγαν πως η ομάδα της fulham θα πάλευε να μην υποβιβαστεί.

2 Likes

Bρήκα το βίντεο όπου ο δεύτερος στην περιγραφή πάντα με ανατριχάζει.
ΕΔΩ στο τρίτο γκόλ που κλειδώνει την εκτός έδρας νίκη(ενω παίζουμε με 10 ε), δεν κρατιέται και του ξεφεύγει 2 φόρες ενα “Oh, i love fulham” κοντευοντας να μας μείνει στα χέρια.

Λιώνω κάθε φορά

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18485325_10155413880091424_5219802822282626679_n.jpg?oh=a7a368d05ea87ad7035b2dcef7c98cfe&oe=59AAF5FC

1 Like

https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18447133_1304658496247874_5295930154306207782_n.jpg?oh=68cd1b40d7c4a3ff8e6bfff766559f07&oe=59B561F4

Σήμερα στις 10παρά γίνεται το δεύτερο παιγνίδι ανάμεσα σε ρεντινγκ και φούλαμ.

Δυστυχώς το πρώτο παιγνίδι τελείωσε ισοπαλία 1-1 .
Και τελείωσε 1-1 γιατί… [quote=“crimson_Idol, post:2485, topic:8541”]
το μόνο που υπάρχει σαν σκέψη είναι αν θα χρησημοποιθει ο μαρτιν, που ειναι ΛΑΘΟΣ!
[/quote]

Ο προπονητής αποφάσισε να παίξει με φορ που έλειπε 5 μήνες(δανεικός απο derby) , παίχτη καθαρά περιοχής, που με την συμμετοχή του άλλαξε όλος ο τρόπος παιγνιδιού της ομάδας.
Οι παίχτες σταμάτησαν να αλλάζουν θέσεις(Aluko και Ayite), ο cairney δεν μπορούσε να πάρει μέτρα να ανέβει πίσω απο τον επιθετικό, και περισσότερο μπέρδεψε και δυσκόλεψε την όλη προσπάθεια, παρά πρόσφερε οτιδήποτε.

Η ομάδας της ρεντινγκ με προπονητή τον ΘΕΟ γιαπ σταμ, μπήκε με σκοπό να παίξει δυνατά(εως σκληρά) και αμυντικά. Αυτό σε συνδυασμό με το σοκ της φουλαμ απο την αλλαγή του τρόπου παιγνιδιού μετά απο 5 μήνες, και σε μια φάση που υπάρχουν 2 φαουλ και ενα χέρι, έφερε το εκτός έδρας γκόλ…

Αφου το πείραμα με τον μαρτιν απέτυχε, έγινε αλλαγή και μπήκε ο κεμπάνο που είναι διαφορετικός επιθετικός και μπορεί να τραβηχθεί και στα αριστερά. Έτσι επανήλθαν οι αυτοματισμοί μπροστά, και μέσα σε 5 λεπτά έγινε το 1-1 με τον cairney .

Η συνέχεια είχε ενα τέρμα αμυντικό παιγνίδι απο την φιλοξενούμενη , το οποίο έγινε εξωφρενικά αμυντικό οταν έμεινε με 10 παιχτες σε σκαριά σε γόνατο.

Εκεί θα έπρεπε να υπάρχει η λύση του μάρτιν να γεμίσει την περιοχή καθώς οι υπόλοιποι παιχτες την ομάδας δεν κάνουν για αυτή την δουλειά. Δηλαδή δύο φορές κακό με την επιλογή να παίξει βασικός…

Σήμερα πιστευω πως δεν πρεπει να παιξει ο μαρτιν, πρεπει να δωσουμε μπάλα στους αντιπάλους μέχρι ένα βαθμο και ας είμαστε εμείς που πρεπει να σκοραρουμε, και βάση τις φετινές εκτός έδρας εμφανίσεις, πιστεύω πως έχουμε καλές πιθανότητες να καταφέρουμε κάτι.
Ειδικά αν δεν παίξει ο Obita(αριστερο μπακ χαφ) για τους γηπεδούχους που στο πρώτο ματς ηταν με άνεση ο καλύτερος του γηπέδου και σήμερα είναι αμφίβολος εξαιτίας τραυματισμού.

Στο άλλο ζευγάρι είχαμε και εκεί σφιχτό παιγνίδι και 0-0 με τις ομάδες να φοβούνται να κάνουν πολλά, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Λογικό.

Για να δούμε λοιπον…

Οτι και να γίνει σήμερα…
COYW

2 Likes

Το είδα και δεν έκανα σχόλιο …λέω κάποια στιγμή θα έρθεις να γράψεις το άρθρο σου - review σου .

1 Like

To φοβάμαι αρκετά το ματς σήμερα. Είδα οτι ο σταμ τους έχει μάθει τα μυστικά πίσω.

Εδω και η κόκκινη που παραλιγο να δωσει στον μακντοναλντ το γονατο στα χερια

https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18425499_1693730887311729_4733981030162105842_n.jpg?oh=96d7c20de055e2197186624f3661a715&oe=59B9A88E

3 Likes

Κανονική εγκληματική ενέργεια.

Δεν έχω ασχοληθεί τόσο με το παιχνίδι των 2 ομάδων αλλά έχω πίστη στη Φουλαμ για την υπέρβαση .

1 Like

Είμαι οπαδός της Swansea (ζούσα για λίγο εκεί, πήγαινα γήπεδο εποχή league 1 και championship να φανταστείτε, ωραία πράγματα…)

Διαβάζοντας το παραλήρημα για την Φουλαμ , εκτός ότι το βρήκα τίμιο και παθιασμένο, θυμήθηκα ότι είχα ζηλέψει αφάνταστα την πορεία σας το 10 στο Europa League. Δεν την αντιπάθησα ποτέ, όπως ανιστόρητες ομάδες τύπου Hull, Bournemouth και άλλες αηδίες (αντιπαθώ και τη Λεστερ…). Φέτος παρότι δεν παρακολούθησα πολύ championship, γιατί είχε τρομερά ζόρια η Swansea και μέχρι προχτές θα πέφταμε, (ευτυχώς κάναμε εξαιρετική πορεία στο τέλος και από 12 βαθμούς κοντεύουμε τους 40!!!) λυπήθηκα αφάνταστα που πετάξατε έκτος playoff την Leeds.

Εκεί είναι το θέμα, της κουβέντας μου. Δεν έχω κάτι με τη Φουλαμ, μακάρι να τα κατάφερνε, αλλά εχω κόλλημα και θέλω να βλέπω στην premier league ομάδες με ιστορία, λαό, φήμη, καλή μπαλα κτλ… άσχετα αν είναι γνωστή ή άγνωστη πλέον ομάδα (δεν μπορεί να λείπουν Newcastle, Villa και Sunderland ρε γαμώτο από την πρεμιέρ). Οπότε, για να καταλήξω, προτιμώ να δω επιτέλους να ανέβει μία εκ των Sheffield Wednesday ή Huddersfield Town (ο άλλος ημιτελικός) οι οποίες έχουν κόσμο, τεράστια ιστορία, άπειρα χρόνια ύπαρξης, όμορφα γήπεδα και κάποτε (πριν κάνα αιώνα) είχαν σηκώσει και κάτι πρωταθλήματα.

2 Likes

Αν διαβάσεις βέβαια τα παραπάνω, θα μου πεις, Σουόνσι είσαι, σιγά την ιστορία, αλλα αν δείτε την πρόσφατη ιστορία της ομάδας, πως ανέβηκε από το πουθενά (αρχές του 2000 έπαιζε Division 3), πως την έχει στηρίξει ο κόσμος της (Swansea City Supporters’ Trust, δείτε το “Jack to a King”) και τι μπάλα έχει παίξει κατά καιρούς (με προπονητές Sousa, Rodgers, Laudrup, την έλεγαν Swansea-lona λόγω ολοκληρωτικού ποδοσφαίρου που έπαιζε) [Τεράστιε Britton!!!], θα καταλάβετε γιατί προτιμώ τέτοιες ομάδες παρά χωριά που απλά χαλάνε το ποδόσφαιρο. Ούτε η Southampton και η West Ham έχουν τίποτα τρόπαια, αλλά έχουν στυλ, κόσμο, ωραία μπάλα ανά φάσεις και αυτό το κάτι!

Κάπως έτσι νιώθω λοιπόν, ότι λείπουν από την πρεμιέρ είτε κάποιες βαριές φανέλες, είτε παρομοίως ωραίες (με όλο τον ρομαντισμό) ομάδες, όπως Leeds, Aston Villa, Blackburn, Wolves, Derby, Portsmouth, Birmingham, Norwich, Ipswich και λοιπές που είναι προτιμότερες από κάτι φωτοβολίδες τύπου Reading, QPR, Wigan, Bolton, Cardiff και άλλες αρχιδιές…

Ελπίζω και σε άνοδο της Preston North End ή της Wimbledon… κάποτε… Νταξει, μάλλον παραείμαι ρομαντικός!!!

2 Likes

Πάντα εξαιρετικό πρωτάθλημα…

Αυτή την καριόλα την Ρεντινγκ είχαμε νικήσει εμείς στον τελικό ανόδου , τι υπέροχες στιγμές!!!

Πολύ κρίμα που δεν τους πετάξατε έξω.

ψαξτε να δειτε extended highlights απο το arsenal - man u μπορει να φτανουν και το εικοσαλεπτο

1 Like

ματσαρα το σημερινο,το ειδα,πλασματικο το σκορ λογω ντε χεα κ χασογκολιασης

2 Likes

απο ποτε νοιαζονται η τσελσι, η αρσεναλ, η τοτεναμ και η λεστερ για το τι κανουν οι λιβερπουλ και η σιτι;

Ε μετά πως θα λένε Λουζερπουλ;

ναι, αλλη εννοια δεν εχουν