Primordial

A… Τώρα που είπες απομένουν αυτά, θυμήθηκα ότι η έκδοση που το έχω εγώ, είναι η επανακυκλοφορια με το μπόνους DVD, και αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ότι στο cd έχει τελευταίο κομμάτι το the burning season, το οποίο δεν το γράφει καν στο tracklist… Συμβαίνει κ σε άλλους αυτό ή πρέπει να νιώθω ξεχωριστός??:stuck_out_tongue:

Το Burning Season (ύμνος, έπος, ανατριχίλα, πριαπισμός) είναι στο Spirit the Earth Aflame. Δεν ξέρω τί μου λες για bonus track στο Storm και λοιπές reissue φλωριές. :razz:

Το ξέρω ρε συ ότι είναι στο stea, απλά λέω ότι εγώ είχα αυτήν την ευχάριστη έκπληξη… Μήπως την έχει κ κάνας άλλος να χαρούμε παρέα!!!:slight_smile:

και δεν είναι μπόνους, γιατί αν ήταν θα το έγραφε…

Γρακ, η λέξη “καθαρτήριο” που χρησιμοποιήσες για να περιγράψεις το Cast to the Pyre είναι από τις πιο ακριβείς περιγραφές μουσικής έβερ.

Μάρινερ1970#4421, μετεξεταστέος φίλε, σόρυ.

το the burning season το χουν όλες οι εκδόσεις του storm before calm από το 05 και μετά. επίσης ΑΜΠΑΛΕ ΓΡΑΚΧΕ, το τραγούδι κανονικά δεν είναι ούτε στο spirit the earth aflame. αλλά που να τα ξέρεις αυτά εσύ που τους έμαθες το 2000… ενώ εμείς που τους ξέραμε και έναν χρόνο πριν, γνωρίζουμε την πραγματική αλήθεια…

Πρώτον εγώ άρχισα να τους ακούω το 2003. :stuck_out_tongue: Δεύτερον το ότι το Burning Season είχε εμφανιστεί ένα χρόνο πριν στο ομώνυμο EP δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει και στο Spirit the Earth Aflame. Πανίβλακα!

[SPOILER]<3[/SPOILER]

bump ρε αίδοια.

Σκάβοντας βαθιά μέσα στις εμμονές μας μέρος 800.000 (βαθιά ξενερωμένοι όσο πλησιάζει και το λάηβ:()

Σήμερα έτυχε να ακούσω το “Songs of Love & Hate” του Leonard Cohen. Τραγούδι “Last Year’s Man”, προτελευταία στροφή:

[I]And we read from pleasant Bibles that are bound in blood and skin
That the wilderness is gathering all its children back again[/I]

  1. [SPOILER]Μεγάλος δίσκος το “Songs”.[/SPOILER]
  2. [SPOILER]Δε θυμάμαι αν έχει ξανααναφερθεί, αν ναι θυμίζω απλά και το κομμάτι “Tower of Song” του Cohen, αλλά και τον πρώτο στίχο του “The Partisan” - “[I]oh the wind, the wind is blowing, through the graves the wind is blowing[/I]”. Εδώ υπάρχει ένα κόλλημα μεγάλο, κύριοι.[/SPOILER]

[I]Valiant Men, made to wear the Devils Mask
The Scapegoats for a New Age[/I]

:drunk::drunk:

το εχει δηλωσει και ο ιδιος ο αλαν στις απαντησεις που εδινε σε εκεινη τη στηλη σχετικα με τις δισκοθηκες.στην ερωτηση ποιον δισκο εχετε αντιγραψει ειχε απαντησει τον παραπανω .:roll:

Σωστος.

και [I]the mean governess of the huge pink maps,the solitary mourner of a prince[/I]

Το ξανακουω και εχει την ζωντανια που ειχε και στα πρωτα ακουσματα που το ειχα κανει.Μου προκαλει το ενδιαφερον απο την πρωτη νοτα ως την τελευταια.Ναι,οι PRIMORDIAL θα ειναι διαθηκη για το μελλον,οταν θα μιλαμε για μπαντες που θριαμβευσαν και κρατησαν την αγνοτητα(οσο μπορει βεβαια πλεον να πραγματοποιηθει)στον ηχο τους και την αγαπη τους για την μουσικη.Και με τι οπλα ετσι?Μια σειρα δισκων-θαυματων.

Αγορασε κανεις μεσα/τελη Δεκεμβρη τιποτα απο την σελιδα τους, στο http://www.primordialweb.com/index2.htm ;
Περιμενω απο της 12 του μηνα πραγματα και θελω να δω αν ειναι γενικο το προβλημα η κλασσικα μου εκατσε παλι στραβη.
Στο θεμα τωρα, οι Primordial ειναι απο τα μαλλον λιγα συγκροτηματα που μου αρεσει ολη η δισκογραφια τους, θα ξεχωρισω ομως το Imrama οπου ειναι απο τα αδικημενα διαμαντια του μεταλ.

…έχεις αυτό το digipack με το εξτρα DVD με το λαιβ τους στο Cork City Ιρλανδίας;;8)

τελικα ιδεολογικα πως θα χαρακτηριζατε τον alan?

Δυστηχως οχι, ηλπιζα να το εχουνε στη τελευταια συναυλια τους αλλα με την ηττα που φαγανε απο το τελωνειο δεν φερανε ουτε και πηρα κατι. Δεν ειναι σπανια αν την ψαχνεις παντως

Μάλλον λόγω των γιορτών είναι γιατί κ εγώ περιμένω από μέσα Δεκέμβρη ένα δέμα από εξωτερικό(συστημένο μάλιστα) αλλά τίποτα για την ώρα.

είχα πάρει κι εγώ κάτι λίγο πριν και λίγο μετά το λάηβ τους και δεν είχα θέμα με κάποιο από τα 2, κάνε λίγη υπομονή ακόμα…

…Θέλουμε κι άλλο λαιβ. Να μας κάψει το βλέμμα σου… :smiley:

Xτεσινό setlist :

[SPOILER]1. No Grave Deep Enough
2. Children of the Harvest
3. Lain with the Wolf
4. Let the Sun set on Life Forever
5. Bloodied yet Unbowed
6. As Rome Burns
7. Dark Song
8. The Traitor’s Gate
9. The Mouth of Judas
10. Gods to the Godless
11. Cities Carved in Stone
12. Heathen Tribes
13. Autumn Ablaze
14. The Coffin Ships
15. Empire Falls[/SPOILER]

Τίποτα από Storm before the Calm. Συν σημαντική - για μένα - έλλειψη το To enter Pagan. Κατά τα άλλα εκπληκτικοί και ευθαρσώς δηλώνω ότι ο Alan είναι ο απόλυτος metal frontman. Θεατρικός, δραματικός, παθιασμένος, πειστικός, σαλεμένος. Εντός έδρας μάλιστα ένιωθες ότι έδινε βασιλική παράσταση. Οι ιρλανδοί βλαμμένοι όπως και αναμένονταν, πήγαν να κατεδαφίσουν το χωρο, τουλάχιστον μπροστά επικράτησε παροξυσμός.

=P~ για το 4. Κατά τ’ άλλα ζηλεύω για την εμπειρία στην Ιρλανδία, άλλο πράγμα όπως και να το κάνουμε.