Primordial

[SPOILER]ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΟΥΔΑΣ ΓΑΜΩ?

Ωραιο σετακι παντως, ειναι απο τις φορες που και να παιζανε ΟΛΟ τον καινουριο δισκο δεν θα με χαλαγε καθολου![/SPOILER]

Με Dark Song ή Journey’s End αντί για Autumn’s Ablaze, θα αυτοκτονούσα, το ορκίζομαι. Αλλά έχω αποφασίσει να μην κοιτάζω πλέον Setlists πριν τα live.

DME Proudly Presents

The 1st Irish show for the forthcoming album…

20th Anniversary Show!

PRIMORDIAL

Plus Special Guests

SOLSTICE (UK)

DESASTER (Germany)
www.total-desaster.com

The Academy, Middle Abbey St
Sat 24th September 2011
6pm

25euro inc bkg fee from www.ticketmaster.ie & outlets nationwide, Sound Cellar & Into The Void Records

(Solstice με καινουριο τραγουδιαρη-απο Arcane Sun-)

Αν αυτή η είδηση ερχόταν πριν το τελευταίο Up the Hammers, θα έλεγα “ΦΕΡΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΕΛΛΑΔΑ ΤΩΡΑ!” Μετά το UTH όμως δεν είμαι και τόσο σίγουρος.
pumpkin knows what I mean.

μερικά πράγματα καλύτερα να μένουνε μύθοι 8)

Δεν ειμαι σιγουρος αν ο καινουριος δισκος τους ειναι ο καλυτερος αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα αφησει το στογμα του για παντα.Ειναι ΔΙΣΚΑΡΟΣ.

Λεξη-κλειδι:Παθος.Ο τροπος που τραγουδα,φτυνει,ψιθυριζει,καταριεται,αναρωτιεται,στεναχωριεται ο Nemtheanga ειναι γεματη ΠΑΘΟΣ.Ο τροπος που σε παγιδευουν,πνιγουν,κομματιαζουν οι κιθαρες πριν σε παραδωσουν γαληνιο,ειναι γεματη παθος.Δεν μπορεις να κακολογησεις τον Μεθυσο Laoghaire με αυτα που παιζει λες και δεν υπαρχει αυριο σε ενα στυλ που θα το χαρακτηριζα επικο προγκ ενω οι διακριτικες μπασογραμμες του MacAmlaigh(που χαριζει μια απο τις καλυτερες συνθεσεις του δισκου,το The Puritan’s Hand) χαραζουνν σαν νυχια γατας,τσουζουν αρκετα λεπτα αργοτερα ενω την στιγμη που συμβαινει δεν το παιρνεις χαμπαρι.Καποια κομματια ειναι πιο επικα απο τα αλλα ενω καποια αλλα πιο σκληρα.Το φαντασμα του Bathorικου '‘Blood,Fire,Death’'πλαναται πολυ συχνα.
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ.Ναι ρε γμτ,Μουσικη που δημιουργειται απο ανθρωπους για ανθρωπους.Απο ανθρωπους που νιωθουν και θελουν να σε κανουν να νιωσεις το ιδιο.Τραγουδουσα υψηλοφωνα καθ’ολη την διαρκεια του δισκου σοκαρωντας τον ανθρωπο διπλα μου που εντελως αυθορμητα και χωρις να ξερει τι ακουω μου ειπε οτι μαλλον πρεπει να ακουω κατι πολυ καλο διοτι εχει μηνες να με δει να το κανω αυτο.Και ειχε δικιο.Με αυτες τις κιθαρες που σε ταξιδευουν και με καθε υμνοτραγουδο να οδηγει σε σταδιακη κορυφωση,ενω αναγκαζεσαι να σφραγισεις καθε αλλη σκεψη του μυαλου σου και να δωσεις απολυτη βαση στο μουσικα του ηχοχρωματα.
Οκ,ανετα τοπ-10 χρονιας.Το ακουω ενα μηνα τωρα και δεν το βαρεθηκα στιγμη.Καταθεση ψυχης απο αυτους,καταθεση χρηματων απο μενα.Ετσι πρεπει,και ετσι γινεται.Να ανφερθω τελος στις τρομακτικες γκραβουρες που κοσμουν το βιβλιαρακι(και εχουν κεντρικο θεμα τον θανατο) οπως και στο dvd που τους δειχνει στο προβαδικο τους και τον Nemtheanga να μιλαει για 3-4 τραγουδια του δισκου.Τπτ το εκπληκτικο(για το dvd).
Το μελλον τους ανηκει και παλι.

κατ αρχας καταπληκτικο το παραπαω ποστ,οπως ολα του daggard,τωρα το δα:p

στο θεμα μας τωρα αυτες οι καινουργιες εκδοσεις τι λενε?γιατι απο τι εχω δει απο κοντα ειναι ενα μαυρο κουτακι,και σε καποιους δισκους εχει μπονους ενα λαιβ.δλδ το σιντι μεσα εχει το κανονικο εξωφυλλο,η ειναι μαυρο?θα με διαφωτισει κανεις?:roll:

στο επετειακο παιξαν to the ends of the earth και the soul must sleep

σορι για νταμπλ αλλα

Primordial
Moonsorrow
Týr
Crimfall

08.11.2011 - GER, Hamburg
09.11.2011 - GER, Osnabrück
10.11.2011 - NED, Ulft
11.11.2011 - NED, Kerkrade
13.11.2011 - GER, Darmstadt
14.11.2011 - GER, Ingolstadt
16.11.2011 - GER, Ludwigsburg
17.11.2011 - BEL, Vosselaar
18.11.2011 - GER, Lindau
19.11.2011 - CZE, Dietikon
20.11.2011 - CZE, Monthey
21.11.2011 - FRA, Colmar
22.11.2011 - FRA, Paris
23.11.2011 - FRA, Toulouse
24.11.2011 - ESP, Madrid
25.11.2011 - ESP, Barcelona
26.11.2011 - ESP, Bilbao
27.11.2011 - FRA, Montpellier
29.11.2011 - ITA, Romagnano Sesia
30.11.2011 - ITA, Bologna
01.12.2011 - SLO, Ljubljana
02.12.2011 - AUT, Vienna
03.12.2011 - AUT, Leoben
04.12.2011 - GER, Cham
06.12.2011 - HUN, Budapest
09.12.2011 - CZE, Zlin
10.12.2011 - GER, Glauchau
11.12.2011 - GER, Berlin

Ρρρρε μαλακα Αλαν:(

τι λες ρε?που το ειδες αυτο?δεν ειναι οι Primordial σε αυτο το τουρ

Επεσα πανω σ’αυτο

αλλα μαλλον ειναι μεμονωμενο και με μπερδεψε,σορι:oops:

απλα βλεπω απο κατω All dates of this tour,ε και λεω.

Αύριο επανέρχομαι στο θρεντ γιατί έχω φανμπόη σπέσιαλ θέμα

Αυτό είναι για να μην κάνεις νταμπλ ποστ αύριο. :razz:

Θα περιμένω.

ελπίζω να μη σας κάβλωσα άδικα, δεν έχω κάποιο νέο για τη μπάντα ξερω γω, απλά

ήθελα να μοιραστώ την αρρώστια μου

! Θεος
Το τατου αυτο το σκεφτομαι κι εγω εδω και κανα χρονο.Οχι ακριβως το ιδιο,δηλαδη το φιδι-κυκλο της ζωης ειχα στο μυαλο μου,οχι το σχεδιο με το χερι,αλλα παλι,γαμαει.

αψογο:thumbup:

και εγω ειχα σκεφτει κατι-primordial καποια στιγμη:roll:

σωστότατος, εγκρίνουμε και υποστηρίζουμε τατού με τις αρρώστιες μας 8)

να κανω τατου τον θυροειδη μου???:p:p

:lol:θα ήταν πολύ ιν:p

thanx guys. next stop, κάποιο live (δεν έχω δεήσει να τους πετύχω ακόμα)…