Primordial

καλα εκανες :smiley: και εγω ειχα σκεφτει καποιο τατουαζ σχετικο με Primordial, οχι το συγκεκριμενο αλλα αυτο απο το εξωφυλλο του The Nameless Dead.

Για το συγκροτημα τωρα, δεν τους εχω δει live αλλα καποια στιγμη θα τους τιμησω.

Το εχετε πει παρα πολλες φορες, αλλα το καινουργιο μαμαει :smiley:

So rise my brothers, rise from your graves

Throw your shackles off and stand by my side

So rise my brothers, rise from your graves

No grave is deep enough to keep us in chains

Παίχτηκαν σοβαρά φανμποηλίκια την ώρα που με χτύπαγε, με mp3 player να παίζει σερί από What Sleeps Within μέχρι Mouth of Judas :lol:

που το έκανες/πόσα σου πήρε?

…πολύ γαμάτο…νά’σαι καλά να το χαίρεσε:):!:

16 Μαρτίου με 1 Απριλίου κάνουν ευρωπαϊκή περιοδεία και δε βλέπω να μας έχουν χώσει κάπου :frowning:

To Paganfest είναι σε αυτές τις ημερομηνίες.
Όπου, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ, οι PRIMORDIAL δεν είναι headliners, αλλά παίζουν κάτω από κάποιους βελουτέ/ελουβεητέ.

Τόσα χρόνια, τόσες δισκάρες σερί, τόση κατάθεση ψυχής και να παίζεις σαπόρτ στον φολκ μέταλ οχετό. [-X

σερβιέτες-Primordial 1-0 :stuck_out_tongue:

Θα τους δω στο Paganfest,πιθανως δυο φορες,παιζουν και Τιλμπουργκ και Χααρλεμ. \m/
Ελπιζω να παιζουν οσο θα παιζουν και οι χεντλαηνερς,μην κανουν καμια μαλακια

Άντε τυχερέ, στο Τίλμπουρχ είναι extended show, θα δεις και Equilibrium. :stuck_out_tongue:

Από το πόσο θα παίξουν θα εξαρτηθεί αν θα πάω κι εγώ, δεν δίνω 30 ευρώ για να φάω όλο τον τρολ συρφετό στη μάπα αν δεν παίξουν τα παλικάρια τουλάχιστον μια ώρα.

Και για να μην ξεχνιόμαστε, Bloodied yet unbowed κομμάτι της χρονιάς.

Εντάξει, NEGURA και SOLSTAFIR θα ηταν κομπλέ σαπόρτ σε ένα PRIMORDIAL live αλλά αυτό που παίζουν κάτω από μια ανύπαρκτη πραγματικά μπάντα είναι μια ευρωπαϊκή τραγικότητα.

Τι να πρωτοεπιλεξεις για αυτη την τιτανομεγιστη μπανταρα. Αγαπημενος το “The Gathering Wilderness”, με σημαδεψε οταν τον πρωτοακουσα.
Αν πρεπει να βαλω καποιον στη χαμηλοτερη θεση θα βαλω το “Imrama”.
Οι υπολοιποι βρισκονται ολοι ενδιαμεσα χωρις καποια συγκεκριμενη θεση. Βαζω και τον τελευταιο δισκο που προσωπικα τον λατρεψα μεσα σε αυτα.

[SPOILER] [/SPOILER]

:razz:

if post[i-1]==!funny
{
spoilerButton=off;
post[i-1] goto devnull
}

Δε μπορώ ακόμα να ξεπεράσω το πόσο τεράστιο είναι το Redemption και βάζω να ακούσω μετά από καιρό το demo τους. Ναι, είναι εύκολα μία από τις ελάχιστες μπάντες που ακόμα και το demo τους θερίζει. Και με ένα από τα καλύτερα εξώφυλλα που έχω δει κατά τη γνώμη μου.

[I]I am of the earth
My soul is as old as stone
Runetongue… speak my name
Long when winter has passed

To be at one with the earth
To be at one with what was…
…my earth…

We are as of one womb
Those whose minds may reach the clouds.[/I]

Απόψε γνώρισα Nemtheanga, δουλεύει κάθε Σάββατο Djay σε μια σούπερ μαγαζάρα, το Bruxelles, εδώ στο Δουβλίνο. Δε ξέρω γενικά τι πρόγραμμα κάνει αλλά απόψε το είχε ρίξει σε glam/hard rock καταστάσεις, δεν έμεινε τίποτε όρθιο. Φοβερά φιλικός και ομιλητικός. Πάντως στην Ιρλανδία γενικά τους έχουν γραμμένους, απ’ότι μου είπε σπάνια δίνουν live, ένα κάθε 2-3 χρόνια.

1ον σε μισω
2ον ειπε αν ερθουν για λαιβ εδω τωρα κοντα?:smiley:

ου αλήτη.
να τον απαγάγεις, να τον φέρεις εδω να παίζει Djay…
απλά ο μισθός θα μειώνεται ανα εξάμηνο αλλά τι να κάνουμε.

Isis, σε ζηλευω μεχρι σιχαμαρας. Αντε να τον δουμε ξανα, 2 χρονια πανε(4 για μενα). :frowning:

έχει κανένας το “all empires fall”? είναι καλό?

ειναι ΥΠΕΡ-ΚΑΒΛΑ και χορταστικοτατο
ετσι απλα και χωρις πολλα πολλα
το μονο μειον ειναι οτι ο ηχος για ενα περιεργο λογο ειναι λιγο χαμηλα σε σχεση με οτι αλλα live dvd εχω δοκιμασει,αλλα ανεβαζεις ενταση και λυνεται ευκολα :smiley:
το κυριο live ειναι ετσι τραβηγμενο και νιωθεις σαν να εισαι μεσα στο κοινο