Punk / Ska Punk κυκλοφοριες

[CENTER][SIZE=“6”]Punk ρε μουνια.[/SIZE]

Nuclear Spring - Demo Cassette (2012)

Πανκ τιποτα αλλο, βρετανιλα blitz-ο φαση αλλα παιγμενη απο αμερικανους και φαινεται αυτο.

[B]http://www.youtube.com/watch?v=s0wGArgIJBM[/B][/CENTER]

[CENTER]

Tο κατέβασα πριν από λίγο κι έχω μείνει κάπως έτσι:o Πέρισυ ξετρελάθηκα με το ντεμπούτο τον ισπανών, αλλά δε περίμενα ότι τόσο σύντομα θα βγάζαν κάτι τόσο γαμάτο. Σίγουρα στο player για τις επόμενες (πολλές) μέρες.

Και ρε πούστη πόσο μαγικό είναι όταν δεν ξέρεις σε ποιο mood μπάντας είσαι μια χρονική στιγμή, και ξαφνικά σκάει από το πουθενά το ιδανικό!

Το νέο Ep έχει και τρομερή διασκευή σε Wipers ε.

(στο αγαπημένο μου θρεντ θα τα γράφω πλέον καλαίσθητα:p[/CENTER]

^^^ δώκε κάνα λινκ για το αποπάνω ωρέ

εδιτ: άκυρο οκ το βρηκα!

και ποιό τραγούδι των Wipers, ε!

μονο σε μενα ακούγεται ότι τραγουδάει chop αντί για shop?? σοβαρά ε!

τι απίστευτο κομμάτι που είναι το winter sun.:smiley:
τσέκαρα και no escape & insomnio αλλά warsong δεν είναι…

ΓΑΜΗΣΕ το ΕΡ απο Warsong!

Τσεκαρω αυτοματα και το περσινο.

Στη διασκευη, οντως, λεει ‘chop’. :?

Kατα τα αλλα, πολυ καλη προσπαθεια …ωραια παιγμενος και φρεσκος ο υμνος απο τους Warsong.

παιδιά οι warsong είναι από τις πιο φρέσκες και καλύτερες μπάντες που θα ακούσετε αυτό τον καιρό στο Punk rock. Γενικώς η ισπανία επειδή την παρακολουθω τιιγκα έχει κάνει τρομερό χώσιμο στη σκηνή τα τελευταία χρόνια. Κατα τ αλλα το ep το χω ακουσει γυρω στις 7 φορες σημερα και συνεχιζουμε

κι επειδή τα λέγαμε πριν καιρο :stuck_out_tongue:

Το ep απο Warsong ισχυει οτι γαμησε απιστευτα. Τσεκαρα και το Ancient Times, το οποιο επισης ειναι πολυ καλο. Γενικα, μουσικα δεν εχω κανενα παραπονο απο τους Ισπανους, αφου ειναι τιγκα πορωτικοι, το μονο που ισως με χαλαει (αλλα και παλι ελαχιστα) ειναι η προφορα τους, η οποια μου καθισε λιγο περιεργα στην αρχη. Αλλα και παλι γαμανε τα παιδια. Ακουστε τους! Ωραιος worst :wink:

Να πω και με τη σειρα μου πως αυτο το ep ειναι, μαζι με τα καινουρια Terrible Feelings και White Lung, οτι καλυτερο εχω ακουσει φετος σε πανκο-φασεις, αλλα και γενικα. Ειδικα αυτο το Terrible Feelings, πιο τελειο δεν γινοταν…

γιατι ρε?! Ειδικα στη διασκευή ο τύπος κάνει τρομερά φωνητικά! Γενικά η διασκευή είναι χύσιμο, έχει τόσο γλύκα η παραμόρφωση της κιθάρας σε κάτι σημεία, παραμένοντας τίγκα αλήτικη. Γενικά κάθε κομμάτι είναι τρομερό.

@worst enemy: Ναι μωρε δεν ειναι απαισια τα φωνητικα, μια χαρα ειναι, απλα εμενα δεν μου καθισαν και πολυ καλα στην αρχη. Βεβαια οσο ακουω τον δισκο τοσο τα συνηθιζω, οποτε κομπλε. Γενικα καθε φορα που τον ακουω πορωνομαι και περισσοτερο! Να πω επισης πως το Surrounded ειναι μεγαλη κομματαρα ε!

Σε κατι αλλο τωρα. Καποιους Καναδους ονοματι Crusades τους εχει κανεις ακουστα; Γενικα δεν ξερω τι ακριβως παιζει με αυτη τη μπαντα, διοτι δεν υπαρχουν και πολλα πραγματα στο ιντερνετ για αυτους. Μαλλον οι ιδιοι εχουν θελησει να μην φαινονται τα ονομα τους και τα λοιπα στοιχεια τους, αν και οι φατσες τους υπαρχουν κανονικα. Τεσπα, το θεμα ειναι οτι ακουσα τον πρωτο ολοκληρωμενο δισκο τους, το The Sun is Down and The Night is Riding In, το οποιο ειναι πολυ ομορφο. Μελωδικο πανκ, εχει κατι πληκτρακια σε μερικα σημεια, ωραιοι ρυθμοι και φωνητικα. Απο οτι διαβασα ειναι σε φαση “Horror Punk” και η αληθεια ειναι οτι υπαρχουν καποια στοιχεια στη μουσικη τους, ενω γενικα απο οτι καταλαβα εχουν και ενα σαταναδικο προφιλ :p. Καντε μια προσπαθεια και ακουστε τον δισκο, αξιζει.

ναι είχα δει για αυτούς στο blog two hearts are better than one και μου φάνηκε αρκετά συμπαθητικό όταν το άκουσα.τώρα περισσότερα info δε ξέρω μόνο ότι εχουν μέλος -η από sedatives .α επίσης αυτό το βλογ έχει πολύ ωραία πράματα

Ισυχει πολυ αυτο που λες για το two hearts are better than one, εχει παρα πολυ ωραια πραγματα και πετυχημενες περιγραφες δισκων, σιγκροτηματων κλπ. Τσεκαρετε και το μπλογκ αξιζει!


[B]
Burning Love - Rotten Thing To Say (2012)[/B]

Ρε μαλάκες τι δισκάρα είναι αυτή;
Επιμεταλωμένο πανκ με τρελό γκρουβ και άγριες διαθέσεις.
Κόλλημα λέμε!

Πολυ καλη μπαντα οι Burning Love και ωραιος δισκος ο απο πανω. Ο τραγουδιαρης-μελος των Cursed (Chris Colohan) καλα μας σκιζει τα αυτια και εδω. Γενικα ο Καναδας το εχει παρα πολυ απο οτι φαινεται. Ακουστε και το δισκο του 2010, Songs for Burning Lovers.

Αυτό ακούω κι εγώ ετούτες τις μέρες.
Και το προηγούμενο μου άρεσε πολύ επίσης.
Βέβαια ο ήχος τους δεν έχει σχέση με τους Cursed, αλλά είναι πολύ αξιόλογοι.

worst, προσεξα τον τιτλο σου, wicked skull pt2 ευκολα καλυτερο κομματι του TF. το περιμενα καπως καλυτερο σε συνολο (λειπει ενα κομματι επιπεδου impending doom) αλλα ενταξει την πρωτη φετινη δεκαδα την χτυπα ευκολα πιστευω

νεο warsong ωραιο, αλλα μου δινει την εντυπωση πως θα ηταν δεκα σκαλες πανω αν ειχαν αλλα φωνητικα. οχι οτι ειναι ασχημος ο τροπος που τραγουδα, απλα πιστευω οτι μια πιο χαρακτηριστικη φωνη θα τους ανεβαζε πολυ. και ακουστε το νεο mauser λεμε

To terrible feelings κατ’ εμέ έχει κομμάτια επιπέδου impending doom όπως το days to come ή το shadows follows me. Γενικότερα ένα και μόναδικο μουντ που έχω συχνά με οδήγει αποκλειστικά σε αυτό τον δίσκο, οπότε κάτι σημαίνει για μένα αυτό.

warsong τρομερό.

mauser επίσης καλό!

ακουστε τωρα και το καινουριο from ashes rise και τα ξαναλεμε.

εμένα πάλι μου φαίνεται πολύ χαρακτηριστική η φωνή στους warsong,ο τρόπος που προφέρει λέξεις .πω ντάξει με το που μπαίνουν οι πρώτοι στοίχοι στο winter sun λέω τι γλώσσα είναι αυτή,αλλά το γούσταρα πολύ αυτό.τεσπα καψούρα είναι.
το f.a.r. τώρα τακουσα, ωραίο.ωραία ατμόσφαιρα

Για πάμε κάτι “παλιότερο”. Στο παρακάτω διαμαντάκι έχετε δώσει ποτέ την προσοχή που του αναλογεί??

[B]crimen - es una vil mentira que todo va es a estar mejor[/B]

Ντάξει απλά όποτε έρχομαι στο πατρικό μου, και στο πικ απ μου, το πρώτο βινύλιο που χώνω είναι αυτό το άλμπουμ των μεξικανών (πρώην antimaster). Αλητεία, μοτορχεντίλα, πανκ, κραστ, πανω απ ολα αλητεια. Μονο και μονο να δει κανεις τα οργανα που χρησιμοποιουν καταλαβαινει την αλητεια. Καποιοι ειχαμε την τυχη να τους δουμε και στο ks περισυ, οπου γαμησαν κωλους. Τιμιοτατη μπαντα.

[B]http://www.youtube.com/watch?v=w-5L9Eje0t4[/B]

το σφηνοτουβλακι για πολλοστη φορα ακουει την καλυτερη μουσικη απ ολους μας. neon piss δισκος χρονιας. ανοιχτε τ αυτια σας.

Δεν ξερω αν οντως η φωνη του τυπα ειναι χαρακτηριστικη …σιγουρα ειναι αρκετα καλη και ψυχωμενη.

(Βασικα, το “χαρακτηριστικο” ειναι και σχετικο.)

Οταν ακουσα (οπως ειπα και σε φορουμιτες) για πρωτη φορα τη διασκευη του Window For Shop For Love ειπα: “God, ο Jaz Coleman τραγουδαει Wipers! 8O”.

Λιγο κατι τετοια (οσον αφορα τη χροια), λιγο η ιδιαιτερη προφορα, λιγο οτι, οντως, κανει καλα φωνητικα και εγω ικανοποιουμαι …ισως θα μπορουσε να 'χει λιγο λιγοτερο γρεζι, γιατι δειχνει να το 'χει (αν και αυτο το συναντησα περισσοτερο στο LP τους).