Queensrÿche

Ποιο θεωρειτε οτι ειναι το τελευταιο καλο αλμπουμ που εβγαλαν οι queensryche?

Τελευταίο καλό; Το Μάιντκράιμ 2.

Για τελευταίο αριστούργημα ανατρέχουμε στο Πρόμισντ Λαντ.

+1821

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ποτε βγαινει το καινουριο? Ξερουμε σε τι υφος περιπου θα κινειται?

Κοιτα λογικα θα μπουν στο στουντιο απο 1/3 που τελειωνει η περιοδεια τους μεχρι τον Ιουνιο που ξεκιναει η Βρεταννικη περιοδεια και εχουν κλεισει και μια για Γερμανια. Για ειδος, κατσε να ψαρεψω τπτ στο φορουμ τους…

Τα τραγουδια που κατα βαση παιζουν στην Αμερικανικη περιοδεια που κανουν τωρα με τιτλο “Take cover tour” :

Burning Man
NM 156
Screaming In Digital
Welcome to the Machine (Pink Floyd)
I’m American
Hostage
Bridge
The Killing Words
Another Rainy Night
Black Sabbath - Neon Knights
Walk In The Shadows
Real World
I Don’t Believe in Love
Anybody Listening?
Jet City Woman
Eyes Of A Stranger
Empire
Encore:
Silent Lucidity
Take Hold Of The Flame

Kαι επισης σε καποια shows παιζουν και τα
Needle Lies
Breaking the silence

ΤΙ ΣΕΤΛΙΣΤ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΡΕ ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ ΕΔΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Q2K ή Tribe???:roll: :slight_smile:

Μάλλον Tribe, αν και το Q2K έχει μέσα τον ύμνο Sacred Ground και το Right Side και πέφτει ξύλο. Νομίζω το Τράιμπ κερδίζει στο σύνολο/φίλινγκ.

Τribe λογω Open…

Και Desert Dance.

Το Q2K είναι ο μόνος δίσκος ryche που δεν έχω ακούσει πέραν μεμονωμένων κομματιών.

Το Tribe είναι ομορφούλης δίσκος, αλλά πολύ λίγος

Μου αρέσουν πολύ!Ειδικά ο δίσκος Promised Land είναι πολύ ωραίος.

Καλυτερη λαηβ ερμηνεια εβερ:

Εδω το παλικαρι εχει ανεβασει 9 βιντεο απο λαηβ τους την 31/1. Καντε σερτς για Queensryche στα βιντεο του. Εχει και Real world και Damaged και Welcome to the machine.
http://www.youtube.com/user/lorioberg

E,οσοι κανουν ή οσοι θελουν να κανουν μαθηματα φωνητικης καλυτερα να μην πατησουν το παραπανω λινκ.Βλαπτει σοβαρα την αυτοπεποιθηση…

Τι νοτες πιανει το ατομο ρε???

Αχχ, που χουν πάει αυτές οι ψιλές?

“Που ειναι η αγαπη, που…”
Εκει πηγαν οι ψιλες, στον Χατζηγιαννη!

Ρε παιδια μου ηρθε σημερα το Tribe και το ψιλιαζομαι για μουφα γιατι το σιντι απο την πανω μερια ειναι απλα καταμαυρο και δεν γραφει τιποτα ουτε εχει τιποτα αναγλυφο και λεω μην ειναι καμμια απατη/αντιγραφα. Αμα το 'χει κανεις αυθεντικο, ας κανει παρακαλω τον κοπο να μου πει αν ετσι ειναι και το δικο του!

Η φωνη του tate δεν εχει αλοιωθει σχεδον καθολου ολα αυτα τα χρονια. Το παλευει καλα.