Queensrÿche

Γιατί κάπως πρέπει να βγει το μεροκάματο. Έξω απ’ το χορό πολλά τραγούδια λένε, αλλά σκέψου κι αυτούς που είναι η μόνη τους πηγή εσόδων το να βγάζουν δίσκους και να περιοδεύουν. Όσο για το “εμπορικά” 'ντάξει πιστεύω ότι αρκετοί θα πηγαίναμε στην La Torre fronted μπάντα αν μας ερχόταν. Τα παλιά κομμάτια αποδίδονται σε ικανοποιητικό τουλάχιστον βαθμό, και συν τοις άλλοις όταν ήρθαν τελευταία φορά για headline show πολλοί (παρα)ήμαστε μικροί για να τους δούμε.

Δηλαδη για να εχουν μια πηγη εσοδων πρεπει να ξεφτιλιζουν την ιστορια τους και να κανουν δηλωσεις η μια πλευρα για την αλλη στον τυπο, να βγαινει το Frequency Unknown με το FU στο εξωφυλλο, οι αλλοι να συνεχιζουν με La Torre και να υπαρχουν 2 Queensryche? Ο Tate να ονομασει την μπαντα του Tate και οι αλλοι να βρουν ενα αλλο ονομα και ας παιζουν κομματια απο Queensryche και οι 2 μπαντες. Αφηστε τουλαχιστον το ονομα στην ησυχια του. Οσο για την κατασταση που βρισκεται η φωνη του Tate τουλαχιστον στα video που ειδαμε, αν ειχε λιγη αξιοπρεπεια θα καταλαβαινε ποσο ξεφτιλα γινεται.

Περί ονόματος νομίζω τα 'χουμε ξανασυζητήσει οπότε θα ξαναμπούμε στη λούπα. Στην τελική, τους Queensryche οι Wilton-Jackson-Rockenfield μαζί με τον DeGarmo τους έφτιαξαν. Η μπάντα τους είναι τρόπον τινά. Στα περί Tate, εννοείται ότι συμφωνώ.

Για να μπορείς να λες χωρίς τύψεις και για τους δύο “άντε να έρθουν να απολαύσω τις κομματάρες μιας απ’ τις αγαπημένες μου μπάντες και να δω από κοντά την μορφή τον x/τις μορφές τους x,y,z”. Και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο. :wink:

Με ένα σωστό προμόσιον από εταιρία και μπάντα(όπως γίνεται ως τώρα δηλαδή) και χωρίς λάθος κινήσεις μια χαρά ξαναστήνεται το brand name, αν κόπτεστε δηλαδή για το καλό τους ή κάτι τέτοιο.

Υ.Γ. Η φωνή του La Torre δεν θα αντέξει πάνω από χρόνο παραπάνω. Ας προσέχουν στις περιοδείες και να κάνει το παιδί κανένα σοβαρό μάθημα φωνητικής :slight_smile:

…ας μας έρθουν, κιεμείς θα το διασκεδάσουμε, ακούγοντας ύμνους:):!:

Και να κόψει τα τσιγάρα. Γιατί κάτι πήρε τ’ αυτί μου ότι σβήνει το ‘να ανάβει τ’ άλλο. Μην καταντήσει Alder και χάσει τη μισή του έκταση. Είναι και 40άρης και από μια ηλικία και μετά η φθορά έρχεται γρηγορότερα. Ήδη σε πολλά κομμάτια σχεδόν σκούζει για να φτάσει νότες.

LA TORRE : Ο ανθρωπος που μετα απο Midnight απεδωσε απολυτα και Tate στις δοξες του !!! I rest my case… :bow2:

Πρωτη συναυλια που κανω το 3/3 (πενα, ντραμ-στικ, σετλιστ) σε λάφυρα. :smiley:

Προσοχη στο ανοιγμα του σετλιστ, κινδυνος πολλαπλων εγκεφαλικών :!:

[SPOILER]
Queen Of The Reich
Speak
Walk In Shadows
The Whisper
Enforcer
Child Of Fire
Warning
X2
Where Dreams Go To Die
A World Without
The Needle Lies
NM156
Roads To Madness
Fallout
My Empty Room
Eyes Of A Stranger
Empire
Jet City Woman
Take Hold Of The Flame

Ναι, καλα βλεπετε, εξι (6) τραγουδια απο το The Warning !!! 8O
[/SPOILER]

πες και τιποτα παραπανω ρε :stuck_out_tongue:

Επειδή στον κόσμο αυτόν, δεν ήταν όλα πάντα μπουρδέλο…
…ένα από τα κομμάτια που ξεπερνάνε την παράνοια…κι ένα από τα καλύτερα έπη του μέταλ…

http://www.youtube.com/watch?v=c3EtzEA7C0s

I’m awaiting endlessly
Pounding rhythms echo me
Won’t you take me
Somewhere far beyond the VOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIID

Πανο, τι ειναι η ζωη και τι την κανεις ?

Δεν καταλαβαίνω για τι πράγμα μιλάς γαμώ την πουτάνα τη ζωή :stuck_out_tongue:

Εεετσι !

Το ομωνυμο του ΕP ειναι απο τα καλυτερα τραγουδια ever.Kορυφαιο και το Οperation τα μετα χαλια

κάντο λίγο πενηνταράκια αυτό

Ε η γνωστή φάση ακούμε μόνο τρου χέβυ μέταλ και US power και τα άλλα είναι φωλς κιετς. Γούστα ειν’ όλα.

το δέχομαι. απλά είναι και αντιliverpool. είναι πολλά μαζεμένα

Eννοειται οτι ειμαι αντιliverpool και αντιmanchester γιατι ειμαι Ηammer.Για Queensrÿche απαντησε ο manos87

μη το μαλώνετε το παιδί,δεν φταίει αυτός,ακούει μέιντεν…

χαλιεσαι?