R.i.p. lemmy

‘‘Γελαω’’ με την κωλοαρρωστεια, δεν ειχε τα παπαρια να Τον αντιμετωπισει οποτε Τον χτυπησε με ολη τη δυναμη της, μονο ετσι μπορεσε να Τον νικησει… Ενα μεγαλο μερος της heavy metal ιστοριας εφυγε σημερα. Αθανατος!

Το εμαθα στις 5 το πρωι, εβαλα τερμα Motorhead, ξυπνησα την πολυκατοικια, καλεσανε τους μπατσους και ηρθανε να μου κανουν παρατηρηση. Μολις τους ειπα τι συνεβη, καθησανε και ηπιαμε μπυρες μεχρι το πρωι με τσιτα τα ηχεια.
Αυτα για τον κλασικο καργκιοζη του forum που η βλακεια του ισως να υπερνικαει την μεγαλειοτητα του Lemmy. Και σε αλλο thread ενοχλησες γραφοντας αρες μαρες κουκουναρες για στονερ ροκ και yeah και ετσι. Βαλε και περικεφαλαια για να σε φωναζουμε βλακα με περικεφαλαια. Μονο ενας αμπαλος με την μουσικη θα ερχοταν σε αυτο το thread τετοια μερα να γραφει μαλακιες. Μηπως δεν σε αγαπουσαν οταν ησουν μικρος?

Κατι τετοιοι ανοητοι εχουν βοηθησει ωστε το forum να πεθανει, οι moderators ξυστε τα λιγο ακομη…

Πινεις μπυρες με μπατσους στο σπιτι σου;

Ακόμη θυμάμαι το bomber που το αγόρασα απο ένα δισκάδικο που τωρα δεν υπάρχει πια . Rip τεράστιε ήρωα των παιδικών μου χρόνων .
You get all you ve earn . Rock on paradise Lem .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το έμαθα το πρωί από μια φίλη και έπαθα σοκ… όσα προβλήματα και να είχε το τελευταίο διάστημα, ήταν ξαφνικό ρε γαμωτό!

R.I.P. μεγάλε… killed by death…

Sent from my D5803 using Tapatalk

Και αν τους πεις ζαμπον θα σου φερουν υφαντης

Δεν υπάρχουν λόγια ακόμα και τόσες ώρες μετά. Καλό ταξίδι ρε γίγαντα. Πας να βρεις να τον Animal να τζαμάρετε.
Ίσως η χειρότερη χρονιά σε όλα τα επίπεδα.

τα λεμε Μεγαλε…

RESPECT and R.I.P LEMMY.

Τι λόγια να πεις τώρα… Παντοτινό, αιώνιο σύμβολο. Το soundtrack της ζωής πολλών από εμάς.

Ας είναι καλά για ότι έδωσε.

[B][SIZE=4]if you think you are too old to rock 'n roll, then you are.[/SIZE][/B]

Τι να πεις. Παγωμάρα και σοκ μόνο, ακόμα δεν έχω συνέλθει πλήρως. R.I.P.

[SPOILER]Το χειρότερο είναι ότι, για μένα έστω, άρχισε η αντίστροφη μέτρηση. Κάποτε περνούσαν όλοι οι μουσικοί μου ήρωες από το μυαλό μου σε fast-forward και όποιες σκέψεις για επικήδειους γίνονταν, μετά από ένα στιγμιαίο βραχυκύκλωμα του μυαλού, θάβονταν και πάλι. “Όχι ρε, αντέχουν ακόμα, εδώ την παλεύει ακόμα ο Lemmy!”

Τώρα ο Lemmy πέθανε. Πέθανε. Και τίποτα δεν είναι πια ασφαλές. Το πέπλο της αθωότητας εξαφανίστηκε. Και τα ονόματα θα συνεχίσουν να περνάνε ακάθεκτα, και να σβήνουν ακάθεκτα, μέχρι να μείνει μόνο ένα κενό.[/SPOILER]

Food for thought

αυτό γαμώ τη ζωή

“I’m in love with rock n roll , it satisfies my soul”

Δισκογραφία Motorhead μέχρι να έρθει στον ύπνο μου και να μου μιλήσει.

Στην υγεία σου ρε τεράστιε!

Οτι και να πει κανεις ειναι λιγο.
Αλλος ενας ΜΕΓΑΛΟΣ εφυγε. Να πας να βρεις τους φιλους και να ροκαρετε στους αγγελους ή οπου αλλου εσεις θελετε.
Σε ευχαριστουμε για ολα οσα μας χαρισες. Μας λειπεις ηδη, η φωνη σου ομως και η μουσικη σου δεν θα ξεχαστουν ποτε οσο υπαρχει ζωη στην γη.
ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ!!!

πω πω, καλε τι μαγκας!!!

Ηλίθιο, ασυνάρτητο και ανιστόρητο άρθρο σε μία άσχετη ιστοσελίδα από ένα άσχετο που προφανώς ουδεμία σχέση με τη μουσική αυτή έχει και που φανερά δεν ήταν οπαδός των Motorhead και της μουσικής τους.

Τείνω να συμφωνήσω. Πάνω απ’ όλα, είναι η μουσική. Και η μουσική του Lemmy, ΓΑΜΑΕΙ. Ο ίδιος τυχαίνει να ήταν ένας τύπος τον οποίο πραγματικά δεν ξέρω πώς μπορεί να αντιπαθήσει κάποιος. Αληθινός μέχρι το τέλος.

Προσωπικά ακολούθησα τη συμβουλή του Phil και του Mikkey και προχτές βγήκα με δυο φίλους μου, ήπιαμε μπύρες και είπαμε ιστορίες.