Rammstein

[b]Αυτό το συγκρότημα το γουστάρω…
Το γουστάρω γιατί έχουν ωραία τραγούδια
Τους γουστάρω γιατί τα βάζουν με τους Αμερικανους
Τους γουστάρω για το video clip τους America…
Τους γουστάρω γιατί δεν είναι Αμερικανάκια η Εγγλεζάκια

Περιμένω σχόλιa[/b]

tha simfoniso me ola apo afta pou les alla egw exw ena kolima–>den akouo efxarista tragoudia pou exoun diaforetiki glosa apo ta aglika…isos ine thema sinithias alla me epireazei arnitika

goustaro paaaaaaaaara polu ta germanika tous, ki exoun polu gamati mousiki :twisted:

Ωραία riffs, τρομερή παραγωγή και δουλειά, μπορούν να κάνουν τραγούδια εμβατήρια και ύμνους. Αν έχετε δει και τα show που δείνουν με στολές, φωτιές, κ.τ.λ., όλα τα λεφτά. Αντέ να τους δούμε και Αθήνα κάποτε… :roll:

Από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα.

Επίσης έχουν και πολύ χιούμορ οι τύποι, μερικά videoclips τους βγάζουν πολύ γέλιο.
Όσο για τα live τους, ουδέν σχόλιο :twisted:

Συγκροτημάταρα ναι.
Το ότι τραγουδούν στα γερμανικά είναι όντως ένα μείον.
Έχετε δει ένα κλιπάκι που αφορά τους ολυμπιακούς αγώνες?Μπράβο τους.
Βέβαια πολλά ακούγονται,όπως το γεγονός ότι κλέβουν αν και εγώ πέρα από μια περίπτωση δεν το έχω παρατηρήσει.Η περίπτωση είναι για ένα τραγούδι που πρέπει να λέγεται seeman.Το έχουν κάνει και οι apocalyptica όμως δεν ξέρω σε ποιόν ανήκει τελικά.Μήπως ξερετε?

Όπως και να χει γαμάνε :twisted: .

Εγώ μάλλον πρέπει να είμαι ο περίεργος της υπόθεσης… πού θεωρώ ότι τα γερμανικά στους στίχους είναι ένα από τα ατού τους! 8O
Ωραία μπάντα πάντως! Και με πολύ χιούμορ :lol:
Έχω όλα τα albums τους και το DVD Live Aus Berlin [size=1](χάρη σε ένα φιλαράκι πού είναι πορωμένος μαζί τους!)[/size]

Κοίτα πιστεύω πως το να τραγουδάς σε άλλη γλώσσα από την αγγλική έχει συνέπειες στις πωλήσεις.Οι περισσότεροι επιλέγουν την αγγλική επειδή και μεγαλύτερο μέρος του κόσμου θα καταλάβει τι πραγματεύονται οι στίχοι και θα έχουν μεγαλύτερη απήχηση στο εξωτερικό.Και γι’αυτό το το λόγο παραδέχομαι τέτοια συγκροτήματα που προωθούν τη γλώσσα τους χωρίς να υπολογίζουν τυχόν ζημιά στις πωλήσεις.

Τα ατομα ειναι απαιχτα!!!
Τα Γερμανικα μπορει να ξυνιζουν γιατι ισως δεν τα καταλαβαινουν πολλοι, αλλα εχουν στιχους που κοβουν σαν ξυραφι.
Οσο για τα video clip τους, το καθενα ξεχωριστα ειναι αξιο αναφορας.
Εν το μεταξυ, αν σας αρεσουν, τσεκαρετε και καποιους “OOMPH!” απο την Γερμανια παλι, και ειδικοτερα το τελευταιο τους “Warheit Oder Pflicht”.Οχι ακριβως Rammstein, αλλα εξισου καλο!

valte kai mena stous fan!!! foverh groupara gia logous pou ta paidia prohgoumenos me prolavan kai tous aneferan. Skefteite tin magia na vgazeis pagosmios kati se glossa allh ektos ton agglikon!
:smiley:

Gia to xioumor ti na po, einai un-playable oi typoi. Apo ta agaphmena mou group! :smiley:

Χωρίς να το έχω ψάξει και ιδιέτερα και χωρίς να είμαι fan μπορώ να πω πως μου αρέσουν αρκετά από 2-3 τραγούδια που έχω ακούσει μου άρεσαν…
Μπορείτε να μου προτίνετε κάποιο cd τους (το/τα καλύτερα για αρχή) ??? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Herzeleid, Sehnsucht, Mutter

Θα τρελαθώ! Μια φορά που βλέπω ομοφωνία σ’αυτό το fοrum (φτου μη μας ματιάσω!) Και ΝΑΙ οι Rammstein ειναι μπαντάρα! :smiley:

Δεν εχω εδω τα links με τα emoticons … γιατι μια εικονα ειναι χιλιες λεξεις , θα επανελθω απο το pc του σπιτιου.

uparxei arage kamia elpida na tous doume ellada :cry: :cry: :cry:

persi pou hmoun skotia epezan dipla mou (glasgow) stis 16/7 kai stis 14/7 petousa gia ellada :x :x :x kataramenh tyxh!!

einai apo ta live pou thelo na do opos kai dhpote!!!

FOVEROI
MAKARI NA TOYS DOYME STHN ELLADA
GOYSTARW EPISHS POY TRAGOYDANE STA GERMANIKA

Χτυπα το “Live Aus Berlin” DVD μονο και μονο για να δεις τι show δινουν, και τι χανουμε που δεν τους εχουμε δει ακομα.

Χτυπα το “Live Aus Berlin” DVD μονο και μονο για να δεις τι show δινουν, και τι χανουμε που δεν τους εχουμε δει ακομα.[/quote]

Απλά θα προτιμουσα 1-2 cd για αρχή… :slight_smile: :slight_smile: :stuck_out_tongue:

Ok, τοτε βρες αυτα που σου ειπε ο Eagleheart και εγω πολυ απλα θα σου προτεινα και το “Reise-Reise”.

RAMMSTEIN OWNZ

pisteuw pws ta germanika einai ena+ ( oxi mono oti gnwrizw germanika) ,gt dinei alloi ais8hsh sto eidos mousikhs pou paizoun

an kai h germanikh glwssa den einai kai h kalyterh gia na grapseis stixous oi rammstain exoun para polh <psagmenous> stixous…

parousia se live/videoclips einai ola ta lefta