Red Hot Chili Peppers

τι εγινε με τα βιβλια των motley crue???

Απλα ο τιτλος του βιβλιου των Motley Crue ‘’ The Dirt - Confessions of the World’s Most Notorious Rock Band ‘’ … Καταλαβαινεις… Τελως πάντων να μην βγω πολυ οφ τοπικ. Αυτο που λες φιλε Mule το πιστευω. Για αυτο μετάνιωσε μετα που έγραφε για τις κοπέλες του. Αν το είχε γράψει μόνος του ο ανθρωπος θα ήταν καλύτερα… Πάντως δεν παυει να είναι αυναισθηματικό και αληθινό αυτο το βιβλιο…

ΚΑΙ ΝΑΙ, ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ:D:D:D
γεια σου ρε chad γιγαντα :stuck_out_tongue:
αυτο το νεο με εφτιαξε τον μηνα και…

ληγει λεπον το hiatus.

ελα να δουλευουμε, μπας και σκασει κανα τουρ απο '10

Μπας και σκασει καμια Ελλαδα:wink:

Αν έρθούν ποτέ Ελλάδα θα βγάλω φωτογραφία με φανέλα Παναθηναικού…

Γιατί πολύ απλά στην Ελλάδα δεν υπάρχει Ροκ κοινό…

Οσοι ενδιαφερονται οι RHCP ανακοινωσαν την κυκλοφορια δισκου - διαδοχο του Stadium Arcadium- σε ενα χρονο απο τωρα…Οκτωβριο 2010!!!
Αρα Ελλαδα :smiley: μαλλον για το 2011 το κοβω…:lol::lol::lol:

Δεν θα τους έβαζα στο τοπ 5 μου αλλά ρε γαμώτο είναι πολύ μεγάλο απωθημένο για λάιβ.
Επίσης ισχυρίζομαι ότι οι RHCP θα έκαναν την μεγαλύτερη ever (από άποψη προσέλευσης) συναυλία στο Ελλάντα εάν ερχόντουσαν γιατί τους ακούει και η κουτσή Μαρία. Αυτά.

Το otherside είναι κομματάρα.

Kai το stadium Arcadium είναι μεγάλη δισκάρα και νομίζω αρκετα υποτιμημένο απο τους οπαδούς τους. Εχουν όμως οι που…ηδες τοσες πολλές τραγουδάρες να παίζουν τρία βράδια συνεχόμενα…

Kαλά εγώ και το by the way το θεωρώ υποτιμημένο και πολύ καλύτερο του stadium arcedium (παρ’ όλο που το S.A. είναι διαφορετικό στιλ δίσκου -βλ. διπλό cd κλπ-), παρ’ όλο που πιστεύω ότι οι περισσότεροι πιστεύουν το αντίθετο…

Kαι μου κάνει πολύ εντύπωση που από πολλούς θεωρείται και άλμπουμ δεκατίας, παρ’ όλο που και την ίδια δεκαετία βγήκε το By the way…Βέβαια γούστα είναι αυτά…ίσως και να κερδίζει λόγω των δύο δίσκων από τους όποιους αποτελείται, πράγμα και το οποίο συνεπάγεται περισσότερα τραγούδια…

Ντάξει καλά albums και το μεν αλλά είναι albums απ’τα οποία μόνο ορισμένα κομμάτια θα βάλεις να ακούσεις, καθώς έχουν αρκετά fillers το καθένα …

Συνήθως όταν θέλω να ακούσω πιπεριές βάζω ή το BSSM ή το Californication.

  • 1

Kαι εγω αυτα βαζω…:stuck_out_tongue: το By the way ερχεται τριτο στη σειρα.

Kι εγώ μαζί σας

Απλά θεωρώ οτι το S.A. παει πιο μετά και από by the way :stuck_out_tongue:

Red hot ειναι γαμω μεχρι BSSB…απο κει και μετα,σκορπια κομματια απο δω και απο κει…το γυρισαν στο πολυ πιο εμπορικο και με χαλασανε…

Βασικα μετα το BSSB το Californication πιστευω ειναι οτι καλυτερο εχουν κυκλοφορησει μεχρι σημερα.:-k

Καλά γενικώς το Californication το’ χω πολύ ψηλά σε υπόληψη γιατί ήταν το πρώτο μουσικό άλμπουμ που αγόρασα και έχω δεθεί συναισθηματικά με αυτό, ενώ το Otherside είναι για μένα ένα τραγούδι που δεν μπορώ να περιγράψω…

Επανεμφάνιση επι σκηνής λοιπόν, για να δουμε…

οσο και αν τους “χλευαζα” στην αρχη…γιατι ενα φεγγαρι ειχαν γινει υπερβολικα πολυ μεηνστριμ…ειναι το μονο συγκροτημα του ειδους που μπορω να ακουσω τοσο ευχαριστα και να κολλησω…ομορφη μουσικη,ομορφοι στιχοι…

…αυτοί θα έρθουν ποτέ Ελλάδα άραγε.?:-k:-k:-k

…(πριν τα 60ήντα τους)

Eγώ πιστεύω οτι θα’ ρθουν κάποια στιγμή εντός 5 χρόνων…αντε μπορεί και περισσόττερο απο 5 χρόνια