Καλύτερο rock bar στην Aθήνα

Ω ΝΑΙ ! γιαταμπαζαμαγαζο… δεν ειναι “επιπεδου” ριβεντζ, αλλα εχει κ αυτο τη γλιτσα του… απο τιμες μονο τα πηγαινε καλα θυμαμαι… αλλιως απο μουσικη κλαφτα, ΜΟΝΟ οτι πιο γνωστο και χιτ θα παιξει.

Σοβαρά τώρα ε.

Κοιτα, αν δεν υπαρχει κανενα συνοικιακο μερος που να παιζει ροκακια εκει κοντα, τότε μαλλον ατυχησες.
Τωρα αν σου αρεσει κανενας [B]παπακωνσταντινου[/B], [B]πυξ βλαξ[/B] κλπ, αυτά παντου ακουγονται.

Κι ουτε ειναι απιθανο να ακουσεις πχ [B]pink floyd[/B] οπουδηποτε.

Για κατι πιο ψαγμενο, δεν παει πουθενα το μυαλο μου. Απο την άλλη υπαρχουν και οι γειτονικες περιοχες
([B]Νεα Σμυρνη[/B], [B]Πετραλωνα[/B], [B]Κουκάκι[/B] κλπ) αλλά και πάλι δεν μου ερχεται κατι στο νου.

Ωπ! Να και η φλασιά! Βεβαια πανε κατι χρόνια αλλά ποτέ δεν ξέρεις…
[U]Lion Rock[/U]. Δυο φορες εχω παει ολες και ολες στην ζωη μου.
Καποδιστριου 3. Ειναι στις [B]Τζιτζιφιές[/B] απο [B]Μοσχατο[/B] μερια , 100 - 150 μετρα απο εκει που τελειωνει η Θησεως στην παραλιακή. Και αν δεν σου αρεσει, πεταγεσαι δίπλα στην [B]boom boom[/B] για λαικο-ντίσκο καταστάσεις! Χαχα
Σου βρηκα και τα τηλέφωνα: 2109400786, 2109404104.

ΥΓ: τωρα που μιλαγαμε για [B]Kαλλιθεα[/B], θυμηθηκα το [U]Ανάγλυφο[/U]. Περισσότερο καφετέρια ήταν παρά μπαρ. Γραφικο σημειο συναντησεων πιο πολυ για μετα το σχολειο η στο φροντιστηριο. Τετοιες παρεες. Συχναζαν και μεγαλοι ωστοσο. Που και που ακουγες ροκακια κυριως. Βεβαια ακουγες και κατι μελισταλλαχτες μπαλλαντες τυπου [B]scorpions[/B]…για τα ζευγαράκια. Εκλεισε πριν πεντε χρονια. Ο ιδιοκτητης…χεσε μεσα και αυτος. Τελος παντων.

Υπηρχε και αυτο το υπογειο στο [B]εμπορικό κεντρο καλλιθεας[/B]…μου διαφευγει το ονομα…ας το θυμηθει καποιος. Περιπου την ιδια εποχη εκλεισε και αυτο αλλά ηταν κυριως λαιβάδικο.

Για το άλλο λαιβαδικο που υπαρχει στην περιοχη, καλυτερα ας μην αναφερθω γιατι θα βγαλω σπυρια.

έχει πεθάνει …χρόνια όμως.

Πόσα? Παντως πριν δυο ή τρια χρονια που πήγα, ήταν εκεί. Μαλλον ηταν στα τελευταια του…

[SPOILER]

[/SPOILER]

To Mosquitto στην Νεα Σμυρνη,τι μουσικες παιζει τωρα ?εχει παει κανεις απο τοτε που μεταφερθηκε ?

Για να καταλάβεις, πέθανε και το μεζεδοπωλείο που είχε ανοίξει στη θέση του!

Κουκάκι-Πετράλωνα δεν έχει τίποτα, το ξέρω δυστυχώς γιατί είμαι από Κουκάκι.
Στο Θησείο έχει το Miles Away, με σήμα το Rising των Rainbow! \m/

Υπάρχει ένα στις Τζιτζιφιές… στη Θησέως, το Legacy.

Και τα δύο παίζουν μέταλ, εκτός αν είναι βραδιά ελληνικού ροκ ή δεν ξέρω κ γω τι.

Στον [B]Πειραια[/B] παιζει κατι? Εχω καιρο να κατεβω.

Και υπαρχει κανενα μερος στην Αθηνα που μπορω να ακουσω πχ [B]sonic youth[/B]?
Γιατι εχω φαει στη μαπα ολο τα ιδια και τα ιδια…

μου θυμησε μια διαφημιση τωρα ή ενα ανεκδοτο ή κατι τελος παντων:-k

το συμπερασμα εγω που βγαζω παντως ειναι οτι εισαι ο εφιαλτης των dj :stuck_out_tongue:

αν ειχε βυζια πιστευω θα του τα εβαζε

Απο οτι βλεπω, στον [B]Πειραια[/B] μαλλον δεν υπαρχει τιποτα αξιολογο.
Προς [B]Μαρουσι[/B] μερια τι γινεται παιδες?
Γνωριζει κανεις να προσανατολισει την κατασταση? Διοτι εκτος απο το [B]blueprint[/B] που ειναι για τα μπαζα και εκεινο το αλλο το [B]ουαν μορ[/B] που ειναι το χειροτερο των χειροτερων…ε ολο και κατι αλλο θα υπαρχει. Μεγαλη περιοχα γαρ.

To Σάββατο ήμουν στο Bat City στην Αλεξάνδρας. Δεν είχα κανένα πρόβλημα με τη μουσική που έπαιζε: κλασσικά κομμάτια μεταλ και ροκ, που ακούγονται παντού (δηλαδή όχι τίποτα πιο “ψαγμένο”, ή λιγότερο γνωστό τέλος πάντων). Εξάλλου, με αυτά τα κομμάτια ξεκινήσαμε κάποτε την ενασχόληση. Καλή και η παρέα, καλή και η μπύρα που ήπιαμε.
Το ερώτημά μου είναι το εξής: είναι δυνατόν ρε άνθρωπε να λειτουργείς μαγαζί με τέτοια μουσική, και το ηχητικό σου σύστημα να είναι για τον π***σο καβάλα και μάλιστα κακοσυντηρημένο? Ειδικά το ένα ηχείο χαλούσε συνέχεια, και σε κάποια στιγμή χάλασαν δύο μαζί και ακουγόντουσταν μόνο τα πρίμα (δηλαδή τα ηχεία του υπολογιστή μου πιο πολύ βαράνε!!!).
Τι να πω, σε κάποια στιγμή βάλαμε τα γέλια. Ελπίζω να ήταν μεμονωμένο περιστατικό γιατί δεν έχω ξαναπάει στο μαγαζί και άλλες φορές για να κρίνω πιο αντικειμενικά.

το one more δεν το ξερω που λες, το blueprint ειναι περιπτωση “οχι αλλο καρβουνο”, πηγαναμε απο το λυκειο, τοχω κοψει χρονια τωρα, στην ιδια κατηγορια το Carpe Diem, δεν χανεις κ πολλα αν δεν εχεις παει, ψιλοαδιαφορο μαγαζι… υπαρχει ενα ωραιο, μπυραρια ειναι βασικα, απο μουσικη ειναι λιγο οτι ναναι, κυριως χαλαρα rock ομως, αλλα ειναι συμπαθητικο με ωραια δισκοσμηση, και ποικιλια απο μπυρες. λεγεται 1st June 1935, οπςω κ το καρπε ντιεμ ειναι καπου στον πεζοδρομο στο κεντρο του αμαρουσιου. Αξιζει.
Επισης υπαρχει και το (εκπτωτο) Wizard επι της κηφισιας, εχει χασει πολυ απο την παλια του αιγλη… αυτα απο Μαρουσι μερια.

Μπορει ν’ακουσεις στο Closer στην Ιπποκρατους

Iσχύει…απορώ πως αυτό το μέρος έχει κριθεί κατάλληλο και για συναυλίες :? Θυμάμαι ακόμα το χάλια ήχο στη συναυλία του Danny των Anathema!

Ομορφούλα καφετέρια είναι η one more!Tην Τσικνοπέμπτη κερνάγαν και σουβλάκια :oops: και από μουσικής άποψης την προτιμώ από blueprint…!
To carpe diem που λες, που είναι ακριβώς?
Και η μπυραρία είναι ωραία και πολύ κοντά στον ηλεκτρικό!
Επίσης υπάρχει και η June που αν θέλεις να βλέπεις που κάθεσαι ή τον απέναντί σου πρέπει να πας πρωί, γιατί αλλιώς το βράδυ δεν υπάρχει φως για δείγμα xD

εμ… διαβασε το ποστ μου, την ανεφερα την June… αλλα ισχυει αυτο με το φωτισμο.

το καρπε ειναι στο ισογειο χωμενο σε ενα πολυ μικρο εμπορικο αν θυμαμαι καλα, καπου στον πεζοδρομο. εχω χρονια να παω…

Έχεις δίκιο…είμαι γκαβή τελείως :stuck_out_tongue:
χμ, θα το ψάξω το εμπορικό μπας και αλλάξω λίγο στέκι, αλλιώς κλασικά Καφέδρα και συντριβανάκι κι ας είναι χωρίς μουσική :slight_smile:

καφεδρα ειναι πολυ καλη επιλογη αν εχει καλο καιρο οντως :slight_smile: συνηθως εκει παω αν ειναι να βγω σε μαγαζι. βλεπεις λιγο πρασινο, ηρεμεις…

Ελα ρε! Υπαρχει ακομα? Μια φορα εχω παει ολη κι ολη.

[B]Πιο δηθενιά απο το one more δεν υπαρχει. Απο καθε αποψη. [/B]

Επισφαλες ροκ (βλέπε [B]παπακωνσταντινου[/B], [B]purple[/B] κλπ) και αναλογος κοσμος.
Οι θειες μου σιγουρα θα γουσταρουν κι αυτες. Και κατι τυποι σαν τον κυριακο [B]μητσοτακη[/B]. Ειμαι 100% σιγουρος.
Κάζουαλ τρεντο-ρόκ στυλακι. Τελειως φτιαχτο.
Αν θες να πας για ενα καφεδακι με τον-ην γκομενο-α απο το φροντιστηριο, ε μεχρι εκει.
Βεβαια για σουβλακια ειναι ιδανικο! Δεν το κανουν σουβλατζιδικο καλυτερα?
Το [B]blueprint[/B] που ειναι απατη, μπροστα σε αυτη την δηθενιά φανταζει ενδιαφερον. Για φαντασου κατάντια!:?

Παιδιά, εχει παει κανεις στο [B]κακοφωνίξ[/B] στους [B]Αγιους Αναργυρους[/B]?