Rockwave Day 3: Metallica, Mastodon, Μy Dying Bride, Dirt Spawn Disease

βιντεο απο το χθεσινο λαιβ.

Κρίμα που δεν παίζουν Sanitarium & Harvester αλλά δεν χωράνε λύπες… Το setlist είναι καταιγιστικό, εξαιρετικό για μας τους “παπούδες”, πιστεύω πως στο 3ο-4ο τραγούδι θα έχουμε πάθει όλοι jet lang !!!

Χαχαχαχαχαχαχα.
Δεν το χα ξαναδεί.
Θεϊκό κλιπάκι… :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

panos() spoilers! Θα μπει ο ChrisP και θα σε τεμαχισει αν το δει.:stuck_out_tongue:

Τι να πω ρε πουστη…των παιζετε!!

Eλπίζω να μ` αξιώσει ο Θεός, μέχρι την Τρίτη να είμαι ζωντανός…
Αυτό είναι setlist,χορταστικό,…μιστερό,μεταλλικό…
Ρίγος,ανατριχίλα, σύγκρυο, παραλήρημα, ιδρώτας, ένταση ,πάθος…
Προκαλούντε όλοι οι εγχώριοι, υποκουλτουρο-καλλιτεχνίσκοι,μπουστοπροβαλόμενες, κλασομπανιέρες, λαικατζήδες,μπετατζήδες, προιόντα προς διάθεση και αφανισμό, να παρεβρεθούν Creeping Death , για να φάνε τις ηχητικές κλωτσομπουνίές, στις γκλάβες, που γαλουχηθήκαν με την γκλίτσα και τη φλογέρα των τσοπαναρέων , μέσα στων βουκωλων τα χειμαδια, μαζί με τους προωθητες Master of Puppets και των οπαδών αυτών, της agricultural country, της επιβαλλόμενης Τουρκοσποριάς και των υπολλημάτων αυτής…oπού κυβερνούν οι δικτατορίες της πλειοψηφίας και δεν έχε μείνει ούτε βοσκοτόπι χωρις να καεί πλέον…And Justice For AllΤο καλοκαίρι είναι ΜΕΤΑΛ, μαστουνόβλαχε Ελληνάρα For Whom The Bell Tolls …και ήρθε η ώρα να το πληρώσεις ακριβά, γιατί κανένας πλέον δεν είναι άμοιρος ευθυνών The Unforgiven για τη γυφτιά…και τη σαγιονάρα τη πλαστικιά…της κακογουστιάς…Seek and Destroy
Απο πίσω και από μπρός…Am I Evil?
Τι Sad But True και ντολμαδάκια γιαλατζή , ρεεεεεεεεεεεε…
Εχω ανατριχιάσει …ΤΕΛΟΣ…κλάφτε τις ρέγγες , και τα χταπόδια στα θαλάμια…αρχιθαλαμηπόλε…ξεκολέ ολέ…Ελα να σε τρατάρω και ΦΟΝΤΑΝ μετά , που θα ξεχυθούμε στους δρόμης και της πλατείες , της πολης αυτής…που είναι τυχερή ανάμεσα μόνο σε άλλες 10 ΕΥρωπαικές ,για πρώτη φορά…
Για πεταχτείτε τώρα οι κακεντρεχείς , να γελάνε τα κατσίκια τα παρδαλά, αναμφιβόλου αξίας, σταθερές καλλιτεχνικής φλεβός…The Memory Remains
…πανά…Στο …διάλο…πλέον συχαμένοι…Nothing Else Matters

Για να βλέπουν μερικοί κουνιστοί , ποιοι είναι εμπόροι και ποιοί trueThe Four Horsemen
Tα ΝΕΚΡΟΣΑΒΑΝΑ ΣΑΣ ,τα κιλίμια και τις φλοκάτες της μάμάς σας ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε Την τελευταία φορα που είδατε την ΑΘήνα και τη Πάρνηθα, ξεφτύλισμένοι …καληχώνεψη…
VELIS THE PRIEST

Δεν είναι από την χθεσινή συναυλία αλλά έχει πολύ γέλιο:p

XAxaxaxaxax

Αν κάποιος από τους Tallica θα θελε να ναι εκατομμυριούχος ακόμα κι αν είναι ήδη, ποιός θα ταν??

Φυσικά και ο Ulrich.

Οριστε και το setlist συμφωνα με blabbermouth

[SPOILER]01. Creeping Death
02. For Whom The Bell Tolls
03. Ride The Lightning
04. Disposable Heroes
05. The Unforgiven
06. …And Justice For All
07. The Memory Remains
08. The Four Horsemen
09. Orion
10. Fade To Black
11. Master Of Puppets
12. Battery


  1. Sad But True
  2. Nothing Else Matters
  3. One
  4. Enter Sandman

  1. Am I Evil?
  2. Seek And Destroy
    [/SPOILER]

Οποιος δε θελει να δει το setlist για ευνοητους λογους ενα θα πω:[SIZE=“6”]METALLICAAAAA[/SIZE]

Αν μη τι άλλο είσαι γαμάτος!'Εχεις τον τρόπο σου…

[SIZE=“7”]METALLICA[/SIZE]

Η φίλη με την οποία θα πήγαινα Metallica, δίνει μάθημα 6-8. Δεν μπορεί να το δώσει σε άλλη εξεταστική, και δε θα’ρθει. Όποια/Όποιος θέλει ένα ογδοντάρι στην τιμή του (μπορεί και λιγότερο), ας μου στείλει pm/e-mail.
Θυμάμαι μερικές σελίδες πιο πίσω που δυο κοπέλες ρωτούσαν αν θα έχει εισιτήρια μέχρι τελευταία στιγμή. Για ταμείο δεν ξέρω, αλλά εγώ ξέμεινα μ’ ένα ογδοντάρι.
Προς admins: συγγνώμη που το βάζω εδώ. Θα το κάνω copy-paste κι αργότερα, για να το δουν και οι…βραδινοί:)

Νομίζω πως αν δεν περάσει το μάθημα θα έχει γέλιο η όλη φάση.

ξερει κανεις αν εχει μεινει 60αρι?τωρα θυμηθηκα να παρω εισητηριο#-o

Λογικά ναι. Δεν έχει ακουστεί κάτι για sold out.

ξέρετα παιδια αν πουλάει εισητήρια rockwave το pmw στο μαρούσι,μέσα στο cinepolis…???:-k

Παντως αν παιξουν το σετλιστ που βαλατε στα νεα του ροκινγκ δυσκολο το κοβω να παιξουν 2μιση ωρες οπως λενε στην DIDI…2 ζορικα…

To setlist γαμαει, αλλα 2 πραγματα με χαλανε:

παιζουν και unforgiven και nothing else. και λειπει το whiplash :frowning:

Είχα πάει την προηγούμενη βδομάδα και ρώτησα , ξέρω ότι είχε φτηνά από πρώτη μέρα και δεύτερη οπότε λογικά θα έχει και για την τρίτη. Πάντως από pl2 δεν έχει τπτ, όποτε άμα ενδιαφέρεσαι για αυτά αναγκαστικά ticket house.