Rockwave Festival 2009 - 30/6: Slipknot, Mastodon, Down, Saxon, L. Ford

Ώχου μωρέ, Μάστοντον τώρα… πφφφ… [-X

[SPOILER]Πάλι Μάστοντον? :thumbdown:

[SIZE=“5”]ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!![/SIZE]:twisted::twisted::twisted::vibrate::vibrate:[/SPOILER]

Ας ελπίσουμε ότι η μέρα θα ναι για μας που μένουμε στις σπηλιές.:lol:

ΟΥΓΚ δηλαδή.

Στην Λισαβονα αρχες Ιουλιου παιζουν ιδια μερα σε φεστιβαλ Metallica-Slipknot-Mastodon-Lamb Of God…

Βγαζοντας εξω τους Metallica που δεν θα ανακοινωσουν αλλες ημερομηνιες, μας μενουν:

Slipknot
Mastodon
Lamb Of God

oι Mastodon ανακοινωσαν οτι 30 θα ειναι εδω και οι αλλες 2 μπαντες εκεινη την ημερομηνια ειναι ελευθερες… οι Slipknot θα ειναι πριν στην Ιταλια κιολας…

Super δεν ακουγεται? Μακαρι να βγει αληθινο

Εγώ όμως θα το πάω ακόμα παραπέρα και θα σας πριζώσω όλους, γιατί ξέρω μια μπάντα κολλητάρια των μάστοντον που επισήμως ψάχνει για dates φέτος το καλοκαίρι και αρχίζει από Ν και τελειώνει σε S… :roll::roll:

ΒΑΣΑΝΙΣΤΕΙΤΕ!!! :twisted::twisted:

Neurosis?:smiley:

Το χα υποψιαστει οτι ισως βαλουν και 4η μερα,αλλα δεν το περιμενα για να πω την αληθεια.

Νταξει αν μπουν Slipknot εγω ειμαι ηδη εκει.Και αν βαλουν και τιποτα ΛΑΜΠΟΦ,ε γαμω τα σπιτακια μας :smiley:

Lamb of God και Slayer εκεινη τη μερα να ψοφησω.

Και που ειστε Ντιντιδες…Slipknot καλυτερα μονος τους.Πολυ καλυτερα λεμε…

Μας έκαναν ένα σκωτσέζικο ντουζ αρχικά,αλλά μάλλον τώρα το νερό αρχίζει και βράζει!!!


Now playing: Shinedown - Left Out
via FoxyTunes

Μπορεί να μη γουστάρω καμία μπάντα, αλλά η αλήθεια είναι οτι είναι πακέτο ΘΑΝΑΤΟΣ! Μακάρι, μακάρι!

Θυμάστε που λέγαμε (οτι θέλαμε) δύο μέταλ μέρες, μία με πιο κλασικά ονόματα και μία με πιο σύγχρονα;
Φαίνεται ότι παίρνει σάρκα και οστά σιγά σιγά…
Βέβαια, ας περιμένουμε τις επίσημες ανακοινώσεις (για τα υπολοιπα ονόματα) …
Μετά την κρυάδα που έφαγα με την πρώτη μέρα κρατάω και μικρό καλάθι…
Αν βέβαια έρθει κάτι από τα παραπάνω που διαβάζω…

ΠΑΝΙΚΟΣ!!!

Παιδιά μην καταντήσει και αυτό το thread wishlist του καθενός…Υπομονή…

Ωραίο νέο,όπως φαίνεται θα υπάρχει και τέταρτη (καφρο)ημέρα!Άκουσα στην τηλεόραση και για δήλωση Mastodon οτι κατα 90% θα έρθουν στην Ελλάδα με headliners τους Metallica!Οι οποίοι έχουν κενό στις ημερομηνίες απο τις 24/6(Όσλο) εώς 4/7 ,οπότε ταιριάζει.
Πολλές μπάντες είναι available αυτή την ημερομηνία.Για να δούμε μέχρι που μπορεί να φθάσει μια φαντασίωση που ξεκίνησε Τετάρτη μεσάνυχτα στο forum του rocking.gr…

Πείτε τέτοια να γουστάρουμε!!! Θα είναι η 3η φορά που θα βλέπω Mastodon και γουστάρω τρελά! Οποιαδήποτε από τις μπάντες που αναφέρθηκαν θα γίνει σφαγή!! Slipknot, Metallica, Slayer, Nevermore ( Hell Yeah!!!)… Μακάρι, μακάρι, μακάρι!!! :smiley:

FUCKIN’ YEAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH
δεν το πιστευω,πριν 5’ κλαιγομουν σε ενα αλλο θρεντ για τους μαστοντον…
ωω θεε μου:D:D:D

Τελικα απ’οτι φαινεται,τοση μουρμουρα που επεσε για τις 3 μερες του Rockwave,πηγε στραφι. Μακαρι ολα αυτα που ακουγονται να ισχυουν και να υπαρχει και 4η METAL μερα. Παιζει και το αλλο φεστοβαλ με H&H,Blind Guardian,Testament και ετσι μαλλον αρχιζουμε και ειμαστε ευχαριστημενοι σχεδον ολοι. Ενα πραγμα μονο θα ηθελα εγω να ξαναπω. ΝΤΙΝΤΙΔΕΣ…ΒΑΛΤΕ ΤΑΠΗΤΑ ΚΑΤΩ,ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΣΚΟΝΗ και καλα να περασουμε μαγκες.

Πολύ ενδιαφέρουσα αυτή η εξέλιξη, ΑΛΛΑ έχω δει τους Mastodon το 2007 και δεν με ενθουσίασαν. Ίσως να έφταιγε η αναμονή για Metallica, ίσως απλά η μουσική τους δεν ταιριάζει σε ανοιχτούς χώρους(πιο πιθανό). Για Slipknot δεν τρελαίνομαι ειδικά αν τους έχουν headliners. Επίσης αυτό που ακούγεται για Nevermore κάνει την υπόθεση ακόμα πιο ενδιαφέρουσα…για να δούμε!

Μπορεί να φτιάξουν γαμάτο billing για 4η μέρα (αν πρόκειται να συμβεί αυτό, γιατί μου ακούγεται “κάπως”)… αλλά αν δεν βάλουν κάτι κάτω για να γλιτώσουμε απ’τη σκόνη, τότε λυπάμαι, αλλά δεν θα το σκεφτώ καν να πάω…

μαστοδοντες ρε!!αυτα ειναι,τα πραγματα φτιαχνουν σιγα σιγα!!

Βασικά νομίζω ότι θα φέρουν ονόματα ώστε να σηκώσουν ακόμη περισσότερη σκόνη από τους Cavaleres πέρσυ.:lol:

Η μπλούζα που φορούσα πέρσυ στην metal day, άλλαξε μια για πάντα χρώμα, δεν είναι μαύρη πλέον.:lol:

“Μείνετε συντονισμένοι στο www.rockwavefestival.com. Η σκόνη που θα φάτε φέτος δεν θα ξαναεπαναληφθεί ποτέ.”

Zέστη και σκόνη, θυμίζει true καταστάσεις.

Μόνο εμένα δεν μ’ έχει πειράξει ποτέ η σκόνη? ;p