Roger Waters touring The Wall 2010 - 2011

και παλιά τα εισιτήρια έλεγαν 3000 δρχ… να το βάλει 10 ευρω με την ίδια λογική…

To μέγεθος μιας περιοδείας σε στάδια/open air σε σχέση με μια περιοδεία σε αρένες προφανώς και έχει διαφορά στα κόστη.Και να μην έχουν διπλασιαστεί,σίγουρα έχουν αυξηθει(μόνο το PA να πάρεις δλδ που χρειάζεται,πόσο μάλλον τετραφωνικό,που απαιτεί το σόου του The Wall, για να καλύψει το στάδιο,όπως πρέπει).

και ρε 62 ευρω λεει βελιγραδι και στα σοφια τα 85.

γιατι κανεις δε μενει στην ΠΟΛΥ καλη τιμη που εχει στο βελιγραδι ?

Εντωμεταξύ το νου σας, αύριο ανακοινώνει νέες ημερομηνίες… :papas:

καλη τιμη ειναι αυτη γα Σερβια??? αυτο παιζει να ναι 3 μεροκαματα ξερωγω

Μαλλον τρεχουν να ξοδεψουν να χαλασουν τα υπολοιπα και αργουν, επειδη ειναι πολλα. :yahoo:

Ναι, δεν το είχα σκεφτεί αυτό. Πάντως πιστεύω ότι τα όποια παραπάνω κόστη καλύπτονται (και ίσως με το παραπάνω) με τα περισσότερα άτομα που μπορούν να πάνε σε ανοιχτούς χώρους. Οπότε και πάλι δεν δικαιολογείται κατά τη γνώμη μου.

Ναι αλλα απο την αλλη εχει τουλαχιστον 2πλασιο κοσμο στα σταδια σε σχεση με τις κλειστες αρενες ετσι δεν ειναι?

Λογικά ναι,αλλά θεωρώ τον Waters(λόγω της προυπηρεσίας του… :roll: ) μανούλα στα θέματα logistics και management ή τεσπα είμαι σίγουρος ότι έχει προσλάβει τζιμάνια στα συγκεκριμένα πόστα,οπότε δύσκολα θα ρίσκαρε την επιτυχία της επανάληψης του τουρ, ανεβάζοντας τις τιμές χωρίς λόγο,μόνο και μόνο για να εξαργυρώσει την επιτυχία της ως τώρα περιοδείας και να γίνει ακόμα πιο filthy rich.
Δεν είδα επίσης αν έχει διαχωρισμούς στην τιμή,σε φάση ειδικές ζώνες κτλ,όπως κάτι τραγέλαφοι τύπου U2,που βαράνε κάτι 350άρια για κάτι VIP ώστε να μυρίζεις τη μασχάλη του Bono ξέρω γω.

Tριαλαρί - τριαλαρό…

:vibrate::vibrate::vibrate:

65.000 χωρητικότητα…

βασικα ΔΕΝ ειδαμε AC/DC γιατι ειχε 80ευρω το τικετο. πανακριβα ειναι τα εισιτηρια, ειδικα τωρα που τα σταδια ειναι οχι διπλασιας, αλλα 3πλασιας χωρητικοτητας (μην ξεχναμε οτι τα γηπεδα μπασκετ στη Ευρωπη πανω κατω να εχουν 20.000 χωρητικοτητα).

καταλαβαινω τα παραπανω εξοδα αλλα και παλι. το 80αρι στη Βουλγαρια ακουγεται τρελο ακομα και για τον Ελληνα που παιρνει ακομα 700ευρω ξερωγω. φανταστειτε για τον Βουλγαρο που παιρνει 200.

δυσκολα θα ξαναπαμε αλλα θα το προσπαθησουμε. ετσι και αλλιως το Wall το βαριεμαι λιγο σαν αλμπουμ. τουλαχιστον ας εβγαινα ξανα με το DSOTM που ειναι και τα 40 χρονια το 2013.

[SPOILER]για τους U2 παντως ειχαν βγαλει τα 33αρια πισω απο τη σκηνη, και τα 65αρια για αρενα που μπορουσες να πας στον κυκλο αν ησουν απο νωρις εκει, που ησουν πιο κοντα και απο τις Red Zones. οχι οτι δεν ειναι φραγκοφονιαδες κλπ οχι οτι ο Bono δεν ειναι σιχαμα κλπ[/SPOILER]

Wembley στις 14/9/2013, wooo!

ΑΘΗΝΑΑΑΑΑΑ! ΕΡΧΕΤΑΙΙΙΙΙ

31 ΙΟΥΛΙΟΥ!!!

Έρχεταιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ο ΘΕΟΣ! Τρέλανέ μας!!!
:vibrate::vibrate::vibrate:

βγηκε στο site??? πριν 1 ωρα δεν ειχε τιποτα

Το είπαν εδώ:
http://rogerwaters.com/conference.html
LIVE τώρα.

Πηγή skype:

[2:38:58 PM] Periklis: AAAAAAAAAAA
[2:39:00 PM] Periklis: AAAAAAAAAAAAAAAAA
[2:39:02 PM] Periklis: AAAAAAAAAAAAAAAAA
[2:39:05 PM] Periklis: AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
[2:39:08 PM] Periklis: AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
[2:39:09 PM] Zisis: ooooooooo
[2:39:11 PM] Zisis: ooooooooooooooooooooo
[2:39:12 PM] Zisis: ooooooooooooooooooooooooooo
[2:39:13 PM] Periklis: AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Μα πόσο γραφικός [-X

Report τον Cozy για spammin εγώ λέω! Άκου triple post!

Είμαι περίεργος να δω τιμή τώρα.