Rolling Stones

Και εγώ πιστεύω ότι τα περί κόντρας των 2 συγκροτημάτων είναι απλά ένας μύθος.

Στο παρακάτω τραγούδι νομίζω φωνητικά κάνει ο Lennon και ο Mc Cartney.

κι εγω ετσι νομιζω:wink:Τον Λεννον στανταρ τον ακουω.Αχ γιατι εβαλες αυτο το βιντεακι?Ετσι οπως ειναι ο Τζοουνς στεναχωριεμαι…:frowning:

Όντως τώρα το πρόσεξα… Δεν την πάλευε καθόλου εκεί…
Πάρε ένα στο οποίο δείχνει καλύτερα. Αυτό το ποστ, θα πρεπε να μεταφερθεί στο θρεντ για τα όμορφα τραγούδια… :slight_smile:

ναι ηταν μεσα στη πρεζα και εκανε καραμπαμ. Το εσωσες με αυτο που βαλες τωρα :smiley: Τελειο τραγουδι το she’s like a rainbow.Τερμα χιπι και ψυχεδελεια.Kαι αυτη η μουσικουλα στην αρχη σα να βγαινει απο παραμυθι,σα μουσικο κουτι ακουγεται.Ρε ο Jones ηταν μουσικη ιδιοφυια.Ηξερε καμια δεκαρια οργανα…κιθαρα,πιανο,σιταρ,σαξοφωνο,φυσαρμονικα και παει λεγοντας…8O

Συμφωνω, εκεινη η περιοδος ηταν καταπληκτικη!!! Παντως οπως εχουν καταντησει σημερα δεν θελω να τους δω, εχουν ξεφτηλιστει τελειως…

Ένα άθλιο ροκ γρουπάκι είναι, ο μόνος που αξίζει είναι ο κιθαρίστας ο keith ritchards.
Είμαι φαν των beatles είχαν τον σεβασμό ΜΟΥ

Οι Stones ειναι ΜΕΓΕΘΟΣ.

Στη πρωτη δεκαετια της δισκογραφιας τους εβγαλαν διαχρονικους δισκους που εμειναν στην ιστορια του ροκ. Ή μαλλον στην ιστορια της ανθρωπινης κουλτουρας θα ελεγα. Φανταζομαι καποιον τυπο να εργαζεται σε μια αποικια του Αρη το 2150 και να ακουει το Βeggars banquet απο την οποια συσκευη αναπαραγωγης θα υπαρχει τοτε, και να κανει μιμησεις του Jagger και του Richards. :walkman: :smiley:

Απο εκεινο το σημειο και περα (μεσα 70ς) υπαρχουν κυριως για να δινουν συναυλιες. Ο,τι γινεται με ολα τα σημαντικα γκρουπ ποαυ επιβιωνουν ανω της δεκαετιας δλδ.

πωπω κανεις πλακα ετσι ?

πες μου πως δεν τα λες σοβαρα…#-o

ον τοπικ

το exile on main street ειναι πυρηνικη βομβα που καιει τα παντα στο περασμα της.απλα ειναι βραδυφλεγης.μολις ομως κανει το τσαφ , ολα τελειωσαν.

θα μπορουσα να μιλαω ωρες για αυτον τον δισκο αλλα τα πολλα λογια ειναι φτωχεια.

απλα ισως ο καλυτερος διπλος δισκος στα 70s…επος.

καποιοι ψηφησαν

Ειναι αθλιοιι η/και υπερτιμημενοι,να λειπει το βυσσινο…!!!

οταν καποιος πιστευει κατι τετοιο για τους stones το λιγοτερο που εχω να πω ειναι οτι ειναι ΒΛΑΜΕΝΟΣ

+10000000000

Νιώστε ρε σούργελα κ καταλάβετε για τί μεγέθη μιλάμε…

(ας μην αναφερθώ στον ρομάντικ τώρα… :p)

αυτο.

Έτσι κουβέντα να γίνεται,όχι ότι με νοιάζει να συμφωνήσεις μαζί μου Awake.Πιστεύω πως αν και το Exile… είναι υπερδίσκαρος,το Sticky Fingers είναι το καλύτερο.Κι αυτό γιατί το Exile… έχει πολλά κομμάτια που δημιουργούν ένα πολύ δυνατό σύνολο(και τραβιέται μονορούφι,εννοείται),αλλά το Sticky…είναι ένα πολύ δυνατό σύνολο που αποτελείται από πολύ δυνατά κομμάτια.Δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε τι εννοώ.Το κάθε μεμονωμένο κομμάτι του Sticky… στέκεται(στα αυτιά μου) καλύτερα σε σύγκριση με τα περισσότερα του Exile…

Κι ένα trivia.Το εξώφυλλο toy Sticky Fingers στην Ισπανία λογοκρίθηκε όταν κυκλοφόρησε και αντικαταστήθηκε από αυτό

:p#-o

^ Αηδίααααα!!!#-o

συμφωνω στο οτι το στικυ εχει ‘καλυτερα’ κομματια κ ειναι κ αυτο δισκαρος

αλλα εκει που το εξαιλ δεν παιζεται ειναι στην ατμοσφαιρα κ στην συνεκτικοτητα

το ενα κομματι ρεει μεσα στο επομενο μεχρι το τελος του δισκου

βασικα κ τα 2 ειναι δισκαρες κ απαραιτητα σε καθε ροκ δισκοθηκη που σεβεται τον εαυτο της

αλλα αν επρεπε να παρω μονο 1 δισκο τους σε ερημονησι δεν τιθεται θεμα συζητησης κ επιλογης

το sticky ειναι δισκαρα , αλλα το exile ειναι ‘trip’ κ δεν το λεω για πολλα αλμπουμ αυτο…

Α!!!Και τι σολάρα στο Shine A Light(o Taylor νομίζω…).Και τα Rocks off και Soul Survivor από τα πιο πορωτικά riffs ever!

Let it Bleed για μένα μαζί και με το Beggars Banquet δεν πρόκειτα να ΒΓΟΥΝ ποτέ στο χώρο του ΡΟΚ

Τα σπάνε απλά:
bow2::bow2::bow2::bow2::bow2::bow2:

Διάβασα στο troktiko πως η επανακυκλοφορία του Exile πήγε στην κορυφή των βρετανικών charts.:slight_smile:

Απο τα χειροτερα εξωφυλλα ever…#-o#-o#-o

Let it bleed και Sticky fingers απο μενα.

Μαλλον λιγο παραπανω το Sticky fingers λογω 2 κομματιων: Bitch (το ριφακι δεν υπαρχει) και Sister Morphine, το πιο ψυχοπλακωτικο κομματι τους, ολα τα λεφτα οταν μπαινει το σολακι μετα το πρωτο λεπτο…

παιζει τωρα για 3η σερι φορα το exile ,και μπαινει το σολο του shine a light κ σε θυμηθηκα

παρε κ τρελη κριτικη…προσκυνω.

[B]Hoo boy…this album has been having its dick sucked for so long now it must be a little sore around the edges…right?
Where does a work like this fit into todays compressed file-no-cover -no-jacket-no-liner-note -no balls-overly affected “gee i hope we can get our song in a car commercial or myspace feature world?”
This was before rock music got a complex about being a rock star and before a guitar hero was a video game for fat kids.
Look its ok to have your own mobile recording studio its ok to escape to france to avoid taxes and rent a mansion and shoot smack and fuck models and snort cocaine and fall down drunk…because we are The Rolling Stone and we are manifesting what it means to be a rock star and to bring the goods at the end of the day too.
Most bands today will not ever make to their "Exile On Main Street " phase because they haven’t got the guts.
So yeah, yeah sure some of the mixes are a bit muddy and im sure that it sounds like shit as a compressed file but get a vinal copy ,crack it open, pull out the postcards from france, stare at the freak show photos read the lyrics and listen to Rock N Roll the way Satan
intended it sound …down and dirty, drunk, fucked and not seeing any way out…its last call in hell and that fat bitch at the end of the bar is lookin better every minute…

“…got to scrape the shit right off yer shoes…”[/B]