~ Rush ~

Το κορυφαίο μάλλον live είναι το “Exit… Stage Left”.
Περιοδεία για το “Moving Pictures”, ακριβώς πάνω στο peak τους, μετά από ένα μοναδικό σερί τέλειων δίσκων και πριν το “Signals”. Το σετλιστ εκπληκτικό, η απόδοση κλασικά… Rush και παρόλο που δεν έχει “Natural Science” και “2112”, έχει κομμάτια που από κείνη τη στιγμή έγιναν κλασικά. Και το “Different Stages” είναι καταπληκτικό και γενικώς όλα τα lives τους είναι εντυπωσιακά, απλά στα δύο πρώτα (All the world’s stage, Exit…stage left) είναι μια μπάντα πάνω στην απόλυτη περίοδο έμπνευσης και ιστορικά έστω είναι σημαντικά στη διαμόρφωση του θρύλου των Rush.

Από dvd’s ντάξει. Rush In Rio και καπάκι R30 είναι μοναδικής ομορφιάς και φυσικά το Snakes And Arrows Live. Με αυτή τη σειρά.

δειγματάκι της τελειότητας αυτής της μπάντας…

Γι’αυτό έβαλα αυτό το “μάλλον”…

είναι τόσο μεγάλοι που κάνουν τον παρτενέρ της Τζούλιας να μοιάζει σχεδόν ανύπαρκτος… :stuck_out_tongue:
σχεδόν με δυσκολία μπορώ να ξεχωρίσω κάποιο αγαπημένο album
αλλα το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι το Permanent Waves

άντε να δούμε θα έρθουν ποτε?
η θα πρέπει να τρέχουμε εμείς έξω? από την στιγμή που φέρανε τους AC|DC ελπίζω για τα πάντα

“… We were off for a year and a half, and now it’s just pouring. Everything is totally crazy and there’s not a minute left in the day. We’ve got these half-dozen songs, and we’ll probably go in the studio and work on a couple of them and see how it goes, perhaps release something - and I say perhaps - and then we plan on being on the road in the middle of June. Ideally, we’d like to showcase a couple of these songs on the tour, come off tour in mid-October, go back in the studio and continue writing, then record through late this year and early next year, and then release the album in the spring of 2011 on a slightly more substantial tour. This [year’s] tour will probably be about 45 dates. Most likely summer, 2011, would be more like 70. …
ALEX LIFESON

Τα καλά νέα είναι αυτά. Τα κακά νέα είναι ότι μάλλον η φετινή περιοδεία θα είναι μόνο στη Βόρειο Αμερική

Προσευχες για το 2011 λοιπον…[-o<

Και κατι αλλο για να μην ειμαστε οφφ-τοπικ αλλου.

Σχετικα με ενα tribute στους Rush.

Μου φανηκε πολυ περιεργο πως ενα ατομο σαν τον Peart ειχε κανει τετοιες δηλωσεις.

Θα γίνει και ντοκυματυέρ για τους Rush, απ’τους δημιουργούς του Flight 666:):!:

Γ…#@&**!@η Βόρεια Αμερική. Και τον π*&^%η τον Κολόμβο και το κέρατό μου μέσα…

37 συναυλίες επίσημα.[SIZE=“3”] Και παίζουν ΟΛΟ το MOVING PICTURES[/SIZE]
AAAAAAAAAAAAAAAAAA…
Γ#&@.ώ την τύχη μου και ότι έχω πρόχειρο τώρα…

Nαι, αλλα το Moving Pictures βγηκε το 1981.

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

ωραια θα ηταν να βλεπαμε και εμεις απο κοντα αλλα μπαααααα…:frowning:

Τώρα το σκέφτηκα και μου ήρθε η μαύρη φρίκη…

Θα παίξουν και το CAMERA EYΕ;

Nαι, αλλα αυτο ισως σημαινει οτι θα κοψουν ενα μεγαλης διαρκειας.

Και δε θελω να σκεφτομαι οτι μπορει καποιο απο αυτα να 'ναι τα δυο μερη του 2112 ή το Natural Science.

πριν απο λιγες μερες ειχε ερθει μαζι με αλλα απο το play αυτο:

δεν ειμαι ο μεγαλυτερος οπαδος των rush και ουτε εχω ακουσει ολη την δισκογραφια τους…
αλλα μου αρεσουν αυτα που ειχα ακουσει εως τωρα και το βρηκα σε παρα πολυ καλη τιμη …

το ειδα πριν λιγο…(το πρωτο dvd απο τα δυο)
ειναι γεγονος πως δεν εχω και πολλα να πω…

[SIZE=“4”]ΚΑΛΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ…!!!
ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ…???
ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ…???
[/SIZE]

εχω διαφορα dvd και ολο και καπως βαριεμαι οταν τα βλεπω…
εδω ακομη και στα κομματια που δεν ηξερα ειχα γουρλωσει τα ματια…8O
δεν λεω για ηχο και setlist
οσοι αγαπατε rush μαλλον τα ξερετε

εχω την υποψια οτι αυτος ο Geddy Lee ειναι εξωγηινος…!!!
πραγματικα…
την μονη φορα που εδειξε κααααπως γηινος ηταν στο 2112(ειρωνια στο φουλ?)
στις αλλες στιγμες τον κοιτουσα και περιμενα να βγουν τιποτα κεραιες…

αυτα…
παω να καψω τα υπολοιπα dvd που εχω…

να πω τωρα τιποτα για μερικες μπαντες που παιζουν μια ωρα και μερικα λεπτα ή να το αφησω…?
μπααα, αστο καλυτερα…

θα το τσεκαρω σιγουρα…

και καλα θα κανεις…

Και τρία live βιντεάκια έτσι για το καλό :smiley:

Rush - Limelight ( Exit Stage Left )

Rush - Red Sector A ( Grace Under Pressure )

Rush - La Villa Strangiato at Pinkpop 1979

Δεν πρωτοτυπώ, επαναλαμβάνομαι, αλλά το ξαναλέω.
ΑΠΛΑ, Η ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΜΠΑΝΤΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ (και σε κάποιους διπλανούς) EVER…

…άντε να δούμε και το ντοκυματέρ…να γουστάρουμε:):!:

Και εγω ανυπομονω να το δω, αν και εχω εμπιστοσυνη στους Scot McFadyen και Sum Dunn, ποιος ξεχναει το Flight 666 (και οχι μονο αυτο…)? Αναμενω κατι εξισου φανταστικο.

πολυ μπροστα οι ανθρωποι!!!αυτους φερτε!!!