~ Rush ~

kata tin tapini mou gnomi 8a elega oti to 8eiko 2112 ine to kalitero :oops:

esis ti lete??! :twisted:

__Πάλεψα πολύ μέσα μου ( :smiley: ), αλλά τελικά αποφάσισα! ΤΟ 2112 ήρθε τελικά δεύτερο. Ισως είναι η θεματολογία, ίσως ότι ήταν το πρώτο cd των Rush που αγόρασα, αλλά το Hemispheres κέρδισε!! 8) Δύο απ’ τα καλύτερα progressive rock album EVER.

dio apo ta kalitera ever les… etsi nomizo ke go:P alla apoti vlepis apo tin adapokrisi, mipos den ine ke toso gnostoi?? edo stin kypro pados sxedon kaneis den tous 3eri[aposous 3ero:P]… prog=pink floyd mono?

Πως να διαλέξεις κάποιο απο τα άλμπουμς των Rush??? όλα είναι ξεχωριστά το καθένα με τον τρόπο του, με μεγάλη δυσκολία ψήφισα το Hemispheres γιατί εκτός του έπους Cygnus X- 1 Book II περιέχει και το αριστούργημα La Villa Strangiato

__Συμφωνώ με SabbARTH. Βασικά φίλε Bigdude κι εγώ περίμενα μεγαλύτερη συμμετοχή. Ναι εδώ στην Ελλάδα δε τους ξέρουν λίγα σχετικά άτομα, αλλά όχι και τόσα λίγα!! Τουλάχιστον έτσι νόμιζα. Τέλος πάντων, κακό δικό τους, μιλάμε για μία απο τις καλύτερες prog.μπάντες EVER και μάλιστα ανεξαρτήτου είδους /υποκατηγορίας (Prog. rock - hard rock, metal…). Μεγάλοι δάσκαλοι!!

__Πάντως στα δισκοπωλεία υπάρχουν cd τους άρα δεν είναι άγνωστοι. Πάντως στο εξωτερικό μόλις έγινε γνωστό ότι οι Rush θα ξαναπεριοδέψουν και θα εμφανιστούν σε μεγάλα φεστιβάςλ μετά απο πολύ καιρό (τότε που βγήκε το Vapor trails, πριν απο 1-2 χρόνια) έγινε πανζουρλισμός! Είχα δει έναν promoter Σουιδό να λέει ότι θα φέρει τους Rush στο φεστιβάλ του και αναμένεται να γίνει χαμός, και είχε ένα ύφος μεγάτο χαρά και σέβας!!

Δυστυχώς στην Ελλάδα το metal hammer κάνει κακκό… :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:
Μόνο αν πάνε στη Century Media θα δούνε άσπρη μέρα οι Rush στην Ελλάδα αχχαχχ

Και εγω εχω ακουσει Rush αλλα εχω μονο 2 albums οποτε δεν μποιρω να μιλησω για το καλυτερο…

Το Hammer πινει νερο στο ονομα των Rush, ειδικα ο Χακος… :twisted:

Ναι ρε φίλε Fysob αλλά όταν είχε βγεί το Counterparts πχ δεν είχαν ούτε συνένετυξη… Ένα 8 του Σταματούκου θυμάμαι και τίποτα άλλο.Όσο για το πόσο πίνουν νερό στο όνομα των Rush o καθένας που διαβάζει Metal Hammer βγάζει την γνώμη του.
Άσε τώρα σου θίξαμε το Hammer και τα πήρες :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Χαλαρώστε ρε εδώ μέσα ρε

ναι ρε μάγκα και μεγάλε αλανιάρη σαμπαρ8 όλα οφείλονται στην μεγάλη μασονιστική απάτη που έχει ως κορωνίδα το μέταλ σφυρί.άσε ρε φίλε.μάθε μπάλα 8)

Δεν θιχτηκα. απλα δεν μ’αρεσουν οι ανακριβεις.
Τις συνεντευξεις τις κλεινουν οι εταιρειες και οχι οι “μαχιμοι μεταλλαδες” του hammer :twisted: :twisted:
Αλλωστε το hammer για 2 λογους το αγοραζω…

1)Χρηστο Κισσατζεκιαν
2)για να εχω να διαβαζω κατι στο χεσιμο

Δεν θιχτηκα. απλα δεν μ’αρεσουν οι ανακριβεις.
Τις συνεντευξεις τις κλεινουν οι εταιρειες και οχι οι “μαχιμοι μεταλλαδες” του hammer :twisted: :twisted:
Αλλωστε το hammer για 2 λογους το αγοραζω…

1)Χρηστο Κισσατζεκιαν
2)για να εχω να διαβαζω κατι στο χεσιμο[/quote]

Τελικά εμείς οι δύο ταιριάζουμε σε πολλά…

…my counterparts, my foolish heart…

hehe vre shadowcaster its official, den tous 3eroume mono emeis!!:stuck_out_tongue:

22 gold, 14 platinum, ke 3 MultiPlatinum!!!

__WOW!!!

__Καλά, το ότι είναι γνωστοί το ξέρουν και οι πέτρες (εκτός απο μερικές “κοτρόνες” εδώ στην Ελλάδα -χεχε), αλλά ότι έχουν πουλήσει τόσο (βάση των στοιχείων που έδωσες), δε το ήξερα, εντυπωσιάστηκα!

__…αλλά απο την “άλλη πλευρά”… πόσες πωλήσεις έχουν κάνει στη Ελλάδα…; :wink: :evil:

hehe kala asta afta!:stuck_out_tongue: as min zitame polla:P

Οι Rush είναι από τα συγκροτήματα που δύσκολα μπορεί κάποιος να επιλέξει μόνο ένα τους άλμπουμ. Όλα τους έχουν αριστουργηματικά κομμάτια. Είναι δυνατόν να διαλέξω μεταξύ 2112, Necromancer, Jacob’s Ladder, La Villa Strangiato κλπ…?

Δεν θιχτηκα. απλα δεν μ’αρεσουν οι ανακριβεις.
Τις συνεντευξεις τις κλεινουν οι εταιρειες και οχι οι “μαχιμοι μεταλλαδες” του hammer :twisted: :twisted:
Αλλωστε το hammer για 2 λογους το αγοραζω…

1)Χρηστο Κισσατζεκιαν
2)για να εχω να διαβαζω κατι στο χεσιμο[/quote]

pantos gia thn toualeta yparxei kai to playboy

Fly by night :!: :!: :!: the beginning-my favorite
Caress of steel - The Epic
2112 - imagination
A farewell to kings - the best techno prog of all times
Permanent waves - best alltime prog song (Natural science)
Moving pictures - best commercial prog album

Ευτυχώς βάζετε εύκολες ερωτήσεις :!: :wink:
Τα θέλει ο κ***ς σας!!! 8)

2112 σίγουρα αλλά και το A Farewell To The Kings.
Αν και το τελευταίο τους, το vapor trails ήταν συγκλονιστικό και φρέσκο.
ΘΕΟΙ.

Hemispheres - Η πρωτη μου επαφη με την μπαντα!!! και οντας progster επαθα ΠΛΑΚΑ!!!
ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ album των Rush!!! και εγενετο η αγαπημενη μου μπαντα!!!
Τα υπολοιπα για μενα ειναι στα ιδια επιπεδα. το ιδιο γουσταρω με το Rush και με A Farewell to Kings ,Permanent Waves και Carress Of Steel.
Mεχρι και το Grace Under Pressure εγραφαν απιστευτα.μετα καπως με χασαν.μ’αρεσουν τα μισα απο καθε δισκο.Counterparts και μετα παλι γραφαν κομματαρες!!! :smiley: :smiley: :smiley: