SAVATAGE Exclusive European Show - WACKEN 2015!

http://www.wacken.com/en/9/main-news/news/ansicht/article/woa-2015-erste-bands-bestaetigt-9725/

Μαζί με TSO. Πεθαίνω. Τα χάπια μου.

Σχόλιο Caffery:

I am extremely happy to make this post! Today our friends at the Wacken festival announced that Savatage will be finally playing again! Wacken 2015! Bothe Savatage and the Trans-Siberian Orchestra will make an appearance! Savatage will headline the festival that night! I have been waiting for then to announce this for a a few weeks! It was hard to keep it a secret!
Yes Legion…our patience has finally paid off…‪#‎Savatage‬ will play again next summer!

χμ… αυτό το " followed immediately by a Savatage reunion gig" φοβίζει λίγο. μην είναι 4 κομμάτια μόνο…
γιατί κατά τα άλλα…

8O
Αν ειναι αληθεια…
και κανονική συναυλία…

[SPOILER]ΒΦΣΚΣΤΦΣΤΣΣΒΚΤΔΤΣΓΣΣΣΓΤΣΓΣΣΣΣΓΦΔΔΣΣΓΣΓΣΓΣΓΣΔΨΨΝΣΣΣΣΣΣ…[/SPOILER]

Δεν ξερω…:-k

αυτό ακριβώς σκέφτηκα κι εγώ =Ρ

Αφου λεει οτι οι Σαβατατζ θα ειναι headliners ρε σεις, δεν παιζει να ειναι κουτσουρεμενο σετ.

HEADLINERS ΘΑ ΕΙΝΑΙ
ΨΑΞΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΜΑΣ ΧΑΣΑΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ

μισό. δεν έχει σκοτωθεί ο κιθαρίστας και βασικός συνθέτης τους?

Και μετά έβγαλαν 4 ισάριθμες δισκάρες. Με τα 4/6 της ορίτζιναλ σύνθεσης (Έφυγε και ο Wacholz).

https://www.youtube.com/watch?v=Nr7vIkhxtLg μονο κλαμα.στο τσακ μπηκα τοτε μεσα.

Ε, το “Handful of Rain” δεν το λες και δισκάρα. Ειδικά όταν ακολουθεί το “Edge of Thorns” και μοιάζει σαν ένα τίποτα μπροστά Του. Θέλω να πετάξω από τη χαρά μου και να ετοιμαστώ για Wacken, μιλάμε για την καλύτερη metal μπάντα που υπήρξε μετά τους Maiden :). Χωρίς πλάκα :). Αλλά μήπως θα είναι TSO και μετά Savatage να παίζουν 4-5 κομμάτια και τέλος; Ποιοι TSO γαμώ το κέρατο;

Η αλήθεια είναι ότι έπαθα ένα εγκεφαλικό στο άκουσμα και μόνο. Φτάνει να είναι κανονικό reunion, έστω και για μια φορά. Περιμένω για λεπτομέρειες.

Λαηβαρα, και Αναθεμα την προηγουμενη μερα στο Ροδον, τι σ/κ ηταν αυτο…

Αυτά είναι ρε!!! Μακάρι να παίξουν ένα κανονικό σετ να γουστάρουμε τη ζωή μας!

Αφού καταλάγιασε ο ενθουσιασμός, πιο πολύ κλίνω σε ένα show μερικών τραγουδιών.

  1. Δεν έχει γίνει αναφορά ακόμη για το line-up και για τον Stevens. Θα μου πεις μπορεί να παίξουν μόνο από τη περίοδο του Oliva, η να πάρουν κάποιον απ’ τους TSO για την era του Stevens.

  2. Θεωρώ πολύ δύσκολο οι Middleton, Caffery, Plate και Pitreli να παίξουν 1.30 με 2 ώρες με τους TSO και μετά να παίξουν άλλο ένα 1.30-2ωρο show με τους Savatage.

Όπως και να 'χει, θα είμαστε εκεί. Ακόμα και οι TSO μόνοι τους να ήταν.

Δεν θα ειναι μεγαλη μουφα ομως να διαφημιζονται οι Savatage σαν headliners και να βγουν να παιξουν 5 κομματια? Δεν ξερω, νομιζω θα ηταν κοροιδια.

Καλά δίκιο έχεις. Η μπορεί να είναι διαφορετικές μέρες οι TSO και οι Savatage. Θα δείξει!

Καπου διάβαζα οτι θα είναι στα καπάκια η εμφάνιση savatage.

ναι γιατί τα τελευταία χρόνια όλες οι κινήσεις τους είναι βουτηγμένες στην ειλικρίνεια =Ρ

το θεμα ειναι οτι οι Savatage θα ειναι headliners δεν γινεται να παιξουν λιγοτερο απο τους TSO…μιλαμε για το Wacken…ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον εκει θα ειμαστε σιγουρα