Savatage

Ολοι γνωριζουμε/λεμε οτι ειναι απο τους πιο αδυναμους δισκους τους.Και γω συμφωνω.Ομως εδω μεσα παιζει το Morphine Child,ενα απο 5-10 αγαπημενα μου τραγουδια απο δαυτους.Μιλαμε για ΥΜΝΟ.Δεκα λεπτα που πινονται μονορουφι θελοντας κι αλλο.Πιθανοτατα την τελευταια ωρα να ακουω μονο αυτο αφου το εβαλα να παιξει 4-5 φορες συνεχομενα.

Morphine Child είναι από τους μεγαλύτερους ύμνους. EVER!

Τρελή έμπνευση το κομμάτι!

σιγά που είναι αδύναμος δίσκος. δηλαδή, αυτό το surrender ας πούμε. με αυτό το τελείωμα, μουσικά και στιχουργικά. ή το back to a reason. με εκείνον τον τελευταίο στίχο που τραγούδησε ποτέ ο Οliva για τους Savatage. θα βάλω τα κλάματα βραδιάτικα γαμώ.

  1. Για το Morphine Child και μόνο το Poets είναι δίσκαρος. Της παναγιάς τα μάτια έχει μέσα [από μουσική]

  2. ΔΥΣΤΥΧΩΣ, το Back To A Reason μ’ αρέσει περισσότερο από TSO :oops:

Και μένα Φριντομ

Αλλά αυτό που λέει ο μπασταρντ για το τελευταίο δίσκο είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ αλήθεια!!!

The only reason I have left… Is you…

dargaard ε μας γάμησες ρε φίλε τώρα :stuck_out_tongue:

τα 3 τραγούδια που έχουν αναφερθεί είναι έρωτες αιώνιοι…

Και “Stay With Me Awhile” ρε αρκουδεηδες…

Χωρις να ειναι αδυναμος δισκος το Poets σιγουρα χανει εμφανως σε σχεση με τα υπολοιπα 10 επη (βγαζω εκτος το συμπαθητικο fight for the rock)
Αυτο που με χαλουσε παντα στο Poets ειναι η πολυ μετρια παραγωγη, πολυ loudness που δε ταιριαζει καθολου στους Savatage

συμφωνω για την παραγωγη ωστοσο εχει επη μεσα τεραστια το αλμπουμ…

Official Savatage merchandise store now open.

http://savatage.shop.bravadousa.com/

Και γιατί open? Όσο δεν υπάρχει η μπάντα να μην υπάρχει και μαγαζάκι… :confused:

http://www.youtube.com/watch?v=pLJASDIUOsQ&feature=youtube_gdata_player

νο κομμεντς…

*δυστυχώς δεν ήμουν εκεί…:frowning:

ε να μην ξεζουμίσουμε λίγο ακόμα τους οπαδούς; να πάει να γαμηθεί, ας βρει αλλού λεφτά για μάσα και χόρτο.

αλλο ενα βραδυ καψιμο…δεν υπαρχει μπαντα σαν αυτους…ποσο θεοι…μονο δακρυα…

bump και απο μενα γιατι απλα ειναι savatage και το αξιζουν να ειναι το θρεντ επανω.
οπως εχω γραψει και καπου αλλου αν ημουν σε κανενα ξερονησι στου devils mother
και μου ελεγαν διαλεξε δισκογραφια απο ΕΝΑ μονο γκρουπ να ακους εκει
SAVATAGE θα διαλεγα.(και ακουω πολλα και διαφορα πραγματα).

19 χρονια απο τον θανατο του Criss…

Το μεγαλειο σου ειναι τοσο τεραστιο που δεν χωρουσες εδω μαζι μας…R.I.P

Ή απλά βρέθηκε ένας μαλάκας κάπου στον δρόμο κάποτε. Τόσο απλά.

Η ουσία είναι ότι θα μπορούσε να έχει κάνει τόσα πολλά ακόμα, θα υπήρχαν ακόμα 'Tage, ο χοντρός ίσως να μην είχε πάρει ποτέ την κάτω βόλτα, ίσως να τους είχαμε δει κιόλας.