Savatage

τους έχω συνδέσει με πολύ άσχημες εμπειρίες και πραγματικά όταν τους ακούω δακρύζω.
this is the time, follow me, skraggys tomb…

Να 'σαι καλα οπου κι αν εισαι ρε Criss…

Εδω ενα πραγματικα πολυ ωραιο αφιερωμα και με συνεντευξεις απο ανθρωπους που ηταν διπλα στον Criss Oliva.

http://www.rockhard.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=2943%3Acriss-oliva-special-341963-17101993&catid=62%3A2011-07-29-07-04-18&Itemid=182

R.I.P.

Φαντάσου την έκπληξή μου όταν μερικά χρόνια αργότερα, στο ?Gutter ballet? άνοιγαν για μας (σ.σ. τους TESTAMENT). Σκεφτόμουν ότι κανονικά εμείς θα έπρεπε να ανοίγουμε τη συναυλία

Τα πε ολα.

Πολύ καλό!!!
Αλήθεια, υπάρχει βίντεο από αυτό το μεμοριαλ που περιγράφει??

Κοβονται τα γονατα γαμω την πουτανα τη ζωη μου…απλα και μονο τυχερος που ‘χω συνδεσει πραγματα με ενα τραγουδι, που ενα τραγουδι εχει συμβαλλει σ’ αυτο το πραγμα που λεμε “Πανος” και ευλογημενος που αυτο το τραγουδι ειναι απο Savatage…

Στον διαολο ολα…

Πρόλαβα και το διάβασα το μεσημέρι λίγο, γαμάτο αφιέρωμα! Ξέρουμε αν υπάρχει οποιοδήποτε ντοκουμέντο από αυτό το λάιβ στο Budokan;

Εγω θα πεθαινα για να 'βλεπα το σκηνικο με το κωλοδαχτυλο στη μαπα του Malmsteen…πολλα cojonas, και αξιζει απειρο respect…

Tι live ήταν αυτό ???ο Wacholz δεν παίζεται (για να μη λέμε συνέχεια για τον Criss,!!)

Ολοκαυτωμα μαγκα…

video των CIIC από το Wacken που έσκασε σήμερα στο youtube!

Ρε πως έγινε έτσι η φωνή του Zak???

Ισχύει ότι ακούγεται πολύ χάλια, άρα δεν θέλουμε καν να ξέρουμε πώς θα ακούγεται σε πιο απαιτητικά κομμάτια τύπου “He Carves His Stone”, “Follow Me”, “Watching You Fall” κλπ που έχουν και ψηλές νότες και τέτοια. Αλλά απ’ την άλλη κάτι με χαλάει στον ήχο γενικα, οπότε ίσως να φταίει και αυτό. Ίσως σε αυτό το live να ήταν κρυωμένος, μπουκωμένος ή οτιδήποτε. Ίσως εγώ να μη θέλω να δεχτώ ότι η φωνή ενός από τους αγαπημένους μου τραγουδιστές έσπασε…

Πάντως γέρασε και φαίνεται…

Ο μέγας Jon Oliva ξεκίνησε να δουλεύει πάνω στο πρώτο εξ? ολοκλήρου solo album του, το οποίο θα κυκλοφορήσει στις αρχές του 2013, με τις ηχογραφήσεις των drums να ξεκινούν σε λίγες μέρες στα θρυλικά Morrisound Studios.

Ο Oliva θα παίζει την πλειοψηφία των οργάνων και, εννοείται, θα τραγουδάει, ενώ drums σε μερικά κομμάτια θα παίξει κι ο drummer των Jon Oliva?s Pain, Christopher Kinder.

[SPOILER][/SPOILER]

αναμένουμε δηλώσεις για το ύφος του άλμπουμ που θα λέει ότι βρήκε μια ξεχασμένη κασέτα με ριφφς του Criss

Καλά χαλαρά! Και στικεράκι στον δίσκο που θα γράφει ότι περιέχει υλικό του

Εγω πιστευω οτι θα το παει ενα βημα παραπερα. Ειδε σε οραμα τον Κρις να του λεει να μην ξανακανει τιποτα σχετικο με τους Savatage και μετα του εδωσε παρτιτουρες με 5 κομματια αποκλειστικα για χρηση στον καινουργιο του σολο δισκο.

Ε ότι ήταν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα μόλις διάβασα τα περί του δίσκου…:lol:

Γίνεσαι προβλέψιμος Jon…

τι γράψανε ρε πούστη μου…

Τώρα γιατί το κάνεις αυτό βραδιάτικα? :cry:

Αυτό το κομμάτι γαμάει πολλές δισκογραφίες.

Πραγματικά τα “σκυλιά” στοιχειώνουν τις νύχτες μας, όπως και το παίξιμο αυτών των δύο πολύ μεγάλων κιθαριστών, που μας κοιτάνε από ψηλά

Μάθαμε ποτέ από τι τελικά πέθαναν η γυναίκα του Criss Dawn και ο LaPorte?