Savatage

Πρώτη μέρα του και καλά νέου χρόνου και αποφασίζω ξαφνικά να ασχοληθώ με savatage (ναι τώρα θυμήθηκα:p). Ξεκινάω με dead winter dead και παθαίνω τρελό κόλλημα. Με τι συνεχίζω?(εκτός gutter ballet)

Με αυτα που εχουν τις περισσοτερες ψηφους στο Poll + το Handfull of Rain.

STREETS

σας ευχαριστώ. θα τσεκαριστούν πολύ σύντομα:D
απλά στο πολ πρέπει να ψηφίσω για να δω αποτελέσματα…

Οχι, εχει κατω μια επιλογη ‘‘view poll results’’.

Hall of The Mountain King … αν και παιζει να μην σου αρεσει τόσο με την μια… αλλά κανε μια προσπάθεια… εχει κατι κομματαρες μεσα… και φωνη ολιβα.
και σχετικα μικρη διάρκεια. 40 λεπτα

κατάρα… ξεθάβω και εγω

edit. Λαθος… για εσενα ειναι το [B]Edge of Thorns[/B] ΑΥΤΟ πρέπει να βαλεις

*στους άλλους και σε εμενα… οταν προτείνουμε κατι στον άλλον, να σκεφτόμαστε και τι ειναι κοντά σε αυτα που ακούει…(μα να σκεφτώ πρωτα το hall και οχι edge?!)

Βάζεις Hall ή Gutter και είμαστε όλοι ευχαριστημένοι. Επίσης, μια και έχεις ακούσει το Dead, προχωράς αμέσως σε κάτι της Criss era με το Streets να είναι το καταλληλότερο λόγω και του concept. Μετά λιώνεις την Criss era ή τουλάχιστον τα άλμπουμς από το Hall και μετά και ανάλογα τη φάση ή πρχωράς στα πιο raw πρώτα η ακούς τα πιο grand, πιο Queen, πιο συμφωνικα, πιο μεγαλεπήβολα post Criss. :slight_smile:

Βασικα ο,τι λεει ο crimson.
Νομιζω οτι το Edge of Thorns ειναι το ιδανικο για καποιον που ξεκιναει τωρα να γνωρισει την μπαντα.

θα τα ακούσω και τα δύο προσπαθώντας να σε βγάλω λάθος ως προς τι θα μου αρέσει περισσότερο, καθώς είμαι αλλόκοτη μουσικά.:stuck_out_tongue:

gutter έχω κάτι λίγες ακροάσεις οπότε προχωράω στα υπόλοιπα που αναφέρθηκαν
concept album ε? τρελαίνομαι…

οχι, θα μπερδευτείς… ενα καθε φορά. edge, ετσι για χάρη ρε αδερφε
ακους αυτο και χανεις τον κοσμο

Edge
Streets
Gutter

Μετά όλα τα άλλα. Ξέρω :wink:

εγω θα σου πω να τα ακουσεις απλα ενα ενα…εχουν να σου πουν πολλα παρα πολλα το καθενα με τον δικο του τροπο…αν τρελενεσαι με concept παντως το streets ισως να το λατρεψεις πιο πολυ απο ολα…δε περιγραφεται με λογια το αλμπουμ απλα…και φαντασου οταν το ακουσα ναι θα το πω δε ντρεπομαι δε μου ειχε αρεσει καθολου γτ περιμενα κατι τελειως διαφορετικο…τωρα δηλωνω οτι μουσικα και στιχουργικα ειναι απο τα καλυτερα αλμπουμ που εχουν υπαρξει ποτε…καυλωσα παω να ακουσω ενα tonight he grins again και καπακι ενα St. patricks να ηρεμησω…

Ρε γαμω θα τρελαθω ρε ειναι δυνατον ρε να εχει γραφτει αυτο το Streets?? κλαιω σα παιδακι για ακομα μια φορα…

δεν ξερω αν εχει ξαναμπει
ολη η συναυλια στο σπορτινγκ

Αφωνος.

8O8O8O8O8O8O8O8O8O8O

MONO NA’ΞΕΡΕΣ ΤΙ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΤΙΚΑ…

“έλα, άκυρο τελικά για σήμερα το βράδυ, προέκυψε κάτι πολύ σοβαρό”.

λέω να το δω 2-3 φορές σερί.

1:05:58 συγκίνηση

δεν περίμενα να χαρώ τόσο πολύ που θα ξανάβλεπα βίντεο με Τζινάγια :!:

να’ναι καλά ο παλίκαρος που το ανέβασε

*μόνη μαλακία που κόβεται το μέρος του medley απ’το streets με τα tonight he grins again/agony and ecstasy

Ο 17χρονος εαυτός μου είναι κάπου εκεί μπροστά :cry:
Τι κοινό τότε, πωπω. Παίζει το intro του show must go on και τραγουδάνε ΟΛΟΙ. Μετά γίναμε κι εμείς του γλυκού νερού.
Κάν’τε ένα reunion γαμώ την τρέλα.

Edit: Πως λένε τον κιθαρίστα που έπαιζε τότε μαζί με τον Κάφερυ; Το έχω ξεχάσει τελείως. Και που βρίσκεται τώρα;