Sherlock, BBC

πρωτοχρονιά δε θυμάμαι ώρα

εχει βρει κανεις ελληνικους υποτιτλους?
θελω να το απολαυσω το βραδυ.

κάποιοι την πατήσανε και κατεβάσανε υπότιτλους από την παλιά σειρά Sherlock Holmes… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Μετριοτητα το νεο επεισοδιο,μαλλον το χειροτερο εως τωρα

[SPOILER]μια απο τα ιδια και για μενα. πολυ μετριο σεναριο δεν εδωσε απαντησεις για το πως σωθηκε ο σερλοκ αφησε ελαχιστο χρονο για την υποθεση του επεισοδιου που ηταν και μια μετριοτητα και γενικα 90 λεπτα ενιωθα οτι βλεπω intro. και οταν εχεις 3 επεισοδια σε ολη τη σεζον ειναι μεγαλο φαουλ να χαραμιζεις το 1/3 ετσι[/SPOILER]

Μια χαρά ήταν το επεισόδιο.

O Gatiss έκανε την καλύτερη κίνηση να μην δώσει εξηγήσεις. Δύο χρόνια είχαν ειπωθεί σχεδόν τα πάντα από τους πάντες. Οπότε αυτό που έκανε είναιο ότι πήρε αυτά που ήταν τα πιο προφανή και μας τα πέταξε στη μούρη. Το να μην πει πως σώθηκε δένει περισσότερο με τον χαρακτήρα του Σερλοκ και δίνει περισσότερο μυστήριο. Όποια άλλη απάντηση και αν έδινε το αποτέλεσμα θα ήταν όπως είπε και ο Αντερσoν, “Απογοητευτικό”.

τελειοτητα, μετα απο τοσο καιρο ρε πουστη,ξανα αψογο σε καθε δευτερολεπτο του!

mindfuck και αυτό!

[SPOILER]καλά κάνανε πάντως και δε δείξανε πως σώθηκε, κρατάει το μυστήριο και επίσης κάθε φορά που περιέγραφε κάτι ο Άντερσεν ξενέρωνα φουλ.
γάμησε η κλασική απογοήτευση του Watson στο βαγόνι που έβριζε τον Sherlock[/SPOILER]

μαλακες γαμησε παλι!
Γ Α Μ Η Σ Ε λεμε.
Συμφωνω απολυτα με τα 2 προηγουμενα spoiler.

sherlock ρε:yahoo:

ωραία ξεκίνησε και η 3η. Μου έλειψε μπορώ να πω. Το δίδυμο Cumberbatch - Freeman είναι άπαιχτο.

Επίσης συμφωνώ και εγώ με τα spoiler από πάνω 100%

double post αλλά…

[SPOILER]Την σκηνή συνάντησης Sherlock - Watson πρέπει να την έχω βάλει πάνω από 20 φορές να την δω. Pure Epicness [/SPOILER]

Όντως

[SPOILER]Αυτό και το “F…”- “Cough” πρέπει να ήταν οι καλύτερες σκηνές του επεισοδίου [/SPOILER]

Πολύ καλό το επεισόδιο. Σίγουρα όχι καλυτερο απο αλλά επικά αλλά καλό. Επιτέλους γιατί νας είχανε λείψει. Αύριο παίζεται το δεύτερο.

Τα ειδα και τα 2 μαζι,υπεραπολαυστικοτατα, καραγουσταρα την καθε στιγμη των επεισοδιων,μου ειχαν λειψει.
Επος και η σκηνη της επανεμφανισης του Σερλοκ στον Τζον,αλλα και ο λογος του Σερλοκ στο γαμο.

Υποτιτλοι για το 2ο παιζουν πουθενα??

cynic μεχρι το βραδυ θα εχουν βγει λογικα

βρήκε κανείς ελληνικούς υπότιτλους για το 2ο?

edit: βρήκα. όποιος θέλει ας στείλει pm

Καλά στο λογο του Σέρλοκ στο γαμο γελουσα πόση ωρα. Θεός!!!
Ωραίο επεισόδιο.

Καταπληκτικά και τα δύο επεισόδια, τρομερό σενάριο και σκηνοθεσία με φανταστικό το πρωταγωνιστικό δίδυμο. Εντάξει ο Κάμπερμπατς είναι φαινόμενο, αλλά ο Φρήμαν που τον θεωρούσα απλά ταιριαστό και πάντα καλό σε ότι ρόλο και να παίξει, απλά έλεγα ότι παίζει στο default δηλαδή, με διέψευσε, είναι ηθοποιάρα.

Πολύ καλό και το 2ο. Το χιούμορ σε αυτή την σεζόν είναι τρομερό.

[SPOILER] Πάντως ένιωσα απίστευτα έξυπνος σε αυτό το επεισόδιο αφού κατάλαβα πως ήταν ο φωτογράφος αρκετά νωρίς :smiley: [/SPOILER]