Speed/Thrash Metal κυκλοφορίες

^^

Το δείγμα από το Myspace είναι εξαιρετικό πάντως! :thumbup:

ακουγοντας τους αρκετα απο χθες ειναι μια μπαντα που αφηνει περιεργα συναισθηματα. απο τη μια εχουν ενα ΤΡΟΜΕΡΟ μουσικο κομματι με αρκετα ριφ και εναν ΛΙΝΤΑ που πραγματικα σπερνει και παιζει τρελα σολο κ μελωδιες. απο την αλλη στο φωνητικο κομματι θα μπορουσαν να ειναι καλυτεροι. γενικα παντως ειναι πολυ καλοι και ειναι κ το ντεμπουτο τους.

περιμενω και τοποτεθετηση [B]nir1[/B] καθως εχουν και αρκετα στοιχεια power στον ηχο τους :lol:

Το power στο thrash δεν με χαλαει αν γινεται σωστα, το προβλημα ειναι οτι μαλλον κολλαει ο player μου κ δεν μπορεσα να ακουσω τιποτα. οποτε τα ξαναλεμε μετα απο το restart :stuck_out_tongue:

[B]Mosfet [/B]- Deathlike Thrash n Roll - 2012

what you [B]read [/B]is what you [B]get[/B]…

έχει ξετινάξει τα ηχεία μου λέμε.

Ηλεκτρονικη σπουδαζουν οι παραπανω? :roll: #-o

χαχαχαχα mosfet και microtransistor και σταθεροποιητες τασης :lol:

Έτσι ρε γουστάρουμε τρανζίστορ και τα ρέστα! Πέρα από τη πλάκα πολύ ωραίο συγκρότημα. Πιο μοντερνιζέ στον ήχο τους κι αυτό μόνο ως καλό το παίρνω:D

Επίσης έχω να πώ ότι οι Havok απλά τα σπάνε αγρίως!!!

Λοιπον ξερω πως εχω πιασει ολες τις περιεργες χωρες τελευταια αλλα ακουστε εδω με ποσα κιλα @@ και riffs τιγκα στη πορωση παιζαν οι Ρωσσοι επι 1992 τεχνοκρατικο thrash metal. Αν δεν σας αρεσει ειστε απλα αμπαλοι. Ο Nir ως μεγιστο θρας λαγωνικο ειμαι βεβαιος πως τους ξερει.

[B]Aspid[/B] - Extravasation

ω ναι ! :smiley: ελα ρε Aspid ! απο τα καλυτερα μου κομματια του δισκου :

[B]TOWARDS ONE GOAL[/B]

Mother Russia.

Στηριζω!!!

εχουν ξαναποσταριστει νομιζω κ οχι μονο μια φορα! κ εγω ειμαι σε φαση aspid αλλα θα πω γνωμη ολοκληρωμενη γνωμη σε λιγο καιρο αφου τους λιωσω αρκετα πρωτα!

??? Mα δεν είναι και εντελώς άγνωστοι…

Εγώ που δεν είμαι 100% θρασερας (ας πούμε)και έχω άλλα ακούσματα, τους ξέρω.
και…ναι έχω κομμάτια τους σε σιντί…

Τι εννοεις εχεις κομματια τους σε cd?
E, νταξει, πια ο καθενας μπορει να μαθει ενα συγκροτημα, δε σημαινει οτι ειναι γνωστο :wink:

θρασερας ?? :lol::lol::lol: επειδη το δικο σου λεγεται “χαρντκορας” δλδ πρεπει ολα να τελειωνουν σε “-ρας” ?:stuck_out_tongue: τοτε να διαβασεις πολυ και να γινεις “δικηγορας” οταν μεγαλωσεις…

[SPOILER]ελα, σε πειραζω[/SPOILER]

τεσπα μιας και αρχισαμε τεχνικα, ας συνεχισουμε ετσι (σε μικροτερο βαθμο βεβαια απο τους Aspid) με αυτους τους θεους (περιμενω και το βινυλιο…αντε ρε ελτα!) :smiley:

αμερικανικο χριστιανοτεχνοθρας! ενας “οτι ναναι” αχταρμας που μοιραζει απλοχερα σφαλιαρες αγαπης σε καθε συνανθρωπο! βοηθεια μας :lol:

[B]IDOLS OF IGNORANCE[/B]

[B]NONPOINT[/B]

lol karalol! :lol::lol::lol:

καλοι φαινονται κ αυτοι!

Γαμάνε όσα κομμάτια άκουσα. Τους είχα πετύχει κι εγώ στο metal archives και μου έκανε εντύπωση το όνομα και τα ρώσικα :stuck_out_tongue:

Believer ΤΕΡΑΣΤΙΑ αγαπη και δεν περιμενα με τιποτα comeback τυπου Gabriel. Απο τις παλαιολιθικες θρας μπαντες που ειχαν ουσιαστικο λογο να επιστρεψουν.

Το καινουργιο μου αρεσε επισης, αν και δεν του χω δωσει οσο χρονο θα ηθελα.

ηξερα οτι ειχαν κανει comeback αλλα δεν ειχα ακουσει τιποτα η αληθεια ειναι. το gabriel ακουγεται ΠΟΛΥ δυνατο απο κανα δυο κομματια που ακουσα, και με εξαιρεση την παραγωγη που το περιμενα οτι θα ηταν συγχρονη, τα κομματια σκιζουν… θα τσεκαριστει και το περσινο αλμπουμ… sanity obscure τεραστια αγαπη. και το πρωτο επισης. το τριτο λιγοτερο. αλλα sanity ειναι ογκολιθος…

πως σου φαινεται η …πυτζαμα μου ? :stuck_out_tongue:

http://i421.photobucket.com/albums/pp299/nir_beer/MY%20SHIRTS/Shirts%20B/believer1.jpg
http://i421.photobucket.com/albums/pp299/nir_beer/MY%20SHIRTS/Shirts%20B/believer2.jpg

λεπον το Sacred Ally περα απο τα μετρια φωνητικα ΓΑΜΑΕΙ! εχει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ. εναν ανεπαναλληπτο LEAD κιθαριστα με τρομερες εμπνευσεις.

χαρακτηρηστικο εμπνευσης το απιστευτο ξεκινημα στο Kermit The Prog με αυτο το πολυ περιεργο και ΓΑΜΑΤΟ σολο (0:37-0:47).

γενικα η μπαντα εχει στα 6 απο τα 7 τραγουδια [B]τουλαχιστον 1-1,5 λεπτο[/B] συνεχομενου λινταρισματος και σολαρισματος σε καποια φαση του εκαστοτε τραγουδιου (νομιζω μονο στο Math δεν συμβαινει αυτο).

[B]χορταινεις μουσικη με απλα λογια. [/B]
[B]
ΕΔΩ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ, αξιζει μια ακροαση απο ολους νομιζω (ειδικα τα Despair, Final Juggernaut, Uzumaki, Kermit The Prog) [/B]

νταμπαλ ποστ για να παραθεσω αυτο εδω. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΕΞΩΦΥΛΛΟ!