Superleague 2011/2012

Θα συμφωνήσω ότι το πέναλτι ήταν 50-50 στην καλύτερη, δηλαδή φαίνεται ότι ο παίχτης του ΠΑΟ, νιώθοντας το τράβηγμα στην φανέλα του, δεν κάνει κίνηση να τρέξει για να δεχτεί την μπάλα, αλλά κάνει ξεκάθαρο άλμα εις μήκος, φαίνεται από την στάση του σώματος και από το πως πέφτει. Μια απόρία έχω βέβαια. Γιατί ο διαιτητής καθυστέρησε να σφυρίξει 1,5 δευτερόλεπτο(βέβαια σφύριξε δείχνοντας ταυτόχρονα βούλα);

γιατί του το έδειξε ο βοηθός.

θα έλεγες το ίδιο αν ήσουν οπαδός μικρότερης ομάδας? γιατί είναι εύκολο να λες αυτό που λες, όταν είσαι από την άλλη μεριά…και εγώ μια χαρά μπάλα θέλω να δω…αλλά με αυτά που γίνονται άντε να ευχαριστηθείς…και πόσο για μπάλα να μιλήσεις όταν δεν έχει μείνει τίποτα που να μην είναι αλλοιωμένο?
ακόμη και εσυ που είσαι ολυμπιακός ξεθάβεις κανονισμούς, και μπορείς να διαμαρτύρεσαι…φαντάσου άλλοι που τραβάν τα κερατά τους.!
εγω βγαίνω γραφικός και εσυ αυτός που θέλει να δει μπάλα.! ε δεν είναι και ετσι…

  • έλα να το ξαναπείς αυτό σε ενα μήνα από τώρα…μια χαρά κανονισμούς θα ξεθάβεις τότε, και ας έχει μπάλα…

πάντως και εσυ για το σφύριγμα που πήρε ο παναθηναϊκός είπες:p

Για το σφύριγμα το ανέφερα μόνο και μόνο γιατί υποτίθεται ότι ο Βαγγέλας τα ελέγχει όλα οπότε μάλλον δε θα περιμέναμε από την πρώτη αγωνιστική να πάρει σοβαρό κουκούτσι ο βάζελος. Προσωπικά, μακάρι να πάρει και 5-6 τέτοια ακόμα μπας και βγάλει τη χρονιά γιατί με τέτοια θλίψη που υπάρχει εκεί πέρα θέλουμε να κάνουμε καζούρα και δεν μπορούμε.

Στα υπόλοιπα τώρα:

  1. Δεν είμαι οπαδός μικρότερης ομάδας, τι να κάνουμε. :dunno: Επίσης δεν ζω και στη αφρική που τα παιδιά πεινάνε.

  2. Οι οπαδοί των μικρότερων (και μη) ομάδων είδα να γεμίζουν κάμποσα επαρχιακά γήπεδα το σ/κ. Να υποθέσω ότι είναι υπάλληλοι του Βαγγέλα όλοι αυτοί?

  3. Γιατί δεν μίλαγες για το παρασκήνιο όταν ήταν στα πράγματα ο Βγενό, ο Πατέρας, ακόμα και ο Κόκκαλης? Ξέρεις γιατί? Γιατί η ΑΕΛ με αυτούς τα είχε καλά, τερμάτιζε στην μέση της βαθμολογίας, ενίοτε έβγαινε και Ευρώπη μέσω “επικών” διπλών στο Καραϊσκάκη, έδινε στον ΠΑΟ τον Κλέιτον (δώρο του Βγενόπουλου είχε χαρακτηριστεί), έπαιρνε τον Μελίσση και τον Μάλαρζ και έτρωγε για πλάκα τεσσάρα στο ΟΑΚΑ. Λυπάμαι αλλά όποιος ενοχλείται απ’ το παρασκήνιο, πρέπει να ενοχλείται και όταν η ομάδα του ευνοείται από αυτό.

  4. Σε ένα μήνα ότι κι αν γίνει, πάλι για μπάλα θα μιλάω. Είναι πολύ πιο ωραία αρρώστεια να κοιμάσαι και να ξυπνάς με το 4-3-3 παρά με τον Μαρινάκη και τον Βοργιά.

  5. Δεν ξεθάβω ποτέ κανονισμούς για να “διαμαρτυρηθώ”.

Από τη στιγμή που ο αμυντικός τραβάει τη φανέλα η παράβαση θα έπρεπε να μετράει (δεν ξέρω τί λέει ο κανονισμός) εκεί που πέφτει ο επιθετικός. Ας πρόσεχε ο αμυντικός και όταν έμπαιναν στην περιοχή να σταματούσε το τράβηγμα. Και προφανώς δεν δίνεται φάουλ το πιάσιμο φανέλας αν δεν πέσει ο επιτιθέμενος. Με λίγα λόγια το πέναλτυ είναι κανονικό. Όταν άκουσα ότι ο βάζελος πήρε πέναλτυ το μυαλό μου πήγε και μένα στο πονηρό πάντως. Και αυτά που λέει ο crimson είναι λάθος. Σιγά μην ντραπούν να σφάξουν οι διαιτητές επειδή έχει γίνει μπάχαλο η superleague. Μην ξεχνάτε ότι μπάχαλο είχε γίνει και πέρσυ πριν το ΟΣΦΠ-ΠΑΟ αλλά αυτό δεν επηρέασε κανέναν στο να κάνει “σωστά” τη δουλειά του.

Ήδη έχουμε 2 απίστευτες αδικίες σε βάρος Άρη και ΠΑΟΚ. Πρώτη αγωνιστική. Θα πέσει πολύ γέλιο φέτος

[B]crabsody[/B] για την αρχή λέω και για όργια(και φυσικά δεν λέω για μπάχαλο στην σουπερ λιγκα)…άμα θεωρείς αδικία το ενα ακυρωμένο γκολ, ή ενα λάθος πέναλτι, που να δεις τα ματς της αελαρας πέρυσι …άλλοι κανονισμοί για τα πάντα,.!!
εγώ για το τώρα αναφέρομαι σε σφαγές.! τώρα έχουμε μισό σφύριγμα σε κάθε ματς…με ένα σφύριγμα δεν βγάζεις συμπέρασμα…

[B]ChrisP[/B]
σωστός αλλά λάθος…!!

στο ματς με τον παναθηναϊκό(2-0) αν θυμάσαι, είχα γράψει πως δεν χάρηκα καθόλου και ήμουν με σταυρωμένα χέρια στο γήπεδο…ούτε πανηγύρισα, ούτε τραγούδησα, ούτε τίποτα…γιατί για την σχέση της αελ με τον παναθηναϊκό ήταν ύποπτο το ματς…(άσχετα που άλλα 4 τέτοια αποτελέσματα έφερε ο παναθηναϊκός εκείνο τον καιρό.)
και στο ματς με την κερκυρα μου έπεσαν τα μούτρα με το ΠΙΟ ΚΑΘΑΡΟ ΠΕΝΑΛΤΥ ΕΒΕΡ στο ελληνικό ποδόσφαιρο , που δεν έδωσε υπέρ της κερκυρας και ενάντια στην αελ…ευτυχώς μετα ο διαιτητής τα έκανε θάλασσα και απο την άλλη μεριά, αλλά όπως και να εχει η ντροπή, ντροπή.! και το έγραψα εκείνη την στιγμή…ούτε κρύφτηκα, ούτε είπα τίποτα άλλο…
και δεν θυμάμαι κάποια στιγμή να μην εχω πει κάτι που φαίνεται ή μαθαίνεται, και ας είναι ενάντια στην αελαρα…
και για επεισόδια εχω πάρει το μέρος του παοκ , και του ολυμπιακού φέτος.!! και ας χαντακώνω την ομάδα μου

πως δεν μίλησα για παρασκήνιο όταν ήταν ο πατερας??!! δεν έγραψα για τις 0 κόκκινες και 0 πέναλτι και το πως είχαν τα ίδια επιχειρήματα ενάντια στον ολυμπιακό σε άλλες εποχές? και το πως ο κατσουρανης δεν αποβλήθηκε ποτέ παίζοντας ΞΥΛΟ μια ολόκληρη χρονιά.?!!
πως νομίζεις γέμισε με pm το pm box μέσα σε μια νύχτα? μέχρι και εγγραφές είχε το φόρουμ εκείνο ο βράδυ.!! πρασίνισε ο τόπος λέμε.!!:lol:

με τον κοκκαλη που ξέρεις τι έλεγα?!! δεν ήμουν στο φορουμ(τις “καλές” χρονιές)? με παρακολουθεις?:stuck_out_tongue:

το ότι γεμίζουν τα γήπεδα δεν μου λέει κάτι…και οι φυλακές , και τα νεκροταφεία γεμάτα είναι…
και αύριο με τις σερρες γεμάτο θα είναι το arena.τι σημαίνει αυτό? οτι αυτόματα κάποιος εχει δίκιο? το γεμίζω εχω δίκιο,ή πας άρα τι μας λες για στημένα και για επηρεασμούς??

στην μεταγραφή του κλειτον δεν υπάρχει κάτι μεμπτό…μια ήταν η τιμή, αυτή δόθηκε…ούτε πάνω ούτε κάτω.! την ίδια εποχή μιλούσε με τον ολυμπιακό για τον ιγγλεσιας.! ούτε εκεί ανέβασε την τιμή… 1 εκατομμύριο ήταν(γελάει ο κόσμος ρε πηλαδακη.!) , 1 έμεινε.,!!

το νόημα δεν είναι μόνο οι σχέσεις τον ομάδων.
γιατί αμα το πάμε ετσι, μπορώ να σου δώσω πάνω απο 10 παραδείγματα στα μεγάλα πρωταθλήματα που είναι ετσι το ίδιο τα πράγματα…εκτός απο αγγλια…από ιντερ-τζενοα έως μπαγερν-ντορτμουντ.! τι παίχτες αλλάζουν, τι ματς δίνουν, μέχρι και χρηματικά ποσά αλλάζουν χεριά ανάμεσα στις ομάδες
εδώ δεν έχουμε μόνο αυτό…έχουμε προέδρους της σουπερ λιγκα που απειλούν, νομοθετούν,βάζουν ανθρώπους σε θέσεις μόνο για να έχουν έλεγχο…έχουμε επο πλήρως ελεγχόμενη, και πλήρως φοβισμένη, και έχουμε μερικούς απο αυτούς να είναι στα δικαστήρια, ακόμη και στην φυλακή…[B]και αθλητική δικαιοσύνη που νομοθετεί καθε φορά που θέλει να βγάλει απόφαση που συμφέρει τις “κεφαλές”[/B].!!δεν μπορεί μετά απο αυτά να είμαι απλά γραφικός.!! οτι εχει γίνει τα εχω πει μήνες πριν…δεν είναι οτι την βρίσκω με θωμαιδη και όποιον άλλον…είναι δίπλα μου αυτά…μήνες πριν βγουν(?ποιος?) στην φόρα(γελάω)…τα έλεγα, γραφικός, έγιναν, γραφικός,βγήκαν στην φόρα(το 1/100), πάλι γραφικός.!! ούτε το περτουλι να ήμουν.!!

μια χαρά μπάλα μου αρέσει να βλέπω…και σε ερασιτεχνικά τρέχω, και σε άλλες ομάδες/γήπεδα θέλω να πάω και ας μην παίζει η αελαρα.
αλλά πραγματικά ΔΕΝ γινεται να ασχοληθείς μόνο με το 4-3-3(4-2-3-1 η αελαρα φέτος με πίσω από τον επιθετικό, τον ρομεου.!!)…πραγματικά δεν γινεται.!! δεν γινεται να σε εξαφανίζουν και απλά να λες, μαλακία το 4-4-2, δεν έχουμε παίχτες για αυτό, την ωρα που σε σβήνουν απο τον χάρτη για συνεχόμενα ματς, και με συνεχόμενες αποφάσεις…
πραγματικά αν ήσουν στην θέση μου(παιδί στην αφρικη που πεινάει)ούτε εσυ θα μπορούσες.!

*αντε και λίγο ποδοσφαιρικά…αν δεν πάρετε κανέναν αμυντικό(άντε πειρατε αμυντικό χαφ), θα φάτε πάνω από 12-14 γκολ στο τσουλου(δεν λέω πόσα θα βάλετε πάντως)…ελλαδα δεν συζητάω καν…είναι αστείο…

Το ποιες θά’ναι οι τρεις ομάδες, πότε θα ξεκαθαρίσει;…έχουμε μέλλον ακόμα;:):!:

Φιλε chrisP το πεναλτι ηταν πεντακαθαρο τον τραβαει απο την φανελα και πεφτει μεσα στην περιοχη.Τωρα οσο αναφορα για την θλιψη που λες ο παναθηναικος θα τον βρει τον δρομο του να εισαι σιγουρος γι αυτο

καλα ακομα με τη σουπερλιγκα ασχολειστε…εδω βγηκαν ολα στη φορα οτι ειναι στημενα και ακομα αναλυεται φασεις κ.λ.π.???ημαρτον…

http://www.sportdog.gr/article/51414/pege-armatomenos-sto-gepedo

άμα θέλουν τους πιάνουν πάντως…

Fixed :!:

Οκ ειρωνεψου με ελευθερα :wink:

Είδα μια φορά τη φάση , οπότε δεν αναφέρομαι σε αυτή … Αλλά γενικά , εννοείται πως το φάουλ σημειώνεται εκεί που ξεκινάει η παράβαση … Και παράβαση είναι το τράβηγμα της φανέλας όχι η βουτιά του παίχτη… Γενικά , το πέσιμο δεν στοιχειοθετεί καν ένδειξη παράβασης … Δεν χρειάζεται να πέσει κανείς για να δωθεί φάουλ ή πέναλτυ ( αν και αυτό το βλέπουμε μόνο στο εξωτερικό, γιατί εδώ πέφτουν και με τον αέρα :roll: ) .

http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=104144

γεια σου ρε κουγια!! :lol::lol:

O “αρχάγγελος της κάθαρσης του Ελληνικού ποδοσφαίρου” ο Κούγιας πήρε στην Παναχαϊκή και τον Μενδρινό!
Το αν αναφέρεται το όνομα του στις κασέτες να παίζει την σέντρα του Άρης-Μάντσεστερ Σίτι στο στόιχημα, δεν πολυενδιαφέρει… :roll:

Στη φωτογραφια ο αμυντικος ουτε καν εχει αρχισει να τραβαει την φανελα του παιχτη.Εκει τον επιασε και μετα τον τραβηξε.Απλα δεν εχει νοημα ομως να το συζητησω παρακατω.Επισης το πεναλτυ δωθηκε μολις αρχισε το δευτερο ημιχρονο.Σου λεω οτι μεχρι το τελος θα βαζαμε σιγουρα ενα γκολ,σου λεω κι οτι κερδισαμε 2-0 κι αντε γεια.Επιχειρηματα που χρησιμοποιουν οι φιλαθλοι μια γνωστης ομαδας χρονια τωρα.

Ολοι προτιματε να βλεπετε μπαλα και στο τελος βγαζετε τη μεζουρα να μετρησετε ποσα εκατοστα απο το ποδι του παιχτη ειναι μεσα στη περιοχη και ποσο τραβηξε τη φανελα.

Ασχολειστε με αυτα που σας συμφερει να ασχολειστε.Απλα τα πραγματα.Οτι δεν σας συμφερει το ξεχνατε και επιτιθεστε στους αλλους προσπαθωντας στην ουσια να αμυνθειτε.
Ο Παναθηναικος θα ριχνει τα λαθη και την βλακεια του στον Ολυμπιακο και ο Ολυμπιακος θα προσπαθει να διατηρει καθαρη τη συνειδηση του κατηγοροντας τον Παναθηναικο και τον ΠΑΟΚ.

[B]παε παναχαικη:[/B]

[B]
Ποδοσφαιρικά ζώα οι παίκτες του Πανιωνίου»![/B]

«Η ΠΑΕ Παναχαϊκή θα καταγγείλει εγγράφως στον αθλητικό δικαστή την χθεσινή αλητεία εντός και εκτός του αγωνιστικού χώρου στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης υπό την ανοχή και την συγκάλυψη του γνωστού για την ανεπάρκεια του διαιτητή του συνδέσμου Αθηνών Σφακιανάκη.

Η ΠΑΕ Παναχαϊκή πήγε στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης κατόπιν εκκλήσεως του προπονητή Λεμονή στον προπονητή μας κ. Σεροπιαν (παρά το ότι είχαμε αγωνισθεί πριν 48ωρου με την ΠΑΕ ΑΕΚ) για να βοηθήσουμε την ΠΑΕ Πανιώνιος σε ένα φιλικό παιχνίδι προπονήσεως και μάλιστα λόγω της τραγικής οικονομικής καταστάσεως του Πανιωνίου δεν ζήτησε ούτε τα έξοδα ταξιδίου και διατροφής στην Αθήνα και τα πλήρωσε η ίδια.

Η ΠΑΕ Παναχαϊκή και οι άνθρωποι της περίμεναν μια εξ? ίσου φιλική και ανθρώπινη αντιμετώπιση από τους ανθρώπους, προπονητές και ποδοσφαιριστές του Πανιωνίου αλλά αντί αυτού αντιμετώπισαν εντός αγωνιστικού χώρου ποδοσφαιρικά ζώα τα όποια υπό την ανοχή του διαιτητή Σφακιανάκη έστειλαν 4 ποδοσφαιριστές μας στο νοσοκομείο(Tafili χιαστούς από εγκληματικό κτύπημα εκτός φάσεως του καθυστερημένου αυτού παιδιού Σάμαρη και το οποίο έμεινε ατιμώρητο, Hurtado αιμάτωμα στον μηρό από αντιαθλητικό κτύπημα του Κουμουρτζι ,Furtado σοβαρό τραύμα στην ποδοκνημηκη, Κοκκινης εγκεφαλική διάσειση από την απάνθρωπη και αντιαθλητική επίθεση με μπουνιές και κλωτσιές στο κεφάλι ενώ ήταν πεσμένος στο έδαφος από τον [B]αληταρα[/B] Ριερα χωρίς να του έχει γίνει καν φάουλ προηγουμένως παρά ένα καθαρό τάκλιν).

Εκτός αγωνιστικού χώρου και στις θέσεις των επισήμων έγινε η μεγαλύτερη αλητεία από τον σύμβουλο του Πανιωνίου Λάζαρο Καμπανόπουλο, ο οποίος μπροστά στους κυρίους Τσολακακη και Αρκουμανη επί 10 λεπτά έβριζε με τις χυδαιότερες και βρωμερότερες φράσεις που υπάρχουν στο ελληνικό λεξιλόγιο τον πρόεδρο της ΠΑΕ Παναχαϊκή, Αλέξιο Κουγια και το χυδαιότερο και πλέον απάνθρωπο από όλα βλέποντας ότι ο κ. Κουγιας συνοδεύεται από τον [B]γιο του Χρήστο και την κόρη του Μαιρα[/B] απευθυνόμενος στον γιο του Χρήστο του είπε [B][U]«Εσύ σύντομα θα νεκροφιλήσεις τον πατέρα σου»[/U][/B] και μετά απευθυνόμενος στο πρόεδρο της ΠΑΕ Παναχαϊκή κ. Κουγια του είπε [B]«Καταδότη, ο Τσακόγιαννης και ο Μπέος θα σε στείλουν σύντομα να πας να βρεις τον Γιάννη τον Αναγνωστόπουλο» εννοώντας τον γενικό αρχηγό του Πανιωνίου ο οποίος είναι ήδη νεκρός.
[/B]
Ο πρόεδρος της ΠΑΕ Παναχαϊκή θα καταθέσει εις βάρος του συγκεκριμένου προσώπου μήνυση και αγωγή για τα ποινικά αδικήματα που διέπραξε εις βάρος του ιδίου και των παιδιών του και θα τον καταγγείλει στην επιτροπή φιλάθλου ιδιότητας.

Το χειρότερο όμως από όλα και το οποίο θα καταγγελθεί είναι ότι τον κ. Κούγια και τα παιδιά του δεν τον διέσωσε κανείς επίσημος άνθρωπος του Πανιωνίου αλλά οι επικεφαλής των οργανωμένων οπαδών των Πανθήρων οι οποίοι ήταν δίπλα και αγανάκτησαν με την χυδαία και απάνθρωπη συμπεριφορά και επίθεση του συγκεκριμένου ανθρώπου αλλά και από την αδιαφορία τω ν επισήμων ανθρώπων του Πανιωνίου.

Η ΠΑΕ Παναχαϊκή διαψεύδει τα όσα γράφει στο φύλλο αγώνος ο διαιτητής Σφακιανάκης δηλαδή ότι το παιχνίδι ολοκληρώθηκε, αφού διεκόπη στο 75 λεπτό από την είσοδο στον αγωνιστικό χώρο του με εικόνα μπράβου Καμπανοπουλου και ομοίων φίλων του οι οποίοι αφού ξυλοκόπησαν τον φυσιοθεραπευτή της ΠΑΕ Παναχαϊκή και όποιον τόλμησε να τους αντισταθεί, αφού όταν βγήκε στο γήπεδο ο διαιτητής Σφακιανάκης παίχτηκαν 2 λεπτά και ο αγώνας ουδέποτε ολοκληρώθηκε.

Η ΠΑΕ Παναχαϊκή θα καταγγείλει και στην ΕΣΗΕΑ τους ρεπόρτερ που καλύπτουν το ρεπορτάζ του Πανιωνίου που παραποίησαν τα γεγονότα και αποσιώπησαν τα σοβαρά επεισόδια εις βάρος του κ. Κούγια και των παιδιών του.

Ευχόμενα να κληρωθούμε με τον Πανιώνιο στο Κύπελλο ή να αγωνιστούμε μαζί του χρόνου στην Super League για να δείξουμε τι σημαίνει φιλοξενία και ιστορική ομάδα και πως τιμωρείται η αλητεία με επίδειξη πολιτισμού».

καταδότη λέει…χαχαχχαχα

Λες βλακείες γιατί δεν διάβασες τα ποστ μου και απλά ήθελες να γράψεις αυτά που έγραψες.

Καμία διάθεση δεν είχα με το να ασχοληθώ αν ο ΠΑΟ ευνοήθηκε. Όταν λέω ότι η φάση είναι 50-50 προφανώς, το να το δώσει πέναλτυ και όχι φάουλ [U]δεν[/U] είναι εύνοια προς τον ΠΑΟ αλλά κρίση του διαιτητή.

Πιο πολύ τον κρίμσον ήθελα να τσιγκλίσω, ότι στο μαρινάκειο πρωτάθλημά του ο ΠΑΟ πήρε πέναλτυ ήδη απ’ την πρώτη αγωνιστική.

αλήθεια λέει…απλά του τα τουμπανιασα με το παρασκήνιο που δεν άντεξε…:stuck_out_tongue:
και για το συνεχίσω, η απόφαση για τον ηρακλη λένε οτι εχει βγει απο εχθές…βασικά οχι η απόφαση, αλλά η απόρριψη πως το Διαιτητικό Δικαστήριο εχει δικαίωμα να πει αν εχει δίκιο ο ηρακλης…για τα πανηγύρια δηλαδη…κάπως δεν ξέρω αν εχει δει κανείς τον τίτλο της επιτροπής… ΔΙΑΙΤΗΤΙΚΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ λέει…

Κοιτα γενικα μιλουσα.Περιμενουμε απο Βαζελους,Αεκτζηδες,Παοκτζηδες και αθλητικες εφημεριδες να αρχισουν αρχισουν αργα η γρηγορα τα “μετρηματα” κτλπ.Αμα τα αρχισουμε απο τωρα τη γρκινια τελειωσαμε.Καθε χρονο το ιδιο πραγμα γινεται.Η διαιτησια εχει καταντησει ελληνικο κομπλεξ.Ολοι νομιζουν οτι τους κλεβουν και ασχολουνται περισσοτερο με αυτη παρα με τα αγωνιστικα θεματα.