Παναθηναϊκός

ρε συ Mule σε συμπαθώ, σε σέβομαι, αλλά γιατι όλα πρέπει να είναι για τον ολυμπιακό, ή γιατί πρέπει να επηρεάζουν τον ολυμπιακό? άλλοι δεν υπάρχουν?
και μην μου πεις σαν τον chrisp, ε τι να κάνω που δεν είμαι άλλη ομάδα?

όσο για το οτι δεν είναι μπαλαδοφατσες, με λίγη δόση πλάκας, καλό είναι αυτό…γιατί από τους άλλους…:stuck_out_tongue:

@ post-digital: Κακώς πήρε κλειδάριθμο, αλλά σίγουρα υπολόγιζε να αρχίσει το πρωτάθλημα στην ώρα του για όλους και όχι αυτά που βλέπουμε.

@Karvou: Ποια παιχνίδια αφορά ο κλειδάριθμος στην Αγγλία; Εγώ είδα Man Utd- Arsenal 3η αγωνιστική (27/8) και Man Utd-Chelsea την περασμένη Κυριακή αμέσως μετά την πρώτη αγωνιστική των ομίλων… :-s

Θα σου απαντήσω… περίπου σαν τον Chrisp! :stuck_out_tongue: Nαι η οπτικη μου είναι Ολυμπιακοκεντρική! :smiley: Προφανώς και δεν υπάρχει μόνο ο Ολυμπιακός στο Ελληνικό ποδόσφαιρο αλλά είναι λογικό αυτός να είναι η πρώτη δική μου έννοια (και αρκετών εκατοντάδων χιλιάδων φιλάθλων ακόμα!
Αλλά πέρα από αυτό, πραγματικά δεν νομίζω πως η κατάσταση αυτή εξυπηρετεί τις περισσότερες ομάδες. Δηλαδή η αβεβαιότητα αυτή είναι καλή για την ΑΕΛ π.χ.; Δεν νομίζω…

Το κακό με τους άσχετους είναι πως δεν καταλαβαίνουν τι ιστορία άνοιξαν και δεν ξέρουν πως να την κλείσουν! Απαξιώνουν εντελώς το μόνο επαγγελματικό αθλητικό προϊόν της χώρας σε μία περίοδο που το ΑΕΠ έχει ανάγκη [B]και[/B] τα λεφτά του ποδοσφαίρου (Φόροι από εισητήρια, αμοιβές παιχτών, τηλεοπτικά και έσοδα από Ευρώπη!)

:lol:

δεν λεω οτι κάνεις άσχημα, αλλά μετά μην λες στους άλλους γιατί θέλετε αυτό και γιατί εκείνο…ε τότε και αυτοί για τις δικιες τους ομάδες θα νοιάζονται

και συγγνώμη αλλά δεν το απαξιώνουν αυτοί…ο ίδιος ο χώρος του ποδοσφαίρου έχει απαξιώσει το άθλημα(και οτι αλλο είναι)…
αυτοί απλά κάνουν το λάθος να νοιάζονται/επεμβαίνουν όποτε τους συμφέρει…μόνο που ετσι δεν γινεται τίποτα…
(το όλο σύστημα είναι απλά αστείο…από τα τοπικά ακόμη…που ακόμη και αν δεν το πιστεύει κανείς, από εκεί ξεκινάνε οι χειραγωγήσεις, και το “πλάσιμο” των διαιτητών.)

επίσης δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι καλύτερο που άρχισε αντί να περιμένουμε λίγο να ξεδιαλύνουν κάπως τα πράγματα.
απο βδομάδα παλιά μπορεί να εχει υποβιβασμούς…μια ομάδα που κέρδισε ή έχασε τους βαθμούς με τον αστερα πχ τι θα κάνει?!
και τι να κάνουμε άμα η αελ θέλει αμέσως να παίξει(ακόμη και στην β) γιατί δεν έχει έσοδα από πουθενά? …άσχετα που πλέον πάει για α (κακός για την συνέχεια της αελ αυτό)[B]edit[/B] και μόλις άλλαξαν τα δεδομένα.!!χαχαχαχα

ας κάνουν ενα πρωτάθλημα με 12 ομάδες και ΠΟΛΛΕΣ αγωνιστικές…
και δεν εχει σημασία που εσείς ας πούμε έχετε ευρωπες και τα λοιπά…όλα γίνονται
πολλές αγωνιστικές που θα παίζουν αναγκαστικά και ελληνες
σε ενα πρωτάθλημα με

ολυμπιακο
παναθηναικο
αεκ
παοκ
αρη
ηρακλη
ΑΕΛ
ατρομητο
ξανθη
πανιωνιο
εργοτελη
βολο ή/καβαλα/γιαννενα/οφη

θα έχουμε 3(μην πω παραπάνω) ντέρμπι την αγωνιστική, περισσότερα έσοδα απο τηλεοπτικά, περισσότερα απο διαφημίσεις, περισσότερα απο εισιτήρια(οκ, οχι τόσο αναλογικά, αλλά περισσότερα σίγουρα)
και πολύ λιγότερες σχέσεις μεταξύ των ομάδων…δύσκολα θα δίνεις τα ματς όταν ο δέκατος πέφτει και μπορείς να βρεθείς άνετα εκεί
ένας μαλάκας δεν μπορεί αν το σκεφτεί.!?
που κοντεύουμε να έχουμε 70+ επαγγελματικές ομάδες.!! λες και ποιοι είμαστε.

*μαρεσει που την ΑΕΛ την έβαλα στις σίγουρες.! :lol:
**τώρα που το κοιτάω , ξέφυγα…δεν θυμάμαι καν τι λέγαμε…:-s
***βάλτε με στην θέση του πιλαβιου.! :lol:

Πότε είπα εγώ “ε, τι να κάνω που δεν είμαι άλλη ομάδα”?

άσχετο, αλλά έχει γέλιο που πολλοί δημοσιογράφοι σιγά σιγα έχουν αρχίσει να μασάνε στην ιστορία του χαλίφη και να μην την κράζουν, φοβούμενοι μάλλον τους άγριους συγγενείς του :lol:

αυτό ειδες απο όλα? :stuck_out_tongue:

οκ…ετσι το είπες…το ίδιο νόημα είναι…εγω είμαι ολυμπιακός, αυτό με νοιάζει.

(δεν λεω οτι είναι κακό)

Όλα τα είδα, αλλά αυτό με αφορούσε.

Το νόημα δεν ήταν αυτό, εγώ εξέφρασα γνώμη για κάτι και μου είπες ότι τι θάλεγα αν ήμουν οπαδός μικρότερης ομάδας? Και απάντησα πολύ απλά, ότι δεν είμαι άρα δεν ξέρω.

ε αυτό λεω…ποιο είναι το νόημα να συζητάμε αν λέμε οτι δεν μπορώ να μπω στη δικιά σου θέση?

*το συνεχίζουμε αργότερα? προσπαθώ να δω γκλαντμπαχ

Ξέρεις όμως πολύ καλά ότι μεγάλο μερίδιο ευθύνης για το εφετινό μπάχαλο φέρει και ο ίδιος. Εικάζεται ότι η 4η ομάδα που δεν βγήκε στη φόρα το όνομά της τώρα προχθές μαζί με όφη, πας, αστέρα είναι ο γαύρος και ο πρόεδρός του. Δεν θέλω να το παίξω ο καθαρότερος όλων και τιμητής των πάντων, εξάλλου για το δημητράκη έχω εκφράσει την άποψή μου για τα μαλαισιανά, όπως επίσης αν και δεν έχει βγει κάτι επίσημο για τον πατέρα πιστεύω πως είχε κι αυτός την ανάμιξή του σε παιχνίδια. Ίσως κι αυτός να είναι ένας λόγος που δεν ξαναασχολείται με παναθηναϊκό κατά πως φαίνεται είναι αυτός που μίλησε στον εισαγγελέα με ανταλλάγματα τη μη εμπλοκή του ονόματός του αλλά με ταυτόχρονη απόσυρση από τα κοινά. Το παιχνίδι που βρωμάει πιο πολύ απ’ όλα στη διετία πατέρα είναι η εντός έδρας ήττα με καβάλα (0-2) τη χρονιά του νταμπλ. Επίσης καθαρά προσωπική εκτίμηση είναι πως δεν γίνεται το μια χρονιά ο Μαρινάκης να παραχωρεί το λίαρ τζετ του για να φέρει το Σισέ ελλάδα και την επόμενη να τον τραμπουκίζει. Τη θέλω να πω. Ο Πατέρας εισήγαγε το φίλο του στα μυστικά του ποδοσφαίρου, καθώς όπως ακούγεται σε αντεργκράουντ κύκλους για να πολεμήσει το σύστημα κόκκαλη έδωσε 3 εκ. από την τσέπη του. Λέγεται πως μετά τη πρώτη φυγή του από τη προεδρία της ομάδας είπε στο μαρίδα πως δεν ξαναασχολείται καθώς τα έχουνε κάνει σκατά εκεί μέσα οι πολυμετοχικοί και αφού δεν ξαναασχολιόταν έδωσε το πράσινο φως στο φίλο του μιας και αυτός θα απουσίαζε. Ουσιαστικά ο μαρίδας ακολούθησε τις συμβουλές πατέρα μαζί με τις απολήξεις παράγκας παρακαταθήκης κόκκαλη και βγήκε φόρα παρτίδα να τα γαμήσει όλα με τη μία. Όταν ξαναεπέστρεψε δεύτερη φορά ο πατέρας, ο μαρίδας τσαντίστηκε, καθώς άλλα του έλεγε το καλοκαίρι και ξέσπασε μεταξύ τους πόλεμος, “έγκλημα κατά της αγελάδος”, “τραμπουκισμός βασσάρα” και άλλες ομορφιές με αποκορύφωμα τα αίσχη στο καραϊτάβλι. Πάνω κάτω αυτά…

δεν εικάζεται τίποτα.είναι.!
οι κλήσεις δεν τελείωσαν…
έρχονται και άλλες…
ολυμπιακος/πανιωνιος/κερκυρα για διαφορετικούς λόγους ο καθένας

…και ω! του θαύματος όλες παραρτήματα…

Double post αλλα ο βαρδινογιαννης δεχετε τον ορο του βγενο για την γηπελ!!! http://www.leoforos.gr/article/29562/eipe-nai-o-tzigger

[B]ΟΛΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΑΒΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΖΙΜΗ ΠΑΝΟΥΣΗ [/B]

βλασση είσαι ο λορενς της μαλακίας.χαχαχαχαχαχα

Φάτσα πορνοστάρ ο “πρίγκηψ”.

μπορεις να το κανεις λιανα για την κερκυρα? αλλο ειναι πολλοι ολυμπιακοι στο ησι κι αλλο παραρτημα. οι ιδιες οι συνομιλιες που λες δειχνουν οτι θελανε να κρατησουνε την τριπολη. φτανει με την καραμελα της πρασινης και του βασιλαρα ρε παιδια. αμαν.

εκει που κανεις δεν ηθελε να ειναι μπροστα
τωρα ξαφνικα σκανε προτασεις για να αγορασουν την ομαδα

πολυ κοροιδιλικι πεφτει μου φαινεται

http://www.sport-fm.gr/videos/1023359