Πονάνε τα μυαλά μας...Π.Α.Ο.Κ. the ultimate poll

αργουν αλλα καταλαβαινουν

:lol::lol::lol::lol:

καλές γιορτές!

καλα αμα του βαλουν φωτια κανα σπιτι μετα μην αναρωτιεστε

ανατριχιασα

φάτε το παρακάτω βίνδεο…

http://www.youtube.com/watch?v=GDCtiq6kFvo

το βίντεο δεν το βάζω για τον κόσμο αλλά για την περιγραφή από κάτω στα αγγλικά…

http://www.sportdog.gr/article/155832/poia-efes-h-paokara-binteo

Π.Α.Ο.Κ. ρε άπιστοι

[SPOILER][/SPOILER]

ΧΑΧΑΧΑΧΑ Μόλις πίστεψα… Είδα το φως… :?

Λατρεμένη ΠΑΟΚάρα, είσαι εσύ μόνο και ο Γιώργος Φούντας, ο τιτανοτεράστιος οπαδός σου.
Γκέιτ 4 τον βρίσκεις και στα “σαλόνια” του “Ε” της “Ελευθεροτυπίας”…
Έχουμε να πάρουμε όλοι μαθήματα από τον τεράστιο Γιώργο.
Με τιμά ιδιαίτερα που με “έμπασε” στη θύρα με το διαρκείας του.

Πάρτε δύο ανακοινώσεις που μπορούν να μπουν στο πάνθεον της ελληνικής πεζογραφίας.

[U]Aνακοίνωση για Ζαγοράκη ο Σ.Φ Π.Α.Ο.Κ. Νεάπολης[/U]

[U]Feliz cumpleaños[/U]

[U]Δεν μπορώ ρε, 4.18 :lol::lol::lol::lol:[/U]

Θεάρας. Μόνο αυτό

http://www.youtube.com/watch?v=6FjnmxLsowI&feature=player_embedded

-[I]Άιντε Μαρινάκη γαμιώλη[/I]
-[I]Ποιός είναι ο Μαρινάκης ρε παιδιά?[/I] :’)

:!: http://www.youtube.com/watch?v=CvjS7ozIfEY

Επιπεδο Γραφικοτητας : Απειρο

8O :lol: :bow2:

Αναμένεται τεράστιο ματς στην τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

[SPOILER]Σ.Φ. Κ. Αφρικής και μαλακίες. Ελάτε αν σας βαστάει:!:

[/SPOILER]

Π.Α.Ο.Κ. ρε άπιστοι

https://www.facebook.com/photo.php?v=763582120332401

Αναμνήσεις από το Συνέδριο του 1997.

Η ΠΑΕ, λέει, δεν είναι κοντά στον μέσο οπαδό. Δεν ενημερώνει για το πλάνο της, δεν παρουσιάζει τους στόχους, μπούρου-μπούρου, είναι αποξενωμένη. Προσωπικά, η μόνη επικοινωνία που χρειάζομαι με την ΠΑΕ είναι να με ενημερώνει τι ώρα είναι το ματς, πότε βγαίνουν και πόσο κοστίζουν τα εισιτήρια. Αλλά υπάρχουν και συνοπαδοί που ζητούν περισσότερα. Μερικούς δε θα τους χαλούσε να είναι παρόντες και στα ΔΣ. Όπως και να ?χει, το 1997 που η ΠΑΕ ΠΑΟΚ αποφάσισε να μας φέρει πιο κοντά για δεύτερη φορά (την πρώτη δεν ήμουν, δεν ξέρω) έζησα αυτοπροσώπως τη συγκεκριμένη γελοιότητα.

Η φουκαριάρα η μάνα μου ούρλιαζε από το τηλέφωνο, τι έκανες πάλι, πήραν στο σπίτι από τον ΠΑΟΚ, τι πράματα είναι αυτά, πάλι στα γήπεδα τρέχεις κλπ. Πού είχε βρει η ΠΑΕ το τηλέφωνο του σπιτιού μου στο χωριό, άραγε. Μετά θυμήθηκα πως τον καιρό που παίρναμε εισιτήρια από την Εθνικής Αμύνης έπρεπε να είχαμε δηλωμένα τα στοιχεία επικοινωνίας του Συνδέσμου ?Σύνδεσμος δεν υπήρχε στα χαρτιά, τότε, οπότε είχα δηλώσει τη διεύθυνση και το τηλέφωνο του πατρικού μου στο χωριό και όλα καλά, αφού σε κάθε ματς έπαιρνα το μπλοκάκι με τα 50 εισιτήρια (που πλήρωνα προκαταβολικά από την τσέπη μου, να σημειώσω) και κανείς δεν είχε πάρει τηλέφωνο ποτέ. Φαίνεται πως τους είχε πιάσει μεγάλη καΐλα να υπάρχουν εκπρόσωποι από όλους τους Συνδέσμους, οπότε με ψάξανε κι εμένα. Τους πήρα και μου είπανε πως, ως Πρόεδρος (νομίζανε), πρέπει να παρευρεθώ μαζί με άλλο ένα μέλος του Συνδέσμου σε ένα ρεϊβάδικο στη Μηχανιώνα. Πήρα τον Π. και πήγαμε.

Η όλη διαδικασία ήταν για γέλια, φυσικά. Φανταστείτε τώρα 2 μέλη από κάθε Σύνδεσμο μαζεμένα μεσημεριάτικα σε ένα χορευτάδικο, τι ήτανε, όλη την αφάν γκατέ του οπαδικού κινήματος από κάτω και στο βήμα τα στελέχη της εποχής, ο Ορφανός, ο όμορφος Αλέξης, κάτι περίεργοι που δεν τους θυμάμαι τώρα, να μας αναλύουν το όραμα του Προέδρου και δώσ? του φέρε τον Ρονάλντο, Μπατατούδη, να καεί το πελεκούδι και τρελό γέλιο. Εκτός από τον Ζ. που αγόρευε επί όποιου θέματος προέκυπτε (ενδεχομένως ντίρλα) οι υπόλοιποι είχαμε βρει ευκαιρία να τακιμιάσουμε με αδερφούς που δεν είχαμε γνωρίσει ποτέ και να αναλύουμε πώς θα πάρουμε το Πρωτάθλημα την επόμενη σεζόν. Πού να ξέραμε πως σε λίγους μήνες θα μας έβρισκε η Τρνάβα, η Άρσεναλ και η Ατλέτικο.

Τα 3 βασικά θέματα του Συνεδρίου ήταν «Η βία στα γήπεδα», «Πολιτική Συνδέσμων», «Συνδρομή Συνδέσμων στην ανάπτυξη ερασιτεχνικών ομάδων». Χέσε ψηλά κι αγνάντευε, δηλαδή. Στην τύχη 10 άτομα από την κερκίδα να διαλέξεις, τα ίδια θα πούνε ?ουσιαστικά τίποτα. Κάτι για τις καφετέριες είπαμε, για ντεμέκ ποινές στους χουλιγκάνους που κάνουν επεισόδια, πιο μεγάλο ενδιαφέρον είχε η αγωνιώδης προσπάθεια δύο δικών μας να ξετρουπώσουν από κάπου στο μαγαζί αλκοόλ επειδή υποτίθεται απαγορευόταν, τελικά θριάμβευσαν και καβάτζωσαν κάτι πλαστικές Χάινεκεν που δεν είχαμε ξαναδεί.

Εκεί που τα λέγανε οι από πάνω, φωνάζει κάποιος απ? τα στελέχη «δυστυχώς, μόλις πληροφορηθήκαμε πως ο Κατσαβός έκλεισε στην ΑΕΚ». Ιστορική στιγμή, καθώς ποιος ξέρει πού θα βρισκόταν σήμερα ο ΠΑΟΚ και γενικώς το ελληνικό ποδόσφαιρο αν αυτή η μορφή του παγκόσμιου αθλητισμού εκείνη τη μέρα είχε υπογράψει σ? εμάς. Σε κάθε περίπτωση, φάνηκε να σκοτεινιάζει η κατάσταση που χάσαμε τον παικταρά (και τελικά συμβιβαστήκαμε με κάποιους Ολιβάρες και Νάγκμπε στη θέση του).

[B]Και τότε, ήρθε η ώρα του διαλείμματος για φαγητό. Ε ρε γλέντια. Να μην έχουμε κινητά να ανεβάζουμε βίντεο 50 χρόνια. Σχολάει το Συνέδριο, τρέχουμε όλοι λυσσασμένοι στον μπουφέ του κέτερινγκ και οι αθεόβοφοι, πιάνοντας προφανώς το σφυγμό του κάθε συνδεσμίτη, είχαν σολομούς και χαβιάρια (προσοχή, κυριολεκτώ, είχε σολομούς και χαβιάρια) και δίπλα τα απαραίτητα σέα-μέα, μπισκοτάκια, φέτες λεμόνι, να δεις το συνδεσμίτικο τσούρμο να βουτάει στο χαβιάρι με τα δάχτυλα και να κράζει ρε σεις, τι μαλακία είναι αυτή, ρε φέρτε κάνα γύρο, ρε να πάρουμε κάνα ντελίβερι να φάμε, ρεεεε, τι είναι αυτά ρεεε, και είχε 2-3 ντυμένους πιγκουίνους του κέτερινγκ που οι άνθρωποι όσο να πεις δεν είχαν ξαναταΐσει το λαό του ΠΑΟΚ και ειδικά προέδρους κι αντιπροέδρους Συνδέσμων και γενικώς τι να σας λέω τώρα.[/B]

Μετά είπαμε πού θα πάμε διακοπές, οι Νότιοι μας κάλεσαν στα νησιά που έχουν φτιάξει ασπρόμαυρους πυρήνες, εμείς τους είπαμε να ανεβούν Χαλκιδική που την πέφτεις όπου θες, όλοι δικοί μας είναι, λέγανε κι άλλα οι της ΠΑΕ, αναλύανε, την κατάληξη την ξέρετε.

Από εκείνο το Συνέδριο νιώθω πολύ κοντά στην ΠΑΕ και μακάρι να γίνονται κι άλλα τέτοια.

:")