The Wire - Η Καλύτερη Σειρά Εver

ξεκίνησα το κατέβασμα να το βάλω σε μια σειρά γιατί το χω κάνει αχταρμά :lol:

εχεις λινκ κ για τις 5 σεζον ? αν οχι πες μου να στα fwd :stuck_out_tongue:

But what the hell. He could literally fart in my face and i would still love it!!
Οκ, αυτο που ειπε με επεισε.

Μολις τελειωσα μια απο τις πιο δοξασμενες αμερικανικες κωμωδιες (Seinfeld) και αφου το Τwin Peaks μου φανηκε λιγο για την τοση ευφυια του, ας ξεκινησουμε το 720p κατεβασμα του Wire (να ναι καλα τα παληκαρια στο hd-bb.org).

Ελπιζω να φτασει τις προσδοκιες που ειχα και με το Sopranos.

βασικα wire>sopranos

κ η 2η σεζον γαμαει…οτι καλυτερο εχω δει σε τηλεοπτικη σειρα.

Τελειώνω σήμερα το Fringe και λέω να ξεκινήσω κάνα μαραθώνιο για τους επόμενους μήνες. Ήδη κατέβασα τον πρώτο κύκλο του The Wire, έχω και τα bsg που περιμένουν εδώ και κάτι μήνες. Λέω να αρχίσω να τα βλέπω παράλληλα με στόχο να τα έχω τελειώσει μέχρι να ξαναρχίσει ο Dexter.

το dexter ειναι σε 1 χρονο ρε εχεις απειρο χρονο

συνιστω ανεπιφυλακτα κ το breaking bad

2 κυκλοι, κ γαμω τις σειρες κ στον 2ο κυκλο απλα γαμιεται το συμπαν

το σεπτεμβρη ειχα δει 17 επεισοδια σε 1 μερα (13 ωρες καθαρος χρονος) 8O

ο 3ος κυκλος ξεκιναει τον μαρτιο αντε!!!

το wire παντως ειναι πολυ ‘συμπυκνωμενη’ σειρα βλεπεις 1 επεισοδιο(1 ωρα) κ χορταινεις

Έχω κατεβάσει τον πρώτο κύκλο από αυτό που είναι μόνο εφτά επεισόδεια… Θα το τσεκάρω και αυτό (μια μέρα υπόθεση είναι… :stuck_out_tongue: ) και αν μου πει κάτι θα κατεβάσω και τον δεύτερο…

Scratch that.

Η σειρά ΓΑΜΑΕΙ. Και είμαι ακόμα στο 6ο επεισόδιο, δε χρειάστηκε να πιεστώ καν!
Με άλλες σειρές κοιτάω συνεχώς την ώρα ξέρωγω (dexter πχ, ύπνοςςςςς), το Wire φεύγει νεράκι! Και ούτε cliffhangers, ούτε απίστευτα σκηνικά, τίποτα τέτοιο. Ρεαλισμός και σωστή ανάπτυξη χαρακτήρων.

Speaking of χαρακτήρες, είναι όλοι γαμάτοι. Με μια παραπάνω συμπάθεια σε κάθε μαύρο μπάτσο (τυχαίνει να είναι οι πιο γαμάτοι εκ των γαμάτων)

Awake thanks!

ναι ρε τπτ χαιρομαι που κ αλλοι εδω μεσα γουσταραν κ δεν πεσαν γαμωσταυρα στο προσωπο μου (οπως συμβαινει σε αλλα μερη) :stuck_out_tongue:

μιας κ εχεις δει μισο 1ο κυκλο μπορεις να απαντησεις τη παρακατω ερωτηση

πες δεν ειναι ο μακναλτυμεγαλος θεος ???

επισης μεγαλη μορφη ο ομαρ

ο 2ος κυκλος παντως ειναι πολυ πιο πολυεπιπεδος απο τον 1ο κ εχει απειρο ελληνικο στοιχειο (δε λεω αλλα-απλα προσεξε αρθρο στην εφημεριδα για τσιαρτα :lol:)

η σειρα γαμαει,παμε γερα για 3ο κυκλο :smiley:

ps : κατι τελευταιο … το οτι 6/6 ατομα εδω λενε οτι η σειρα γαμαει…ε αυτο κατι πρεπει να λεει…τετοια απολυτη κυριαρχια ουτε οι μεταλλικα δεν εχουν να δειξουν

Είπαμε, είμαι φαν του Σέντρικ εγώ!

:lol::lol::lol::lol:

χαχαχα…Nice…

γιατι με ψησατε να το δω και αυτο…?
σε λιγο δεν θα εχω ματια. κουμπια θα εχω…

Βλεπω awake σου αρεσε ο 2ος κυκλος. Αντε να πωρωθεις και με τον 3ο τωρα εγω θα αρχισω 4ο οπου να 'ναι.

θα το επαναλαβω μιας κ ειναι μερες που επιτρεπεται να κανουμε ενα δωρακι στον εαυτο μας

http://www.amazon.co.uk/Wire-Complete-HBO-Season-1-5/dp/B001BBHG1S/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=dvd&qid=1261997098&sr=8-1

κ οι 5 κυκλοι του wire με ελληνικους υποτιτλους κ πολλα extras(dockumentray) σε απιστευτη τιμη

70 ευρω με τα ταχυδρομικα 8O

στο φνακ το ειχαν 140 ευρω (δεν ειμαι κ χθεσινος που λενε κ στο media markt)

γιατι αυτη τη σειρα αξιζει να τη δεις σαν αρχοντας σε dvd κ οχι σε avi

εγω παντως που το τσιμπησα το θεωρω απο τις καλυτερες αγορες εδω κ πολυ καιρο :slight_smile:

ασε που σε κανα χρονο θα το ξαναδω μιας κ ειναι σειρα πολλαπλων θεασεων :stuck_out_tongue:

να δωσω και γω με τη σειρα μου τα κρεντιτς στον αγουεηκ.

Επ 7 και δεν ξεκολλω να πουμε.

Κατα ταλλα ολοι οι ηρωες συμπαθεστατοι, που ενω σπανια ασχολουμαι με τους “κακους”, σαυτη τη σειρα ειναι ενας κι ενας. Ειδικα ομαρ και ντι’αντζελο και τα αλλα 2 πιτσιρικα στο πιτ ειναι ολα τα λεφτα.

Ακομα και ο καθυστερημενος μπατσος γινεται συμπαθης με τις αποκρυπτογραφησεις του ξερωγω.

Μια ομορφια

ναι ρε ο ομαρ ειναι μεγαλη μουρη κ μονο που τον δειχνει να εχει γκομενακι ανδρα κ να του τραβα τα γλωσσοφιλα σπαει ολα τα στερεοτυπα του bad motherfucka ε η σειρα ειναι ρισπεκτ

μεγαλο διδυμο ‘κακων’ ειναι κaι οι avon barksdale-stringer bell(στο 2ο κυκλο στανταρ θα θες να του σπασεις τα μουτρα δε λεω αλλα)

να δωσω κ εγω με τη σειρα μου τα ευσημα εδω οπου διαβασα απο αλλα τυπακια για αυτη τη σειρα κ το εψαξα για παρτη μου

http://www.electricrequiem.com/forum/showthread.php?t=21582

αμα το τσεκαρετε εχει ψιλο-σποιλερς για τη σειρα οποτε προσοχη

7/7 κ συνεχιζουμε ακαθεκτοι τετοια ποσοστα αποδοχης ουτε σε εκλογες στην ουγκαντα δε συναντας λεμε :stuck_out_tongue:

παντως υπαρχει και στο Play με 77.99 τα 24 dvd της σειρας…
καλα μου ακουγετε
και με ελληνικους υποτιτλους

http://www.play.com/DVD/DVD/4-/5388700/The-Wire-The-Complete-Seasons-1-5-Box-Set/Product.html

:slight_smile:

η ιδια εκδοση ειναι με του amazon επισης πολυ συμφερουσα προταση κ χτυπαμε κ τον ‘γιγαντα’(amazon) να σπαει το μονοπωλιο

καλα εκανες κ το ποσταρες τι λες να το παρεις ??

Ειχα κατεβασει την πρωτη σεζον αλλα ειχε ξεχαστει μεσα στο δισκο. Τωρα παω να δω κανενα επεισοδιο. Επιστρεφω για σχολια… :stuck_out_tongue:

ειμαι ενα βημα πριν το κανω…(το λεω λες και θα πεσω απο κτιριο…#-o)

απλα περιμενω ηδη ενα πακετο με
Batman: The Dark Knight (DVD) (2 Discs)
Bruce Dickinson: Anthology Box Set (DVD) (3 Discs)
Megadeth: Rude Awakening (DVD)
Queensryche - The Art Of Live (DVD)
Queensryche: Live Evolution (DVD)
Dream theater-Octavarium (CD)
Guns N’ Roses-Chinese Democracy (CD)

στα 39.93 συνολο :!::!: (αυτες ειναι τιμες…)
και τρεχω και σε κατι γιατρους απο τον ιουλιο και δεν ξερω τι ειναι να χαλασω ρε γαμωτο…

παντως λεει τρελα…

:slight_smile:

Crimson το πακετάκι από που το παρήγγειλες;