Therapy?!

Καλά καλά δεν άκουσες το τελευταίο άλμπουμ ρε παναγιώτη και θα βγει καινούριο :wink:
πόσταραν και ένα βιντεάκι από τις ηχογραφήσεις εδώ: http://www.therapyquestionmark.co.uk/news/read.php?newsid=293
σαν να ακολουθεί τον ήχο του crooked timber μου φαίνεται

  1. Living In The Shadow Of The Terrible Thing
  2. Plague Bell
  3. Marlow
  4. Before You, With You, After You
  5. The Buzzing
  6. Get Your Dead Hand Off My Shoulder
  7. Ghost Trio
  8. Why Turbulence?
  9. Stark Raving Sane
  10. Ecclesiastes

February 6, 2012

:thumbup::drunk:

Τίμια μπάντα με πολύ καλές κυκλοφορίες με αποκορύφωμα τα Troublegum και Infernal Love… Και τα μετέπειτα καλά είναι, εμένα μου άρεσε αρκετά το One Cure Fits All του 2006.

Μόνο το Troublegum έχω ακούσει το οποίο είναι αγάπη, το Screamager είναι από τα αγαπημένα μου τραγούδια γενικά. Κάποια στιγμή θέλω να ακούσω και τους υπόλοιπους δίσκους.

ena endeiktiko best of pou eixa postarei sto antistoixo thread

alla epeidi ekei epaiza simfwna me toyus kanones tou thread, den evala arketes kommatares oxi toso gnwstes, opws to disgracelands kai alla. opws episis den evala kommatares apo EP opws auto edw

genika psakste tous, tha antamoiftheite!

pre-order για τον καινούριο δίσκο (σε cd και coloured βινύλιο) [I][B]εδώ[/B][/I]

Μόνο το Troublegum έχω ακούσει το οποίο είναι αγάπη, το Screamager είναι από τα αγαπημένα μου τραγούδια γενικά. Κάποια στιγμή θέλω να ακούσω και τους υπόλοιπους δίσκους.

στο κανάλι τους στο youtube έχουν ανεβάσει σχεδόν όλη την δισκογραφία τους, μπες και ψάξε ό,τι θες :wink:

το troublegum είναι όντως αγάπη τρελή…το εξώφυλλο ήταν πολύ μπροστά για την εποχή του…επίσης θυμάμαι είχα ξεχωρίσει και ένα ακόμα τραγούδι αλλά δεν θυμάμαι από ποιό δίσκο ήταν…το Diane!!!

από τις περιπτώσεις που η διασκευή είναι πιο γνωστή από [U]το οριτζιναλ[/U]

ομολογώ δεν το ήξερα…ευχαριστώ!

Το Scopofobia για μενα ειναι απο τα καλυτερα DVD που κυκλοφορουν…
Μια τρελη γαματη συναυλια στο Belfast και σχεδον ολα τα cliapakia τους…
Πολυ υποτιμημενη μπαντα αλλα πανω απο ολα τιμια.
I’m bitter
I’m twisted
Jaymes Joyce
is fuckin my sister!!!

Φρέσκο πράμα…δεν το έχω ακούσει ακόμα, είμαι στην δουλειά…

[B]εδώ[/B] λινκ για πριβιου 1,5 λεπτών από το κάθε τραγούδι του καινούριου δίσκου στο άιτιουνς… επειδή θα περιμένω να τον ακούσω μόλις βγει για δώστε καμιά περιγραφή εσείς οι ανυπόμονοι :slight_smile:

OK…
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ TROUBLEGUM ΟΥΤΕ ΚΑΙ SEMI-DETACHED
ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ THERAPY ΡΕΕΕΕ…
ΤΟ MARLOW ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕ ΛΙΓΟ JOY DIVISION Ή ???

Ακούω τον καινούριο δίσκο εδώ και μια εβδομάδα περίπου και πλέον -αφού έχω προσπαθήσει να βγάλω από πάνω μου το φανμποϋλίκι- μπορώ να πω ότι είναι ο καλύτερος δίσκος που έχουν βγάλει τα τελευταία 10 χρόνια τουλάχιστον.
Νομίζω ότι με το a brief crack of light κατάφεραν να προχωρήσουν ένα βήμα παραπέρα και να “τιθασεύσουν” τον ήχο τους σε σχέση με το αρκετά στρυφνό crooked timber.
Μου είναι δύσκολο να το συγκρίνω με κάποιον άλλο δίσκο τους, σίγουρα περιέχει κάποια κοινά στοιχεία με παλιότερες κυκλοφορίες τους (η ηχητική προσέγγιση του crooked timber, η παράνοια του suicide pact you first κτλ) , συγχρόνως όμως και πολλά καινούρια. Μάλλον μου θύμισε πιο πολύ to babyteeth, όχι τόσο από άποψη ομοιότητας αλλά από την απορία πως κατάφεραν να συγκεράσουν τόσες πολλές διαφορετικές επιρροές και να μην ακούγεται παράταιρο το αποτέλεσμα.
Συστήνεται ανεπιφύλακτα σε όλους τους συμφορουμίτες να ακούσουν τον δίσκο σαν σύνολο… περιέχει αρκετές εκπλήξεις αλλά με το που ακούσετε τις τελευταίες νότες του ecclesiastes θα θέλετε να πατήσετε το play πάλι :wink:

bump γιατι αυτοι οι ιρλανδοι θεουληδες ηταν τρελο soundtrack γυμνασιο/λυκειο.
και εκτος απο troublegum εχουν κομματαρες γενικα.κριμα που μετα απο αυτο ξεχαστηκαν.

this is not true

ενοω απο το mainstream κοινο.
εγω τους παρακολουθω οτι και να βγαλουν.

ok then, an kai pali: den itan mono to troublegum. Yparxei kai to infernal love pou egine gnwsto sto mainstream koino.

κοιτα.
οτι εχουν σταθερο fan base οι therapy? εχουν.
και στο infernal love παροτι δισκαρος το χιτακι stories περασε στο mainstream , και το cover του diane.KOMMATAΡΕΣ οπως το misery μονο οι φαν τις ξερουν.
ενοω οτι το break through του troublegum & infernal δεν ξανα εκαναν απο εκει και περα.
αλλιως κοινο , και ονομα με σταθερη αξια εχουν εξω.(για εδω δεν ξερω τι παιζει).