Tool

Αμα ζηταει τοσα πολλα η μπαντα λογικο ειναι να τουσ ωαλει σε χαλια χωρο ομως!!!μηπως να χασει και λεφτα για να δουμε εμεις τουσ Tool!??

Σωστα, χαρη μας εκαναν. Για την ψυχη της μανας τους επαιξαν.

Paidakia mou sto Londino paizoun ton Aygousto se epaggelmatiko xwro gia synaulies kai oxi ena hangar, xwritikotitas 4700 atomwn kai me 45 euro eishthrio! Ara kapoios mas ta arpazei…

Ετσι ακριβως…:wink:

Ένα πολύ όμορφο, σωστό και καθωσπρέπει λάηβ τούλ θα ήταν με λίγα άτομα σε μικρό χώρο (πχ αν) με τον μεηναρντ με λωρίδα και πλέηλιστ μέχρι το άντερτοου.

ακριβως!

και οι Tool δειχνουν την σοβαροτητα τους ως μουσικοι και δεν ειναι ουτε κερδοσκοποι ουτε εμπορικοι,αντιθετως κοιτανε την δουλεια τους.Ουτε ιματζ,ουτε φωτογραφησεις,ουτε dvd´s με live και καραγκιοζιλικια για να διαφημιστουν

Εγω παντως παιδια (επειδη οπως εγραψα ειμαι φανατικος των Tool) “εψησα” ενα φιλαρακι μου να παμε σε 1 ή 2 συναυλιες που πεφτουν Σαββατο και Κυριακη: Hannover, Katowice, Holland, Paris, Frankfurt, Bologna. Επίσης υπαρχουν και συναυλιες κοντα στην Θεσσαλονικη (Zagreb, Belgrade, Κωνσταντινουπολη) αλλα ειναι καθημερινες.

Πάντως οσοι πιστοι, προσελθετε!!!

Μ’αρεσουν Αρκετα θα ελεγα!το 10.000 days ηταν παρα πολυ καλο!Τωρα για το λαιβ η αληθεια ειναι οτι δεν ηταν και ο καλυτερος χωρος και ηταν πολυ ακριβα το εισητηριο για αυτα που προσφεραν οι διοργανωτες!

meta apo ola afta mallon ine peritth h dikh mu gnwmh…:stuck_out_tongue:
tool , to onom amila apo mono tu .
emena pantws to live mu fanike poli les kai irthan gia na vgalun mia ipoxreosi ,den kserw, afto mu perasan ,isws na kanw lathos

To nick σου είναι από incubus?:-k

nai . molis ithela n aftiakso post

1 Like

Τι spammer ειναι τουτος ω ρε!!! :lol: :lol: :stuck_out_tongue:

Ετσι ειναι τα live των Tool, δεν ειναι μπαντα που βγαινει και τα σπαει… Prog rock shows κανουν…

kserei kaneis kanena site gia na vrw eishthria gia veligadi stis 5 septemvriou?

Παιδιά μπορεί να με βοηθήσει κανείς αν ξέρει πως θα βρώ εισητήρια για TOOL στην Κωνσταντινούπολη τον Σεπτεμβριο???:-k :-k :-k

Λίγα κομμάτια των tool που έχω ακούσει μου άρεσαν αρκετά, αν και χρειάστηκε χρόνος να τα συνηθίσει το αυτί. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια κομμάτια τους συγκεκριμένα, 4-5 είναι καλά να ακούσω, να τους ψάξω μετά περισσότερο?

Βασικά το Aenima πρέπει να βρείς και το Lateralus οπωσδήποτε από άλμπουμ.
Μεμονωμένα κομμάτια χμμμ. Χρονολογικά λοιπόν.

Part of Me

Prison Sex
Sober
Crawl Away
4 Degrees

Stinkfist
Eulogy
Aenema
Third Eye
Hooker With A Penis
Pushit

No Quarter (zeppelin cover)
Merkaba
You Lied

The Grudge
Schism
Ticks & Leeches
Lateralis
Parabola

The Pot
Wings For Marie (pt.1)
10.000 days (pt.2)
Right In Two

ΟΚ! Βασικά θέλω να ακούσω λίγα κομμάτια να δω αν μου αρέσει το στιλ τους και μετά θα προχωρήσω και σε άλμπουμ. Ευχαριστώ!

Άκου οπωσδήποτε το Schism (με το videoclip κατά προτίμηση)… Από τα καλύτερα τραγούδια που έχουν βγει τα τελευταία χρόνια.8)

Fobero kommati Manos. Ti allo proteineis ? Sou exo pei tis protimiseis mou pou mexri stigmis akouo Emo . To video den to katalaba pantos :stuck_out_tongue: Ti thelei na pei o skinothetis? #-o

Αφού στα έχω πει εσένα ρε παλιο-emo κηφισιωτάκι που το παίζεις και 50άρης…
¶κου το Muhammad my friend. Στο ακόλουθο βιντεάκι είναι με μία γκομενάρα ονόματι Tori EMOs.

Όσο για την σκηνοθετική ματιά, στα 3000 post μου έχει ανάλυση είτε αυτού είτε του Parabola8)