Παιχνίδια Παίζουμε;

Καλή ερώτηση, δεν ξέρω αν/πώς γίνεται για PC, καθώς το έχω για X360.

Και το βλέπω τόσο καιρό να το στριμάρουν στο twitch κ μου τρέχουν τα σάλια.

Παρατήστε τα πάντα ρε, μεθαύριο έχουμε Dark Souls 2 στο πισί. Αντίο κόσμε.

ο,τι λεει αυτος.

οποιος δε το παρει ειναι gay…

[/SPOILER]

οσο για το tatanfall απο την στιγμή που συνδέεσαι σε σερβερ για να παιξεις το campaign δεν υπάρχει περίπτωση να το παίξεις πειρατικό…

o,τι λεει κι αυτος

Μετράμε και τα δευτερόλεπτα λέμε, δεν περνάει η γαμημένη η ώρα γαμώ.

παντως εχει λιγη ωρα που “βγηκε”

ειχα παρει την limited στο ps3,ηθικα μου ανηκει και στο PC οποτε κατεβαινει ηδη :smiley:

δυστυχως αποτι λενε η διαφορα σε graphics ειναι ελαχιστη.Μονο το resolution και anti-aliasing δηλαδη τα αυτονοητα

Το τελευταίο που με νοιάζει είναι τα γραφικά στο DS2, αλλά ελάχιστη διαφορά; γουάτ;

Διάβασα άρθρο Durante (δημιουργού του DSfix) και άλλα κατάλαβα. Εδώ όποιος θέλει να το διαβάσει: http://www.pcgamer.com/2014/04/17/dark-souls-2-pc-port-mod-god-durantes-verdict/

Εγώ το είχα κάνει preorder στο steam και περιμένω να ανοίξει, και εννοείται περιμένω την retail collector’s. Αυτό το πράγμα που το έχω preload κανά διήμερο και περιμένω να ανοίξει και φαίνεται σαν αιώνας, και το βλέπεις πρώτα στα τορεντάδικα με ξεπερνάει.

Aντε να σας μπριζωσω λιγο…

H κολεκτορς μου :stuck_out_tongue: \m/

Παιδια μια βοηθεια γιατι ειναι κριμα να σπασω το λαπτοπ, δεν υπαρχουν και φραγκα για αλλο. Αγορασα το L.A Noire και μετα απο εγκατασταση και ολα σωστα κλπ, παταω launch, μου βγαζει “failed to load library d3dx9_43.dll” και δεν εκτελειται. Rageαρουμε ή σωζεται καπως?

Το ειχα αντιμετωπισει και εγω αυτο το προβλημα και λυθηκε με αναβαθμιση DirectX.Μηπως απεφυγες να το κανεις κατα την εγκατασταση;

Δε νομιζω, standar procedure ηταν η εγκατασταση, 2 φορες I agree with the terms n shit, 2 σιντακια το ενα μετα το αλλο για εγκαταση, launch. Και μου πεταει αυτη την αηδια. Οποτε παω για αναβαθμιση DirectX και λυνεται οντως? Φοβηθηκα μηπως θελει τιποτα μαγικες χακεριες μεσα στο συστημα του pc κλπ

δοκιμασε το…εμενα αυτο μου δημιουργουσε το προβλημα

3 μέρες να κατέβει το άτιμο το Dark Souls :stuck_out_tongue: Εσείς που στε ειδικοί γιατί εγώ θα το παίξω πρώτη φορά. Παίζεται με πλήκτρα και mouse?

ναι ρε

Στο πρώτο πάντως λενε ήταν unplayable χωρίς χειριστήριο… επίσης ελπίζω ν είσαι προετοιμασμένος για το πιο βάναυσο /καλυτερο rpg που έχεις παίξει… αν και μου φάνηκε πιο easy από το πρώτο…

Στάλθηκε από το GT-S7562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρέπει να το λέει η καρδούλα σου για k/m. good luck with that.

Αν έχεις εμπειρία απ’ το πρώτο, σίγουρα φαίνεται εύκολο. Και στο DS μετά το 1ο πλέιθρου εύκολο είναι. Αν δεν έχεις καθόλου εμπειρία, ναι, θα σου φανεί δύσκολο. Σε κάθε περίπτωση, καλύτερος χαρακτηρισμός από “δίκαιο” δεν υπάρχει.
Επίσης, rpg δεν είναι. Action με κάποια στοιχεία rpg, ναι, το λες.

Kοιτα ναι μετράει η εμπειρία με τα souls games αλλα αυτο DS2 κατάφεραν και το καναν προσιτό και πιο εύκολο απο τα 2 προηγούμενα διχως να φανεί τοοσο…
Και εξηγούμαι

  • η προσθήκη 3ον κατηγοριών lifegem
    -η προσθήκη των herbs που κανουν restore τα spells
    -η προσθήκη των spices που μειώνουν τα required of faith & intelligent
  • soul vassel κανεις restart τα skill point σου!
    -πολλα bonefire
  • απλούστερος τροπος για level up του gear σου στο προηγούμενο σου έβγαινε η πίστη για να βρεις τα κατάλληλα stones για το ανάλογο abilite
  • τα rings of life protection γίνονται repair με σχετικά λιγα souls!!
    -τα +1 ,+2 στα rings…
    Αυτο που καναν με τη μείωση του hp με καθε σου death ηταν ενας καλος τροπος να μας ρίξουν καπως στάχτη στα ματια οτι γίνεται πιο δύσκολο αλλα με το ring of binding παει στο 75% εισαι κομπλέ…
    Για αυτο τον λογο πρόσθεσαν το covenant company of champions που κανει το παιχνίδι newgame+καθως και τα bonfire ascetic…(και ναι σου γίνεται η ζωη κόλαση!!)

Τελος παντων γκρινιάζω για ενα παιχνίδι που δύσκολα μπορώ να συγκινώ την μαγεία και τον φοβο που σου προκαλεί με αλλο ειτε είναι rpg ειτε action…