Οι κακοί αναρχικοί

Υπάρχει αριστερά σήμερα φίλε μου, παρόλο που δεν ανήκω στο χώρο αυτό…

Νομίζω ότι ο ΣΥ.ΡΙΖΑ εκφράζει την αριστερά σήμερα…

Για τα άλλα κόμματα ένα έχω να πω

Το ΚΚΕ είναι ένα δεξιό κόμμα με δεξιές απόψεις

Το ΛΑ.ΟΣ είναι ακροδεξιό

Το ΠΑ.ΣΟΚ είναι κεντροδεξιό

Και η ΝΔ είναι οτι να ναι…

Εγώ κάπως έτσι τα βλέπω, όχι ότι νοιάζει κανέναν απλά παραθέτω τη γνώμη μου:

ΣΥ.ΡΙΖ.Α -> Ό,τι να 'ναι κόμμα χωρίς καμιά κατεύθυνση και θέση, οι συνιστώσες θα τους φάνε.

ΚΚΕ -> Προσκολλημένοι στο παρελθόν μέχρι αηδίας, σταλινικοί.

ΛΑ.Ο.Σ -> «Λαϊκίστικος» θα έπρεπε να σημαίνει το «ΛΑ», όχι «Λαϊκός». Πουλάνε πατριωτισμό για να πάρουν ψήφους και όλοι ξέρουμε από που χρηματοδοτείται ο Καρατζαφέρης.

ΠΑ.ΣΟ.Κ -> Εδώ συμφωνούμε, αλίμονο στους ακόλουθους του που νομίζουν ότι είναι σοσιαλιστές.

ΝΔ -> Σοβαρό κόμμα με ιστορία σαπίζει εσωτερικά σιγά σιγά. Το παιχνίδι χάθηκε με την εκλογή Σαμαρά στην προεδρία του κόμματος.

Trivium13 Vs Romantic_7 στο θρεντ “οι κακοί αναρχικοί”. Έπος.

Lol, καλό.

Μπραβο τρολ, θα σου δώκουμε μπανάνα! =D>

Τι να την κάνω, εσύ συμπεριφέρεσαι συνεχώς σαν μαϊμού.

Κάτι θα βρεις να την κάνεις, δε σε φοβάμαι.

Trivium η επιλογή της μαιμούς έχει να κάνει με το quote του Δαρβίνου λίγο νωρίτερα ή καμία σχέση? Θέλω να πω, η αναρχική ,για την εποχή του, άποψη του Δαρβίνου περί εξέλιξης των ειδών αλλά και καταγωγής του ανθρώπου σε επηρρέασε σε αυτή σου την κρίση όσον αφορά τον ChrisP?

Μπα, κράτα την εσύ καλύτερα φιλαράκο. Είναι αφροδισιακό φρούτο, ποτέ δεν ξέρεις. Μπορεί να σου χρειαστεί.

Oι κόκκινες μπανάνες είναι αφροδισιακό φρούτο όχι οι απλές.

Aπό που;;;; Μην μου πεις από κάναν Εβραίο… 8O8O

To “σιγά-σιγά” που το βλέπεις;
Το 2004 όταν πήραν την εξουσία ήταν -όπως αποδείχθηκε- ήδη σάπιοι.
H 5ετία του Καραμανλή παίζει να ήταν η καταστροφικότερη της μεταπολίτευσης και σου το λέει αυτό με πλήρη επίγνωση κάποιος που πρόλαβε και το πασοκ της δεκαετίας του '80.

Εδώ θα διαφωνήσουμε η κυβέρνηση Γκαντέμη 1990-93 τα ΔΙΑΛΥΣΕ όλα και στην ουσία απο εκεί έχει ξεκινήσει το χρέος της Ελλάδος.

Μην ξεχνάμε και την 8 ετία Σημίτη που απο εκεί ξεκίνησαν τα κόλπα με την Goldman sacks…

Τι διέλυσε;

Γι αρχή διέλυσε το κεφάλι του Τεμπονέρα.

Α, τώρα κατάλαβα,…

Πολύ σωστή υπενθύμιση. Γιατί μερικά πράγματα δεν πρέπει να τα ξεχνάμε. Παρόλο που ο Τεμπονέρας έχει κατά καιρούς καπηλευτεί από εξωκοινοβουλευτικά αριστερά κομματίδια, δεν πρέπει να τον ξεχνούμε.

Εδώ έχει καπηλευτεί απ’ τη νεολαία ΠΑΣΟΚ, πλάκα κάνουμε?