Οι κακοί αναρχικοί

Τα μάτια μου πονάνε εδώ και μερικά ποστς.

ντάξει ναι σε αυτό έχεις δίκιο.απλά είμαι της άποψης ότι αρκετοί πάνε χωρίς να εχουν ιδιαίτερη καύλα και επειδή θέλουν κάτι σταθερό σαν δουλειά(και να μην θέλουν πυροσβέστες:p).δεν ξέρω σε ποια κλίμακα ισχύει αυτό αλλά τι ν πω.αυτά πάντως που λέω ισχύουν πιο πολύ για την αστυνομία που μπαίνεις με εξετάσεις από πανελλήνιες.για τα ματ δεν παίζει να ισχύουν αυτά:p.

Οτινάνε επειδή πραγματικά λες ό,τι να ναι σου απαντώ ότι και τα dealer-άκια ανάγκη από δουλειά έχουνε μωρέ οπότε καλά κάνουν και πουλάνε πρέζα.

Αυτό…:wink:

κάτσε.δεν είπα καλά κάνουν η έστω αν φάνηκε ότι είπα αυτό δεν το εννοώ.μιλάω για το πόσο ευθύνονται αυτοί για την δουλειά που επέλεξαν.όσο για τα ντιλεράκια σκέψου το εξής.άμα ο άλλος του έχει διαλυθεί η οικογένεια από μικρή ηλικία,δεν είχε κανέναν να του συμπαρασταθεί,έμπλεξε με ναρκωτικά και αναγκάζεται να κάνει αυτό τότε πόσο μερίδιο ευθύνης έχει?αυτό λέω και με τους μπάτσους,πόσο μερίδιο ευθύνης έχουν αυτοί για αυτό που κάνουν

Αληθεια, που ακουσες οτι ειναι ουτοπικα? Στα ΜΜΕ που κραζεις? Εισαι σιγουρος οτι δεν εχει υπαρξει ΠΟΤΕ τετοια κοινωνια, εστω και για λιγο διαστημα?

σε μια κοινωνια οπως η δικη μας, που ολα στηριζονται στον θεο χρημα, κατι τετιο οπως η αναρχια ειναι ουτοπικο, εχουν υπαρξει κοινωνιες με βαση την αναρχια, αλλα απο τοτε μεχρι σημερα εχουν αλλαξει τα πραγματα, δεν ειναι δυνατον πλεον να γινει κατι τετιο!

Δεν καταλαβαίνω που οφείλεται αυτή σου η σιγουριά…

Και τουλάχιστον με το να υποστηρίζεις κάτι τέτοιο είναι σαν να παραδίδεις τα “όπλα”

οπα οπα οπα
καταρχας παιδες η αναρχια δεν ειναι πολιτικη…κραζει την πολιτικη μιας και ειναι μορφη εξουσιας
δευτερον οι μπατσοι ειναι οργανα της εξουσιας,περνουν και οι ιδιοι εξουσια,την ψωνιζουν στην συνεχεια κ μετα την καταχραζουν
τριτον νομιζω οτι για πολλους αιωνες απο τοτε που εμφανιστηκε ο ανθρωπος αναρχια επικρατουσε και ολα ηταν τελεια!

:bow: :bow: :bow:

χαχαχαχαχ

Γαμώτο που είναι τα motivated facepalms?

χωρίς να έχω διάθεση να στην πω γιατί και εγώ μικρός 17 είμαι αλλά έχω να κάνω μερικές παρατηρήσεις.απόσο ξέρω η το πρώτο που λες δεν ισχύει γιατί η αναρχία προτείνει ένα πολιτικό σύστημα.για το δεύτερο έχει γίνει συζήτηση πιο πάνω και για το τρίτο να σου πω ότι όταν άρχισαν οι άνθρωποι να αποθηκεύουν τα τρόφιμα και βρήκαν χρόνο να έχουν άλλες ασχολίες τότε μόνο εξελίχτηκαν και σταμάτησε η αναρχία(έτσι ξέρω μέχρι στιγμής τουλάχιστον).εκτός και αν ορίζεις σαν τέλεια την κοινωνία των νεάντερνταλ:p

Εξαιρετικά αφελές βιντεάκι…

Από wikipedia:

Με τον γενικό όρο πολιτική εννοείται το σύνολο των μέτρων που λαμβάνονται και των μεθόδων και διαδικασιών που ακολουθούνται, μέσω των οποίων, ομάδες ανθρώπων οργανώνονται και λειτουργούν, προκειμένου να πετύχουν κατά τον καλλίτερο τρόπο και με το μικρότερο δυνατό κόστος τους σκοπούς που επιδιώκουν σε διάφορους τομείς δραστηριοτήτων.

Λοιπον, με το 2ο δεν ασχολουμαι.

Στα αλλα 2 λοιπον. Ρε τι ειναι αυτα που λες? Η αναρχια καταρχας ειναι κοινωνικοπολιτικη κατασταση. Δεν κραζει την πολιτικη, ισα ισα στηριζει την συμμετοχη ΟΛΩΝ των κοινωνικων μελων στην ληψη αποφασεων της καθε κοινωνιας. Επισης ειναι η ΚΑΤΑΛΥΣΗ της καθε μορφης εξουσιας…

Ποτε δηλαδη επικρατουσε αναρχια? Θελω συγκεκριμενο χωροχρονικο παραδειγμα.

Απλώς μία ερώτηση: για ποιες ‘‘υποτυπώδεις αλλαγές’’ μιλάς; Εγώ τη μόνη αλλαγή που είδα ήταν μία αντιεξέγερση από τη μεριά του κράτους. Εσύ που αναφέρεσαι;

Βασικά είναι λίγο βλακεία να την πέφτουν οι μεγαλύτεροι στους μικρότερους, τώρα. Anyway, black tulip, ο αναρχισμός (και όχι η αναρχία- η αναρχια είναι μία κατάσταση) δεν αντιτίθεται σε καμία πολιτική. Και μη συγχέεις την πολιτική με την εξουσία. Δεν έχουν καμία σχέση. Όταν πας σε μία πορεία κάνεις κάτι πολιτικό, πολιτικοποιείσαι. :wink:

από τότε που υπήρξε ο άνθρωπος μέχρι πριν από 10 χιλιάδες χρόνια ειχα διαβάσει καπου

το βιντεακι ειναι καθηστεριμεο το ξερω, αλλα τα εξηγει καλα
το κειμενο που ειναι απο wikipedia και εουν γραψει το καλύτερο με “ι” και δυο λ, αισχος!!!αχαχα
(μιλαω και εγω ο master της ορθογραφιας)

Απλώς μία ερώτηση: για ποιες ‘‘υποτυπώδεις αλλαγές’’ μιλάς; Εγώ τη μόνη αλλαγή που είδα ήταν μία αντιεξέγερση από τη μεριά του κράτους. Εσύ που αναφέρεσαι;

υποτιθεται πως περνουν απο εκπαιδευση η μπατσοι πλεον και αξιολογιση πριν παρουν την αδεια να κρατησουν νομιμα οπλο!

black tulip και LizardRock ο δημιουργός του θρεντ αυτού μου είπε 3 λέξεις αφού διάβασε τα ποστς σας: κοιτάζει την οθόνη. Συγκρατηθείτε λίγο με τις απόψεις σας γιατί λέτε πολλές κουταμάρες και επιβεβαιώνετε τους καρβού αυτού του φόρουμ να σας την λένε για την ηλικία σας. Διαβάστε ξανά λίγο το αρχικό κείμενο, διαβάστε τις σας λέει ο Manson, διαβάστε ίσως τι θα σας έλεγε ο Leper Jesus και ο Βefore the Dawn αν πόσταραν και τι θα έλεγε ο BAN αν δεν είχε φάει ban.
Συντροφικά:)

Kατα τ’ άλλα πως σου φάνηκε το κείμενο?

εδιτ: τώρα το είδα…αισχος. Που διαφωνείς?

οκ τοτε παιδια αν ειναι ετσι να μην συνεχισουμε την συζητηση…οποιος θελει περιμενω πμ