Μεγάλες ταινίες που δεν μας άρεσαν

… casablanca ταινιάρα!!! amelie,fight club επίσης!!!

θα συμφωνήσω με Gone with the Wind εννοείται!!!
τις ταινίες του Κρουζ δεν θα τις έβαζα καν στη λίστα με τις μεγάλες ταινίες…:p:p:p:p

το [B]District 9[/B] μαμαει…έχω και άλλες διαφωνίες αλλά γιορτές είναι…:smiley:

Δεν είσαι ο μόνος, αλλά είσαι οφ τόπικ. Το αβαταρ δεν είναι μεγάλη ταινία.

Μεγάλη είναι, 3 ώρες μαλακία

Όντως. Και την Eva Angelina να σου χαν, τρεις ώρες θα βαριόσουν. :stuck_out_tongue:

το αβαταρ αμα εχεις πιει 3 μπαφους ειναι η καλυτερη ταινια εβερ…

οντοπι, το λεγαμε και πριν καμποσο καιρο σε αλλο τοπικ με Γρακχο, ‘DeerHunter’…

  • στο αποπανω κατι Hurt Locker κτλ, εμετος

ΠΩΤΣ???

Ν’ αρχίσεις ν’ ανησυχείς όπως και να χει ΠΑΝΚΗ, γιατί η ταινία γαμεύει. Επίσης η καλύτερη ερμηνεία του Jim Carrey, κατ’ εμέ.

Έχουμε (…έχεις βασικά) ένα θεματάκι εδώ πέρα, έτσι είναι, δεν είναι έτσι;

Να βγει το Gone With The Wind και το Kill Bill από την παραπάνω λίστα, προσβολή για τις άλλες ταινίες.

+100000 στον αποπάνω σε όλα για το Eternal Sunshine. Η ωραιότερη ερωτική ιστορία που έχω δει στον κινηματογράφο(ok DVD, ήμουν τόσο ηλίθιος που δεν το είχα δει σινεμά)

Και γιατί παρακαλώ κύριε, σας χαλάει το Gone with the Wind ας πούμε;

Εγώ τη Λιακάδα την έχω δει και σινεμά. :bleh:

[κουλτουριάρης]Νιώθω μια ευγνωμοσύνη γι’ αυτή την ταινία, γιατί μεταξύ άλλων μου έμαθε τον μέγιστο Alexander Pope (από τους γνωστούς στίχους που ακούγονται στην ταινία). [/κουλτουριάρης]

Νταξ μωρέ δεν το λες και για πέταμα αλλά πολύ μελαδούρα, άσε που μας είχε πρήξει 3 ώρες η άλλη που δεν είχε να φάει αλλά το σώζει η τελευταία ατάκα του Gable. Τώρα και ο Ben Hur μελό ήταν αλλά όπως και να το κάνουμε ήταν το χολιγουντιανό αντίστοιχο της καλύτερης ταινίας όλων των εποχών(ναι “η οδύσσεια ενός ξεριζωμένου” είναι και ντροπή σου που δεν έχεις γράψει ακόμα στο Thread του παιδιού του λαού) μέχρι και τα Trademarks του έχει με τους λευκούς μπογιατισμένους μαύρους επειδή δεν είχαν μαύρους ηθοποιούς

ρε γαμώτο είχα όλη την καλή διάθεση να μου αρέσει αυτή η ταινία (η λιακάδα) αλλά δεεεε… Δε ξέρω τί συνέβη.

Ο jim carrey πάντως ήταν γαμάτος, αν και παίζει να τον προτιμώ στο τρούμαν σόου

Βασικά, στο Truman Show υπήρχαν κάποια απομεινάρια από τις μέρες της απύθμενης ΕησΒεντουρικής βλακείας στην ερμηνεία του. Δεν μπόρεσε να ελέγξει τον εαυτό του όπως θα ήθελε. Στη Λιακάδα όμως ήταν τέλειος, με άψογο έλεγχο στα (ούτως ή άλλως ανεξάντλητα) εκφραστικά του μέσα.

εισαι οτι πιο αμπαλο φοριεται και κυκλοφορει αυτη τη περιοδο, σε παρακαλω μην ξαναποσταρεις εδω,οκ,ευχαριστω πολυ!

Βασικά όχι μωρή, δεν είναι ΟΚ, πες τη μαλακία σου, τεκμηρίωσέ την και άσε τα ενδυματολογικά σχόλια, φρου φρου κι αρώματα. ΒΛΑΚΑ.

Ισχυρίζεσαι ότι είναι ανώτερη η ερμηνεία του Carrey στο Truman Show ξέρω γω;

Πριν απαντήσεις μην ξεχνάς ότι το Truman Show είναι μέσα στις 2-3 αγαπημένες μου ταινίες όλων των εποχών ε.

Το Truman Show για μένα είναι πολύ καλύτερη ταινία από την Λιακάδα, βέβαια μιλάμε για μια ταινία που μαζί με το American Beauty, το Fight Club σημάδεψαν τα 90’ς στον αμερικανικό κινηματογράφο (και όχι μόνο).
Και έπειτα ο Κάρεη κράτησε το εησεβεντουρικό έστω και σε μικρό βαθμό σε όλες τις ταινίες του, ακόμη και στο θρίλερ Number 23.

Α κάτσε, γιατί είμαι και λίγο χαζός, τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω. Μήπως ο λόγος που εξερράγης είναι το σχόλιο περί ΕησΒεντουρικής βλακείας; Ε Λουπέν αγορίνα;

Μην κολλάς βρε, αγαπάμε όπως και να χει απύθμενη ΕησΒεντουρική βλακεία! <3 <3 Απλά άλλες οι ανάγκες δραματικών ρόλων, όπως στο Truman Show ή τη Λιακάδα…

βασικα δεν τεκμηριωνω τιποτα, μολις διαβασα πως υπηρξε σχεση μεταξυ εησβεντουρικης βλακειας και τρουμαν σοου, i rest my case:bye:

Απομεινάρια, ρε πίθηκε. ΑΠΟΜΕΙΝΑΡΙΑ.

σταματα να γραφεις λεμε αμπαλε, το χειροτερευεις…
(ουτως ή αλλως η εταιρη αληθεια βρισκεται στο Man of the moon)