Επανένωση Πυξ Λαξ

Εννοεί όσους δε γουστάρουν τη φάση να μην πάνε φαντάζομαι. Όχι το σύνολο.

ΠΥΞ ΛΑΞ
ΜΙΑ ΕΠΑΝΕΝΩΣΗ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ
Ένα όνομα που έγινε σύνθημα!
Ένα σύνθημα που έγινε θρύλος!

Φίλε siags νομίζω πως όντως δεν μπορείς να μιλάς εκ μέρους όλων. Προφανώς και όταν έχω τις μαύρες μου δεν θα ακούσω πυξ λαξ, υπάρχουν ένα κάρο άλλες μουσικάρες που θα με κάνουν να νιώσω καλύτερα ή θα με ρίξουν ακόμα περισσότερο. Περί ορέξεως…
Το ότι υπάρχει ένα μέρος στενομυαλιάς στους μεταλλάδες είναι δεδομένο, το να κράζουμε τους πυξ λαξ που κάνουν reunion και όχι τους Sabbath για παράδειγμα είναι υποκριτικό και το δέχομαι. Αλλά εδώ υπάρχει μια μεγάλη διαφορά, υποκειμενική μεν διαφορά δε, το ότι οι Sabbath και οι κάθε Sabbath μας αρέσουν, οι πυξ λαξ όμως όχι.

Ε, ήθελε πτυχιο ΜΙΤ για να γίνει κατανοητό αυτό που έγραψα, σόρι.

χχαχαχχαχααχχαχαχα ε ναι και συ πως τα πετάς έτσι κάνε κανένα μνημόνιο, κάτι που να εξηγεί πλήρως τι θες να πεις!!!

οπως παρεθεσε και ο μπλιντιν νομιζω για παρομοιο θεμα

μεγαλη αληθεια για τετοια θεματα στο ροκιν

τα 2 ποστ που ειναι ολο το ζουμι του θρεντ

α μπραβο
δηλαδη ποιο συγκροτημα στον κοσμο ζει και περιοδευει με το 100% των μελων που το ξεκινησε? καλα καναν αν τους εκανε καλη οικονομικη προταση ο λωρης (η οποιος και να τους εκανε) και το αποφασισαν…επαγγελματιες μουσικοι ειναι

ναι το δελτιο τυπο ειναι γελοιο με ολες τις υπερβολες, ακομα και με τα συναυλιες φοροι τιμης, ναι ειναι γελοιο που το ανακοινωσαν ενα χρονο πριν, αλλα πραγματικα πρωτη φορα τα βλεπετε?
τωρα για το ποσο airplay μπορει να ειχαν οι πυξ λαξ, οπως ειπες και συ, ειναι το μονο που δεν φταινει οι ιδιοι, οπως δεν φταιει ο χατζηγιαννης πχ…εχουν/ειχαν επιτυχια, τελος, δεν βλεπω κατι μεμπτο σε αυτο
ουτε κατι μεμπτο βλεπω στο πως εχουν ιδιαιτερη επιτυχια σε κοριτσια (οχι μονο) μικρων ηλικιων

τωρα για τους αλλους που τους ενοχλει το στυλ του ‘καλλιτεχνη’ του πλιατσικα, αν σκεφτουμε ποσοι μουσικοι παγκοσμιως προβαλλουν διαφορετικα, αλλα εξισου γελοια image(ς) θα σταματησουμε να ακουμε μουσικη

μεγαλο μπραβο στον ντεκαρντ που ποσταρε το χαθηκες αλητισσα, το καλυτερο που εχω ακουσει απο αυτους και μεγαλη κομματαρα…εισαι ποιοτικος γιουζερ ρε :stuck_out_tongue:

:lol::lol::lol::lol:

Είναι όντως μεγάλη κομματάρα… θυμάμαι ακόμα πόσο εντύπωση μου είχε κάνει ακούγοντας το σε κασετοσυλλογή με “Καίτη Γαρμπή - κ αξυπόλητη χορεύω”, “Ελίνα Κωνσταντοπούλου - Όταν το τηλέφωνο χτυπήσει”, “Στέφανος Κορκολής - Ντύσου πρόχειρα και βγάλε το κραγιόν σου” και άλλα μεγαθήρια της εποχής 8):stuck_out_tongue:

Ξέρεις μπαλίτσα εσύ8)

5:10 και μετά…όταν υπάρχουν πραγματικοί καλλιτέχνες οι υπόλοιποι θα είναι απλοί καλλιτεχνίσκοι…Σημασία έχει να παράγεις έργο και να εκφράζεσαι ως καλλιτέχνης όπως αυτό το νιώθεις…Όπως έγινε με τους επισκέπτες και τις ανάσες των λύκων…και όταν εκφράζεις ότι είναι μέσα σου και όπως το νιώθεις σίγουρα αυτήν την αλήθεια και την τιμιότητα ο κόσμος την καταλαβαίνει, την σέβεται και την ενισχύει…και έτσι ζεις και έτσι βιοπορίζεσαι…τα άλλα είναι για τους άλλους αλάνια Στόκα και Πλιάτσικα…πάρτε μαθήματα ήθους…

Που την θυμιθηκες αυτη τη συνεντευξη.? nice.

επίσης δεν υπάρχει σύγκριση…εδω μιλάμε για τον άρχοντα…

δεν εχει νοημα να εισαι καβαλα πανω στο πτωμα σου και να καλπαζεις…”:bow2:

ε μην μπερδευουμε τωρα τις βουρτσες με τις πουτσες!! αλλο [FONT=“Arial Black”][SIZE=“3”]ΤΡΥΠΕΣ[/SIZE][/FONT] και αλλο Πυξ Λαξ…!!

Δεν συγκρίνω τις δύο μπάντες αδερφέ…δείχνω απλά πως ένας πραγματικός καλλιτέχνης σέβεται την τέχνη που εκπορωπεί η οποία αποτελεί όχημα να εκφράζεται και πως η καλλιτεχνική του έκφραση απλά να βρίσκει συνοδοιπόρους…και δεν έχει να κάνει μόνο με πυξ λαξ όπως ειπώθηκε και παραπάνω αλλά με πλειάδα μπαντών και καλλιτεχνών που στα σκούρα αντι να βρουν έναν νέο τρόπο έκφρασης και να προσφέρουν καινούριες μουσικές περιπέτειες προτίμησαν τον έυκολο δρόμο της πεπατημένης…γι αυτό κάποιοι μένουν στην μουσική ιστορία ως μάγκες και κάποιοι ως Δάγκες…

συμφωνω 100%

Μόλις το είδα, και πραγματικά μου σηκώθηκε η τρίχα. Είναι τεράστια η απόσταση επιπέδου…

Δεν κρύβω ότι δεν έτρεφα ιδαίτερη συμπάθεια για τον κύριο. Πλέον όμως μετά από αυτά που είδα εεεεεε respect!!!

αυτοι μπορει να ειναι και ροκ δεν ξερω, αλλα εγω δεν ειμαι κολλημενος…αυτοι ειναι για τον μπουτσο…8)

σωστά τα λες εδώ, αλλά πριν μας έλεγες άλλα

:-k

Θάνατος!

έλα πείτε πόσοι χάσατε γκόμενα από πλιατσικοφαν

Εγώ:!:

Συμφωνώ, απλά ο αντίλογος πολλών θα είναι ότι τους αρέσουν οι δεύτερες :lol: