Ολυμπιακος Βολου

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=19659&subid=2&pubid=109224720

Δεν βλεπουμε την ωρα,
να’ρθει ο Rodrigo Mora!:stuck_out_tongue:

μαρεσει που ήθελα να πω οτι αυτά για σχέσεις με τον ολυμπιακό ειναι μαλακίες…

[B]Προς Ολυμπιακό Βόλου ο Νέμεθ [/B]

Στον… Ολυμπιακό θα συνεχίσει την καριέρα του ο Κρίστιαν Νέμεθ. Σύμφωνα με πληροφορίες του RedPlanet.gr, o Βαγγέλης Μαρινάκης έχει δώσει τα χέρια με τον Αχιλλέα Μπέο, προκειμένου ο Ούγγρος επιθετικός να μετακομίσει από τον Πειραιά στο Βόλο.

Το όνομα του Νέμεθ απασχόλησε πολλές ομάδες της Ελλάδας και της Κύπρου τη μεταγραφική περίοδο, όμως μετά από τη συμφωνία των δύο “ερυθρόλευκων” διοικήσεων, ο νεαρός φορ, έως το τέλος της χρονιάς, θα αγωνίζεται στον Ολυμπιακό Βόλου.

Σήμερα (28/1) o παίκτης θα μεταβεί στην πρωτεύουσα της Μαγνησίας, για να υπογράψει τον δανεισμό του, στο συγκρότημα του Σάκη Τσιώλη. Οι διοικούντες την ΠΑΕ Ολυμπιακός και φυσικά ο πρόεδρος Βαγγέλης Μαρινάκης, θεωρούν ότι ο 22χρονος παίκτης θα πάρει θέση βασικού στην ομάδα του Βόλου και το καλοκαίρι -με περισσότερα παιχνίδια στα πόδια του- θα επιστρέψει στο Ρέντη.

Ο Ολυμπιακός Βόλου υποδέχεται την Κυριακή στο Πανθεσσαλικό Στάδιο τον Ολυμπιακό, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής στη Super League.

είναι παιχταρας πάντως

Φιλε jiopas ξερεις ποσο εχει το τικετ?Λεω με ενα φιλαρακι μου κατεβω αλλα δεν ξερω ακομη σιγουρα

Προφανως μιλας για την Θυρα των φιλοξενουμενων,ετσι?20 ευρω.
Στις δικες μας τις Θυρες τα 20 ευρα εξαφανιστηκαν σημερα,πηγα στην ΠΑΕ να βγαλω για ενα φιλο κ μου ειπαν οτι εχουν μεινει μονο των 30-50 και τα 10 ευρα στο πεταλο.

Εκλεισε κι ο Νεμεθ,το ειπε ο Μπεος σημερα στην συνεντευξη τυπου.

Αεκτζηδες/Ολυμπιακοι καταθεστε σας παρακαλω τις αποψεις σας για τον παιχτη.
Οχι οτι δεν τον ξερω,απλα ετσι για την κουβεντα!

Τι να καταθέσουμε ρε μαν, 20 λεπτά σύνολο έχει παίξει φέτος. :lol:

Πιο πολύ τον έχω δει στο πανευρωπαϊκό των νέων με την Ουγγαρία που έβγαζε μάτια.
Και στην περσινή ΑΕΚ πάντως μια χαρά στάθηκε όσο έπαιξε.

Περιφερειακός είναι πιο πολύ, δεν ξέρω αν θα είναι ο σκόρερ που θέλετε.

Ακριβως αυτο λεω κι εγω,οτι σεντερ φορ μας λειπει.Για να δουμε.
Ναι το ξερω οτι οι Ολυμπιακοι δεν μπορουν να εχουν ολοκληρωμενη αποψη διοτι ο Βαλβιδας τον παροπλισε πολυ νωρις!

[B]Kαραϊσκάκη το Πανθεσσαλικό! [/B]

Ο Ολυμπιακός εξασφάλισε ακόμη 2.500 εισιτήρια για τις ανάγκες των οπαδών του στην αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό Βόλου και πλέον αναμένεται να δώσουν το παρών στις εξέδρες του Πανθεσσαλικού 10.000 φίλοι της πειραϊκής ομάδας.

Την θερμή συμπαράσταση [B][U]10.000[/U][/B]:!: οπαδών τους θα τύχουν οι παίκτες του Ολυμπιακού στην εκτός έδρας αναμέτρηση εμ τον Ολυμπικό Βόλου. Η πειραίκή ΠΑΕ μετά απόσ υνεννόηση, που είχε με τους ιθύνοντες της βολιώτικης ομάδας εξασφάλισαν ακόμη 2.5000 εισιτήρια από τα 7.500, που αφορούσε τη αρχική συμφωνία μεταξύ των δύο ΠΑΕ. Γεγονός που σημαίνει ότι οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας της Super League θα τύχουν της θερμής υποστήριξης 10.000 ένθερμων φίλων τους, οι οποίοι προετοιμάζονται αν δώσουν βροντερό παρών και να ενισχύσουν με τον δικό τους τρόπο την αγαπημένη τους ομάδα να φτάσει στην όγδοη συνεχόμενη φετινή της νίκη στην Περιφέρεια.

ο θεός να βάλει το χέρι του να μην γίνει καλοκαιρινό το Πανθεσσαλικό

δε προκειται…αδελφοποιημενο σωματειο…το ματς θα ληξει 0-1 και ολοι χαρουμενοι

E, ενταξει. Μπορει και να του κόψει κανα βαθμό ο Μπέος του Μαρινάκη έτσι για το ξεκάρφωμα. Με το +7 υπάρχει αυτη η δυνατότητα. Αλλωστε την επομενη αγωνιστική πάλι φιλικό θα παίζει ο μεγάλος Ολυμπιακός…

Manson καταλαβαίνουμε την πίκρα σου που ο Πατέρας την έκανε κι έτσι δεν έχει στήριγμα και η ομάδα σου που τον ψήφιζε στις Γ.Σ. αλλά μην το επαναλαμβάνεις κάθε 2 ώρες plz.

Ας κάνατε καλύτερη επιλογή ποιανού ουρά θα ήσαστε :!:

Στην εξέδρα των φιλοξενούμενων ειναι 20 ευρώ!!!Εγώ πήγα εδώ στον σύνδεσμο του Ολυμπιακού(Πειραιώς) στο Βόλο και το πήρα 25!!!:blow::blow:
Για ποιο λόγο να πληρώσω 5 ευρώ ενίσχυση???

Για το οτι εισαι Βολιωτης και υποστηριζεις ομαδα αλλης πολης!

«Από του χρόνου σας διαβεβαιώνω πως σύνδεσμος άλλης ομάδας εκτός του Βόλου δεν πρόκειται να υπάρχουν στην πόλη»,δήλωσε ο Αχιλλέας Μπέος στην σημερινή συνέντευξη τύπου.«Η πόλη του Βόλου θα έχει μια μόνο ομάδα τον Ολυμπιακό Βόλου!Είτε με νόμιμο τρόπο με την βοήθεια της εισαγγελίας και της αστυνομίας είτε χωρίς αυτή οι σύνδεσμοι των άλλων ομάδων στον Βόλο θα κλείσουν.Αν θέλουν κάποιοι να υποστηρίζουν τον ΠΑΟ,τον ΠΑΟΚ,την ΑΕΚ και τον Πειραιά ας μετακομίσουν στην Αθήνα ή να τους υποστηρίζουν από το σπίτι τους.Το ξέρω πως εσάς τους δημοσιογράφους δεν σας αρέσει και πολύ αυτό αφού σας βολεύει αυτή η κατάσταση αλλά έτσι θα γίνει.Σας αρέσει να συντηρείτε πεθαμένους για να πουλάτε εφημερίδες.»

Αναφορικά με τον οικονομικό απολογισμό είπε:«Το 2008 η ΠΑΕ πλήρωσε σε ΙΚΑ,εφορία και δημόσιες υπηρεσίες 240.620 το 2009 πλήρωσε 264.000 και το 2010 ,271.496 ευρώ.Τα φορολογικά βιβλία έχουν ελεγχθεί μέχρι το τέλος 2009.Σύνολο η ΠΑΕ αυτά τα τρία χρόνια πλήρωσε 1.100.000 ευρώ.»

Ο νέος πλέον πρόεδρος του Ολυμπιακού,αφού ανακοίνωσε την επιστροφή του στην κεφαλή της ομάδας υπεραμύνθηκε της επιλογής του να δίνονται εισιτήρια σε φιλοξενούμενους οπαδούς.«Λάθη μπορεί να γίνουν αλλά εγώ διοικώ και δεν συν διοικώ.Έτσι αποφάσισε το Δ.Σ,έτσι διοικούμε εμείς.Το ένα πέταλο χωρητικότητας 5000 θεατών θα το διαθέτουμε για τους φιλοξενούμενους,το είπαμε το καλοκαίρι.Φθάνοντας στην πόλη του Βόλου χθες ,15 κουκουλοφόροι βάφανε τους τοίχους απέναντι από την ΠΑΕ με συνθήματα υπέρ του Πειραιά.Αυτά τα παιδιά όλα θα είχαν την δυνατότητα χωρίς έλεγχο να παίρνανε εισιτήρια.Δεν φταίω εγώ αν υπάρχουν σύνδεσμοι των άλλων ομάδων στην πόλη μας.Αν δηλαδή δεν δίναμε εισιτήρια σε αυτές τις ομάδες δεν θα μαζεύονταν 5 αλλά 2 χιλιάδες ανάμεσα στους φίλους του Ολυμπιακού και στις οικογένειες.Τα επεισόδια θα ήταν πολύ πιο σοβαρά και θα τα χρεωνόταν ο Ολυμπιακός Βόλου και θα αποκλειόταν και η έδρα μας.»

Είπε επίσης:«Δεν είναι επιλήψιμο το να χάσει ο Ολυμπιακός Βόλου από τον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ.Οι εποχές που ο Ολυμπιακός δήλωνε 300 εισιτήρια και μέσα είχε 1000 τζαμπατζήδες που βρίζανε και μετά μαζευόταν στην καφετέρια και βγάζαν την 11αδα περάσαν και ο Ολυμπιακός δεν θα ξαναγυρίσει στα ίδια σκατά.Αυτοί οι 50-60 να το ξέρετε.Ο κόσμος να στηρίζει αυτή την προσπάθεια και να μην ακούει αυτούς.Θέλει υπομονή και στήριξη…»

Έπειτα αναφέρθηκε στην παρουσία των φιλάθλων:«Να δω όλοι εσείς που διαμαρτύρεστε για τα εισιτήρια στους ΠΑΟΚτζήδες πόσοι θα είστε στον ημιτελικό με τον Ατρόμητο αν πρώτα ο Θεός περάσουμε.Όποιο και να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα.Το Πανθεσσαλικό θα έχει 3 ή 23.000 κόσμο.Και σε αυτό να βοηθήσουν και οι δημοσιογράφοι.Εγώ θα βάλω εισιτήρια που θα αρχίζουν από 5 ευρώ…»

Ο πρόεδρος της ομάδας αναφέρθηκε στην καθιέρωση του Ολυμπιακού:«Είμαι περήφανος που ακόμα και στην Αμερική οι γνωστοί μου μου μιλάνε για το ποδόσφαιρο που παίζει η ομάδα μας.Τόσο περήφανος δεν είχαν νιώσει τόσα χρόνια στον Πανιώνιο.Η ομάδα σε τρία χρόνια θα παίζει στα Ευρωπαϊκά γήπεδα.Φέτος έχουμε μια χρυσή ευκαιρία να το πετύχουμε πιο νωρίς και ελπίζουμε η πόλη να μας βοηθήσει.»

Επίσης ο πρόεδρος της ΠΑΕ ανακοίνωσε την απόκτηση του Κριστιάν Νέμεθ.«Μπορεί να μην μου αρέσει η φιλοσοφία των δανεικών αλλά δεν μπορούσα να αρνηθώ την επιθυμία του προπονητικού τιμ της ομάδας.Επιπλέον η ομάδα της καρδιάς μας έχει μπροστά της προκλήσεις που πίστευα πως δεν θα μας απασχολούσαν τόσο νωρίς.Το καλό της ομάδας είναι πάνω από όλα.Οι μεταγραφές δεν τελειώνουν εδώ.Θα υπάρχει συνεννόηση με τον Σάκη Τσιώλη και από κοινού θα αποφασίσουμε αν πρέπει να γίνουν μία ή και δύο ακόμα προσθήκες.Μας περιμένει πόλεμος και πρέπει να ήμαστε έτοιμοι.Άλλωστε τρώγοντας ανοίγει η όρεξη…».«Μια μεταγραφή από κάποια άλλη ομάδα δεν σημαίνει απολύτως τίποτα.Ιδίως σε παράγοντες σαν και μένα.Ο Ολυμπιακός θα πάει για το αποτέλεσμα»,δήλωσε θέλοντας να προλάβει τους κακεντρεχείς που θέλουν να συνδέσουν την μεταγραφή με τον αγώνα της Κυριακής.

Απαντώντας στην ερώτηση αν ο Ολυμπιακός αποτελεί κερδοφόρα πλέον επιχείρηση είπε:«Ήμαστε πολύ κοντά στο να το πετύχουμε.Ξέρετε ο Ολυμπιακός έχει ένα μεγάλο πλεονέκτημα.Παίκτες που αξίζουν 10 δραχμές τους παίρνουμε για 9 ενώ οι υπόλοιποι δίνουν 29…»

Ο Αχιλλέας Μπέος πως η ομάδα δέχτηκε επίσημες προτάσεις για παραχώρηση παικτών χωρίς όμως ο ίδιος να τις δεχτεί.Τέλος συμπλήρωσε:«Ο Ολυμπιακός Βόλου έχει παίκτες που δεν έχει ούτε ο Πειραιάς ούτε ο ΠΑΟ.Του χρόνου θα παίζουμε καλύτερο ποδόσφαιρο.»

Στα διοικητικά ανακοινώθηκε το νέο Δ.Σ της ΠΑΕ με πρόεδρο τον Αχιλλέα Μπέο και αντιπροέδρους τον Αθανάσιο Κανελλόπουλο και Γιώργο Τόρη.Από το Δ.Σ. αποχώρησαν οι αδερφοί Ιωάννου.

Tαδε εφη σημερα ο προεδρος της καρδιας μας!!!(γκουχ,γκουχ)

Σαν να λεμε δηλαδη ΠΑΟΚ-Πανσερραικος

είναι λίγο οπαδός της χούντας ο μπεος…
όπως και με το απαγορεύουμε σε καθε λαρισαιο να εισέλθει στην πόλη του βόλου…
που το πήρε πίσω οταν πήγαν στον εισαγγελέα άνθρωποι που δουλεύουν εκεί

καλή ομάδα(και κατι παραπάνω απο καλή), τραγικός πρόεδρος

Tα ξερω ρε φιλε,που σου ζηταω συγγνωμη για το προβλημα που προεκυψε και δεν θα μπορεσω να ρεθω σημερα Λαρισα,αλλα πρεπει να στηριξουμε τη δεδομενη στιγμη,αλλιως η κατηφορα ειναι παλι κοντα.
Αυτο δεν σημαινει οτι τρωμε κουτοχορτο,αλλα αυτη τη στιγμη ο Μπεος μας παει καλα και δεν ειναι για να τσιναμε!
Καταλαβαινεις πως το λεω ,ετσι?

καλη μαλακια ειπε και ο (Μ)πεος…αντε τωρα καθε πολη να αρχισει να ξηλωνει τους συνδεσμους ομαδων αλλων πολεων…

μπεο,κανε μπεεεεε

ο πανσεραικος ειναι η ψησταρια μας και αυτο ειναι ευρεως γνωστο,αλλα αυτο που δε ξες ειναι οτι ειναι η επαρχιακη ομαδα που μας εχει κοψει τους περισσοτερους βαθμους

ε ναι ρε συ…δεν είπα κάτι…τα είχαμε πει και πέρυσι οτι δύσκολα αλλάζει ο άνθρωπος…και ειδικά όταν έχεις επιτυχίες και πετάς στα σύννεφα (και καλά κάνεις…άμα κέρδιζε η αελ τα ματς αυτά θα σας είχα πηδήξει στα ποστ:p)

και απο την άλλη έχεις τον πηλαδακη που με εκείνα και τα άλλα έριξε την αελ στην β’ από την τρίτη αγωνιστική#-o
οπότε μπεος και τα μυαλά στα κάγκελα…:smiley: (και αν μιλούσε λιγότερες φορές ακόμη καλύτερα)

*την κάνω…πάω να πληρώσω ίντερνετ, να αγοράσω εισιτήρια για το ματς της αελαρας, και να δω και το Live…δεν πειράζει που δεν ήρθες…είπαμε…από Live άλλο τίποτα εδώ πέρα. nightstalker, παυλιδης, 2 μέρες αγγελακας…

Δεν είμαι Βολιώτης.Απλά σπουδάζω εδώ…:wink:

…εεεεε κύριος…

[SPOILER]με πλήγωσες[/SPOILER]
:):!: