Η εξαφάνιση ενος θρύλου

Ο Σαλατας ηταν στη Δ.Ε.Θ στο Βελλιδειο.Οποιος προσεξε θα τον ειδε στο background οταν εκανε η καμερα κοντινο στην Ντορα.

8O8O8O8O Που το είδες αυτό ρε θηρίο ??? γαμώτο ! μπορείς να ανεβάσεις στο youtube κάποιο στιγμιότυπο ? θέλω να δω πως είναι :dizzy:

You Don’t Mess With the Salad"

Smell it,smell it now eat it.

Σαλάτας For Ever :!:

Παιδιά βγήκε ενα forward στο ίντερνετ ότι ο Σαλάτας πάσχει από λευχαιμία…:(.Αληθεύει ?

Ποιος εισαι και τι ξερεις?

Η πιο τρανή απόδειξη ότι μια μουφα, όσο ΤΡΕΛH κι αν είναι, αν υποστηριχθεί από 3-4 άτομα, μπορεί να ψαρώσει κόσμο και κοσμάκη! :lol:

Το ομολογώ και εγώ ότι προέβη στη μεγιστη ηλιθιότητα να κάνω search στο net μπας και έβρισκα τίποτα! #-o :tomato: Κουτορνίθι όπως και οι υπόλοιποι… :oops:

Βεβαια αυτός που την πάτησε περισσότερο ήταν ο φίλτατος METAL_LAWS που ζήτησε και εξηγήσεις από τον καμμένο για αυτό που είχε πει για τους άσχετους από rock!!! :lol3:

(Δε νομίζω να ταν κι αυτός στο κόλπο…:-k ε METAL_LAWS :stuck_out_tongue: :wink:

Ντάξ’ το θρέντι είναι ΘΕΟΡΑΤΟ ρισπέκτ. Και γω ψάρωσα αρχικά…:oops:

Σαλάτας φορέβα!:!:

Κι εγώ ψάρωσα. Το χειρότερο ήταν ότι μου λέγαν και στο msn γι’ αυτόν.

Καλά κοροιδεύετε εσείς … το θέμα είναι ότι πάντα έτσι γίνεται! Λέτε πράγματα και βγάζετε συμπεράσματα χωρίς καν να γνωρίζετε! Είπε ένα άτομο ότι δεν υπάρχει και απλά επειδή δε βρίσκετε τίποτα στο ΓΟΥΗΚΙΠΙΝΤΙΑ και το σάητ του μάκη ακολουθείτε και σεις σαν πρόβατα…Λυπάμαι[-X

bump!

Μόνο ο Σαλάτας μας σώζει σήμερα!!!

:lol2:

Ένα δάκρυ κυλά…πόσο καιρό είχα να επισκεφτώ αυτό το τόπικ…και τώρα που το κάνω ανακαλύπτω πως έχουν ποστάρει κι άλλοι.Έτσι πρέπει,η μνήμη του Σαλάτα πρέπει να κρατηθεί ζωντανή.

Όσο για τον κακόβουλο που είπες πως κάτι άκουσε για λευχαιμία,έχω μονάχα να πω πως θα τιμωρηθεί όπως του αξίζει.

Επειδή εξέτια ποινή τότε, δε μπορούσα να ποστάρω τη κατάλληλη στιγμή. Εκμεταλλευόμενος λοιπόν το γεγονός ότι είμαι ελεύθερος πια, ποστάρω στο τόπικ του Θεού διερωτώμενος…

Είναι αλήθεια ότι ο Σαλάτας ή Κιούπης εθεάθη στα σχετικά πρόσφατα live των Soufly σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη; Κάποιοι μίλησαν αλλά μες στο σκοτάδι δεν ήταν σίγουροι αν ήταν αυτός.

Όποιος ξέρει ας μιλήσει.

ΣΛΟΒΑΝ: Μπίτσικ, Σαλάτα (79’ Τσερνάκ), Ντόμπροτκα, Βαλάτσοβιτς, Χαλενάρ, Σλοβάκ, Πετράς, Μάσαρικ (57’ Σιλβέστρ), Κοζάκ, Γκαούτσο (74’ Ιβάνα), Ντοσουντίλ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Νικοπολίδης, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Μέλμπεργκ, Ζεβλάκοφ, Ραούλ Μπράβο, Λεντέσμα, Ντουντού, Ζαϊρί, Λεονάρντο (60’ Γκαλέτι), Γιάννης Παπαδόπουλος (69’ Μαρέσκα), Μήτρογλου (84’ Ντιόγκο)

Ειναι ο ανθρωπος μας?:-k

το ετησιο bump που οφειλουμε σε αυτην εδω την εποποιια

ένας παλιοροκάς θείος μου ήρθε για επίσκεψη απόψε στο σπίτι και τον ρώτησα για τον Σαλάτα κ έμαθα πως όλες οι ιστορίες είναι αλήθεια παιδιά …

ψάχνοντας παρεπιπτόντως για δηλώσεις των Emerson Lake & Palmer μετά το high voltage festival έπεσα πάνω στην εξής δήλωση …

Right after their stunning appearance in the high voltage festival , which was especially for the readers of Classic Rock Magazine , Emerson , Lake & Palmer would like to give kudos and acknowledge the contribution of the great session american-greek musician “Ntinos Salahtash” in the making of their major album BRAIN SALAD SURGERY . As pinpointed by the band’s keyboard player , Keith Emerson , a lot of his style has derived from watching Ntinos jamming around in the late 60’s being a roadie for Frank Zappa’s Mothers of Invention . "I hate to admit " claims the musician , "that Karn Evil 9 is actually his (Ntinos’) own composition . In order to thank him for that progressive rock anthem we chose to name the album after his name (In greek Salahtash means “Salad-man”) .

πηγή rocktheworld.org

Ακούγοντας το τραγούδι δν μου φαίνεται κ πολύ παράξενο πως είναι σύνθεση του συμπατριώτη μας . Κατευθύαν διακρίνω τα χαρακτηριστικά του στοιχεία και τα παιχνιδίσματα ανάμεσα σε κιθάρα - πλήκτρα και ντραμς .

:-s

:!:

ούτε ήξερα την ύπαρξή του…
από τα λίγα που διάβασα στην αρχή ξύπνησε η λαμπιρη μέσα μου…
έχουν φάση κατι τέτοιες ιστορίες/πρόσωπα

edit: τώρα που το σκέφτομαι ίσως να τον έχω δει και εγώ στο νοσοκομείο…

Αυτό το τόπικ συγκαταλέγεται στα 5 μεγαλύτερα επιτεύγματα του ίντερνετ και στα 10 γενικά της ανθρωπότητας.

Έχει πλέον περάσει στη σφαίρα του Μυθικού. Μαστερμπλάστερ, όποιος κι αν είσαι, θα σ’ευχαριστούμε αιώνια.