Φημες για συναυλιες #2

Πάντως την τελευταία φορά που έπαιξαν στην Ελλάδα οι Maiden (και μάλιστα μαζί με τους Slipknot για τους οποίους πήγε πολύς -νεότερος ειδικά- κόσμος) δεν μπορώ να πω ότι έγινε και κανας χαμός από κόσμο. Και το εισιτήριο αν θυμάμαι καλά, ήταν σε πολύ λογική τιμή για το όλο πακέτο σε σχέση με κάτι 70άρια 2-3 χρόνια πριν για Maiden μόνους τους. Τέλος, όσοι τους είδαν τότε, πραγματικά πιστεύουν ότι τώρα θα είναι πολύ καλύτεροι? [SPOILER]Ναι ναι οκ ‘‘θα είναι με setlist Maiden England τώρα κλπ κλπ’’[/SPOILER] . Όσοι δεν τους είδαν πάλι και είτε τους έχουν δει παλιότερα είτε ποτέ, οι σημερινοί Maiden , κατά την άποψή μου, είναι πολλά σκαλιά κάτω απ τους Maiden που είδατε ακόμα στα 00’s / DVDs. Ίσως είναι η σημαντικότερη μεταλ μπάντα και εννοείται πως θα τιμήσω αν έρθουν, αλλά ειλικρινά δεν καταλαβαίνω όλο αυτό το χαμό για αυτούς εν έτει 2013, ενώ έχω δει ελάχιστες φορές posts για το αν θα έρθουν π.χ. οι Rush (που δεν υπάρχει ελπίδα, ως παράδειγμα το λέω).

Μα, γιατί το λες αυτό;;
Ερχεται μοναδικό υπερθέαμα!


Και θα δεις και scorpions:wink:

Ακριβώς!!!

προσωπικα κ χωρις να ξερω κατι πιστεύω οτι οι Maiden θα ερθουν…
όπως επίσης κ οι Scorpions προς πεισμα αρκετών…

Scorpions against the world

Αν τα θυμάμαι καλά, με τους βλάκες τους Slipknot είχε 65 ευρώ το 2011, μόνοι τους είχαν 50 το 2008 και 55 το 2007. Και λέω αν τα θυμάμαι καλά, γιατί δεν είχα πάει σε καμία :lol:. Το 2007 είχα δει σε φεστιβάλ στη Βενετία Maiden και Slayer με 40 ευρώ :).

από το UNKLE Greek Fanclub και shared από την fb page του Ejekt:

It’s time for… Another Night Out!

Είμαι 35 ετών, 36 τον Ιούνιο, ακούω μέταλ από μικρό παιδί και δεν έχω δει τους Iron Maiden ποτέ. Δεν έκατσε, το 88 ήμουν 11 ετών και δεν με αφήνανε, το 95 δεν κατάφερα να ανέβω και μου έμεινε το εισιτήριο άκοπο (χέστηκα κιόλας, με Bailey, κλάιν - εκατό φορές ο Dickinson το 97 που είναι το πιο κοντινό πράμα σε Maiden που έχω δει), μετά ήμουν Αγγλία με πενιχρά οικονομικά μέσα που έφευγαν αποκλειστικά σε CD (οι συναυλίες Maiden είναι ακριβές - και ήταν με Bailey…), το 2000 έμαθα έξω από την πόρτα του Rockwave ότι ακυρώνουν και δεν έπαιζε να ξανανέβω. Γενικά δεν με ήθελε.

Και αυτή είναι από όλες τις απόψεις η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ να δεις Maiden. Προσωπικά, όσο και να γράφεται τι μαγκιά είναι που παίζουν το μισό σετλιστ από τον εκάστοτε καινούργιο δίσκο, δεν με ενδιαφέρει καθόλου να ακούσω κομμάτια από το Final Frontier ή ο,τιδήποτε post-Fear, ακόμα και αυτά που μου αρέσουν (που μου αρέσουν κάποια από τα 2 πρώτα ριγιούνιον).

Έχασα την ευκαιρία το 2008, ελπίζω να μην χάσω και την τελευταία τώρα.

Όλοι σας που τους έχετε δει και ξαναδεί και τους βαρεθήκατε και σας κουράζει η συζήτηση, στα παπάρια μας. Υπάρχει θέμα, τι να κάνουμε;

Έτσι απλά!!! :lol::lol::lol:

Δεν μπορούσα να μην το ποσταρω! No offense :smiley:

φιλε, τζόκερ λόττο λαχεια και τετοια κομμένα, χανεις τζαμπα τα λεφτα σου.:stuck_out_tongue:
σου (μας), ευχομαι ολοψυχα να γινει φετος το ονειρο σου. ιδιως σε αυτη την περιοδεία. με τον καλυτερο δισκο (7th son) των maiden κατα την γνώμη μου, αλλα και με το καλυτερο by far live αλμπουμ τους.

goog luck!

Ευτυχώς που είχαν ακυρώσει και είδαμε φουλ σετ Dream Theater, εγώ πήρα εισιτήριο μόλις ακύρωσαν οι Maiden :lol:.

Εχω να το λεω οτι καθως παιζαν φουλ σετ οι dream theater ηταν η μοναδικη φορα μαζι με μια αλλη σε σκοπια στο στρατο που με πηρε ο υπνος ορθιο!!!

Σας έκαναν τη χάρη και έπαιξαν και Trooper στο τέλος :p!

και μας στα παπαρια μας.σε αυτο το τοπικ μπαινουμε για να δουμε φημες για επερχομενες συναυλιες ειπαμε,οχι να διαβαζουμε 10 συνεχομενα ποστ μιρλας για μεηντεν.τραβατε συζητηστε το στο τοπικ για την περιοδεια maiden england οπου θα κλαιγεστε μεταξυ σας και κανεις δε θα σας ενοχλει.

αλήθεια τώρα? Από που το άκουσες?
Από την στιγμή που το δεύτερο συγκρότημα σου είναι λάθος (faith no more που δεν κάνουν tour) γιατί να πιστέψουμε για monkeys?

εδώ έρχονται οι Iskra και ασχολείστε με maiden και μαλακίες

Σεις είστε ο υπεύθυνος για την διατήρηση των ποστ περί φημολογούμενων συναυλιών σε ένα λογικό πλαίσιο; Αν ναι, ποιος αριθμός είναι το ανώτερο όριο; Και αν επιτρέπεται επίσης, ποιος είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος έκφρασης, μην ξανακάνουμε το faux pas να λέμε πόσο πολύ θα θέλαμε να δούμε Maiden και σας χαλάμε την ζαχαρένια σας.