Πανελληνιες

Αυτα ειναι τα sos(ο Ιωαννου δεν εχω καταλαβει γιατι αλλα τον ακουω απο πολλους). Συνηθως δε βαζουν αυτα που περιμενουμε. Και μακαρι δηλαδη, αν πεσει Σολωμος, ειμαι χαμενη. Ελπιζω σε κανα Καβαφη, τιποτα κουλο, απλο κι ευκολο :stuck_out_tongue:

Το ξερω ρε πουστη μου και η μαλακια ειναι οτι εχει μια ιστοριουλα και στο βιβλιο για το πως ανακαλυψε την πενικιλινη,και θυμωμουν το ονομα του μυκητα που ηταν Penicillium και μπερδευτηκα ο μαλακας και εβαλα βακτηριο.Φρικαρα μολις το συνειδητοποιησα!Μολις βγηκα απο το σχολειο το καταλαβα ο μαλακας και ειχα πει να τσεκαρω και τα πολλαπλης πριν δωσω το γραπτο γαμω…Τεσπα οτι εγινε εγινε!

Πάντως 5ο πεδίο προβλέπω σφαγή. Τα θέματα ήταν εξαιρετικά δύσκολα σε σχέση με προηγούμενα έτη (και μόνο). Κατα τ’ άλλα εννοείται πως για τους διαβασμένους ήταν βατά…

να παρακαλάτε να πέφτουν θέματα κλιμακούμενης δυσκολίας και να μη γράφετε αηδίες του στυλ “κόψανε το 5ο πεδίο από τους θεωρητικούς”, έλεος.

ΛΩΛ

Ε βασικο δυσκολακι να κοψουν και μαλιστα στα συγκεκριμενα μεγεθη,δεν ειναι Φυσικη.Στη χειροτερη που πεσει στον ψειρα της ψειρας max 1 μοναδα.

πάλι καλά που πήρα βιολογία και μαθηματικά!!πολύ απλά θέματα.98 με κόβω!!αυτή η πουστίτσα στην αμειψισπορά εδώ μου κάθετε…!!που να μου ρθει να πω και για τα νιτρικά ιόντα και την ατμοσφαιρική αζωτοδέσμευση?μια αναφορά στον κύκλο του αζώτου έφθανε!!:stuck_out_tongue:
δεν την πάτησα με την πενικιλίνη!κατευθειαν μου ρθε οτι ήταν μύκητας!!πολυ αντι-σος θέματα…αντι να βάλουν να πούμε καμία ρύπανση κλπ βαλαν 2 σειρες…
τέταρτο θέμα?καθαρά θέμα παπαγαλίας…γράφεις και γράφεις και αν βαρεθείς φεύγεις…!αυτά ειναι!!

btw, άκουσα άτομο που πήγε για να δώσει βιολογία και είχε δηλώσει κατά λάθος ιστορία! και μη χειρότερα…

Οχι ρε πουστη. Και τι εγινε τελικα; Εγω αν παθαινα κατι τετοιο θα επαιζα την πολυ κουρασμενη και θα λιποθυμουσα και θα αργοπεθαινα με λιγα λογια, να παω επαναληπτικες μπας και προλαβω μεχρι τοτε να βγαλω την υλη.:-s Που και παλι δεν γινεται.

Αυριο το αγαπημενο μου μαθημα :smiley:

Μαλακια επαθε μια κοπελα απο διπλανο τμημα. Εγραψε το ονομα της στο τετραδιο της βιολογιας και την ειδε ο επιτηρητης και της ειπε να το σβησει. Το εσβησε οντως αλλα νομιζε οτι ετσι γινεται. Με λιγα λογια το εχει γραψει στην εκθεση… :confused:

σχετικα με την λογοτεχνια, πιστευω οτι ειναι πολυ πιθανο να πεσουν εκεινα τα δυο που σνδεονται μεταξυ τους, στα ποιηματα για ητν ποιηση

σχετικα με τα μαθηματικα,πεφτουν τα παντα…πραγματικα δεν μπορω να φανταστω τι θα βαλουν για αυριο…απλα μαθαινετε ΟΛΗ τη θεωρια και ΟΛΑ τα θεωρηματα και τις εφαρμογες τος και ο θεος βοηθος…

Ρε παίδες να ρωτήσω κάτι.Υπάρχει περίπτωση να μου κόψει κανείς κανά μόριο επειεδή συμβόλισα το σταθμικό μέσο με w και παύλα από πάνω? :stuck_out_tongue: Στην αρχή πάντως είπα: Έστω w(με παύλα) ο σταθμικός μέσος,τότε είναι μπλα μπλα μπλα

Άμα είπες έστω w τότε μαθηματικά δεν είναι λάθος, αν και είναι κοινά αποδεκτό να συμβολίζεται έτσι. Δηλαδή είναι σαν να λες έστω x η ταχύτητα :p.Τώρα τι τρέλα κουβαλάει ο καθένας δεν ξέρω

και γω το ιδιο και μου ειπε ο καθηγητης αμα ειναι μπασταρδοι ζητημα να σου κοψουν 0,25 στα εκατο δλδ 1/4 του μοριου :wink:

Νταξει ξεκολλάτε στατιστική δίνουν και πιο εύκολα βαθμούς άμα δεν καρφώνεσαι ότι δεν είσαι θεωρητικός :b

Εκτος κι αν πεσεις στον ιδιο ψειρα που θα σου κοψει επειδη δεν εβαλες μοναδες στη μεση τιμη και την τυπικη αποκλιση. :stuck_out_tongue:
Ρε σεις, την πιθανοτητα στο τελος του 3ου πως τη βρηκατε; Οι περισσοτεροι που ρωτησα το εκαναν με πολυγωνο, εγω χωρισα τις κλασεις λεγοντας οτι οι παρατηρησεις θεωρουνται ομοιομορφα κατανεμημενες μπλααααααααααα μπλα μπλαααααααααα
Καλα βασικα χεστηκα τι εγραψα, μαλλον 20, αν οχι 20 τοτε 19,κατι που μου κανει in any case. Τα αλλα μαθηματικα να δουμε. :stuck_out_tongue:

Και γω με το λόγο c/c’ = ν/ν’. Σκέφτηκα να το κάνω με όμοια τρίγωνα εκείνη τη στιγμή αλλά βαριόμουν να κάνω σχήμα

και εγώ με ομοιόμορφη κατανομή και πολλά λόγια και έβγαλα 7/16.Αν θυμάμαι καλά,πάντως το είδα στο ίντερνετ θυμάμαι και το είχα βρει σωστά

άντε να δούμε αύριο τι θα γίνει. ξέρει κανείς πότε περίπου βγαίνουν στη φόρα τα θέματα?