Πανελληνιες

λαέ της θεωρητικής, μετά την πρόβλεψή μου για Ιωάννου τώρα τα θέματα για ιστορία.
Λοιπόν διαβάστε πολύ καλά τράπεζα ελλάδος και κρίση του 1932, οικονομική ανάπτυξη ποντίων, αρχή της δεδηλωμένης, διχοτόμηση της δραχμής, λέσχη φιλελευθέρων, αντιβενιζελικά κόμματα και Συμφωνία Άγκυρας. Από κρητικό δεν μπορώ να προβλέψω κάτι. Διαβάστε το όλο.
Φιλάκιααα!

κατάντια της παιδείας το αοδε λέει. σε συμπονώ αλλά πάλι καλά να λες που χεις να δώσεις μόνο αυτό.

Η “Οργανωση” στο ΑΟΔΕ πρεπει πλεον να δινει αποδοση καπου στο 1.01:p

εγω αυτο που ξερω
ειναι ενα σε λιγα χρονια θα υπαρχει μονο
μια 'οργανωση" …ΟΑΕΔ 8)

Δεν μας συγκινεις παναθεμα σε, εμεις που δινουμε λιγοτερα εχουμε μεγαλυτερη πιεση.

Αντε καλη επιτυχια σε ολους.:smiley:

Γνωστός με το παλιό σύστημα πέρασε ηλεκτρολόγων μηχανικών με 12.5 έκθεση. Σήμερα με 12.5 έκθεση αμφιβάλλω αν σε αφήνουν να μπεις στην καφετέρια :stuck_out_tongue:
Φτάνει η καραμέλα περί λίγων μαθημάτων. Τότε μια μέρα που σου πήγαινε στραβά για τον χι ψι λόγο σωζόταν από τα υπόλοιπα μαθήματα. Τώρα τον πουλελέ

ακριβως αυτο που ειπε ο βεντερ…στο συγκεκριμενο συστημα ειδικα,θες να χεις και την τυχη στο μερος σου,να σαι σε καλη μερα και και και…εγω για παραδειγμα,αοδε ξερω μονο το μισο βιβλιο…ετσι και πεσουν απο κει γραφω μεχρι 19(20 στο αοδε ποτε)…αμα δε πεσουν απο κει,γραφω γυρω στο 12…

Πο το διάβασα επιτέλους.Δεν νομίζω να πιάσω 20 αύριο αλλά τουλάχιστον ένα 18 το έχω.Δεν αντέχω άλλο το γαμημένο αυτό μάθημα:p

Καλα κι εγω ειμαι 99,9% σιγουρη οτι δεν θα γραψω 20, ΑΟΔΕ παντα ξεχναω λεξουλες ή τις αντικαθιστω με κατι αλλο που δεν ειναι το ιδιο.
Μην βαλουν διοικηση ανθρωπινων πορων ή την εισαγωγη της παρακινησης εκλιπαρω γιατι θα εχουμε δραματα. Και ειμαι πολυ χεστης για να κανω σκονακι :oops:

Παρακίνηση ίσως λίγο δύσκολο.Μάσλοου βάλανε πέρυσι πανελληνιες άρα η παρακίνηση που σχετίζεται λίγο με αυτόν ίσως είναι δύσκολο.Τσέκαρε μεθόδους και τεχνικές παρακίνησης και λειτουργία πληροφόρησης που είναι σος για φέτος λένε

Λειτουργια πληροφορησης επεσε ΟΕΦΕ αρα δεν ειναι και τοσο σος. Τεχνικες και μεθοδοι συμφωνω, οπως επισης και οργανωση απο μανατζμεντ και τις τρεις τελευταιες παραγραφους απο Μασλοου.
Επισης ενα κομματι που δεν εχει πεσει ποτε και το αγνοουν οι περισσοτεροι ειναι εκει με την ιεραρχηση των στοχων και τους cyert/march. Χερτζμπεργκ επισης το πρωτο σκελος δεν εχει πεσει ποτε.
Χμ τι αλλο τι αλλο
Απο ΔΑΠ(διοικηση ανθρωπινων πορων ντε)εβαλαν επαναληπτικες 2009, πηγες δυναμης του ηγετη παλι τοτε, καθολικοτητα του μανατζμεντ φοβαμαι μην πεσει γιατι ξερω τη μιση σελιδα. Την υπολοιπη οσες φορες και να τη διαβασω δεεεν.

Φιλος μου με τετοιο βαθμο περασε Ηλ.Μηχ. στην Πατρα :wink:

Τα έχω ευτυχώς αυτά.Παίζει να τα θυμάμαι ακριβώς.Φοβάμαι μόνο λίγο τη ΔΑΠ βέβαια αλλά δε γαμιέται:p

δε θα σας βρίσω, επειδή είστε υπό πίεση και σας συμπονάω. είστε λάθος όμως :p.

καλές επιτυχίες αύριο.

Για το αοδε λες?:stuck_out_tongue:

για το πλήθος των μαθημάτων. πρώτα πρώτα, αυτό που λέει ο vedder για την έκθεση είναι παντελώς λάθος. δες την έκθεση των δεσμών, δες την έκθεση του 2000 και δες και την έκθεση του τώρα. προφανώς δεν αναφέρομαι στα θέματα, αλλά στο ποσοστό της έκθεσης μες το βαθμό. στις δέσμες όλος ο βαθμός ήταν έκθεση, σε μας δε θυμάμαι, νομίζω 60% ή και παραπάνω, από το 2001 ήταν νομίζω 50% και τώρα είναι 40%. μη συγκρίνετε ανόμοια πράγματα. επίσης το επιχείρημα “γράφω σκατά στην έκθεση και δεν έχω να τα μπαλώσω, ενώ εσείς που δώσατε πολλά είχατε” έχει κι άλλες τρύπες, αλλά βαριέμαι να γράφω τα αυτονόητα. προφανώς κάθε σύστημα έχει τα υπέρ και τα κατά του, προφανώς ο καθένας πιστεύει ότι αυτό που βιώσε είναι το χειρότερο όλων. εμείς παίδες, δεν είχαμε ουσιαστικά καν την επιλογη της τεχνολογικής κατεύθυνσης και πήγαμε αναγκαστικά όλοι θετική για να περάσουμε 2ο ή 4ο πεδίο. δίνοντας μαθήματα που δε γουστάραμε 2 φορές, και γενική, και κατεύθυνση. και δε μιλάμε καν για ιστορίες (ναι, δύο είχαμε στη γενική), θρησκευτικά, νέα (ναι, δύο είχαμε και από αυτά). μιλάμε για 2 χημείες και 2 βιολογίες. εν ολίγοις, επειδή παρακολουθώ πάνω από 10 χρόνια από κοντά το σύστημα των πανελλαδικών, είστε για διάφορους λόγους οι πιο ευνοημένοι.

μπορώ να γράψω έκθεση για να κατατροπώσω τα τυχόντα επιχειρήματα του καθενός, αλλά αυτό είναι το τελευταίο ποστ σχετικά, δεν είναι αυτό που μας (σας) καίει τώρα. μακάρι να απαγκιστρωθούν οι εξετάσεις τις τρίτης λυκείου από την εισαγωγή στην τριτοβάθμια, μακάρι να φύγει μακριά η τεχνολογική ειδικά από παντός είδους παπαγαλίες. πάντα το καλύτερο θέλουμε, αλλά μη γκρινιάζουμε και σα μυξοπαρθένες για 50-60 σελίδες αποστήθιση, υπάρχουν κ χειρότερα.

βασικα εγω αν εδινα με συστημα ντουντ…δεν θα εδινα

(παλι καλα που ειχα να δωσω μονο 6 μαθηματα και περασα ημμυ με 2 ωρες διαβασμα την μερα, αν ειχα 12- η δεν ξερω ποσα ειχαν- θα επρεπε να αφιερωσω πολυ χρονο και κοπο για μαθηματα μαλακιες στο κατω κατω, οπως θρησκευτικα η διπλα μαθηματα και δεν ξερω και γω τι…οχι πως τα σημερινα μαθηματα δεν ειναι μαλακιες)

αλλα και παλι οι εξετασεις εχουν καθαρα ανταγωνιστικο χαρακτηρα, οποτε ολα τα συστηματα ειχαν τις ιδιες δυσκολιες για ολους τους εκαστοτε μαθητες, τα γουστα μπορει να αλλαζουν

Εγώ έχω 123 με εικόνες :stuck_out_tongue:
Στην καλύτερη περίπτωση οι εικόνες να ναι 20 σελίδες, άντε πες έχω 100 σελίδες + ασκήσεις :stuck_out_tongue:
Και ακόμα να τη μάθω όσο τέλεια περίμενα, κωλοβάραγα όλη μέρα σήμερα. Πριν ένα μήνα καλύτερα την ήξερα την πουτάνα! Πάω να συνεχίσω, καληνύχτα :stuck_out_tongue:

οποιος γραφει στο αοδε 20 ειναι καραφυτο του κερατα,τελος…ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ 50 σελιδες απεξω…ψοφηστε ρε κωλοζωα…

@otinane ρε συ οι τεχνικες και μεθοδοι του μανατζμεντ τι σελιδα ειναι?

Ε και να μη μπορεις ολες,μπορεις να αποκλεισεις καποια που πεσαν,να διαβασεις το 80% των υπολοιπων(μεσα σε αυτα σιγουρα αυτα που δεν εχουν ακουμπησει οι επιτροπες) και παλι να χεις αρκετες πιθανοτητες να γραψεις ψηλα.Εξαλλου αυτοι που ξερουν και τις 50 σελιδες ΑΨΟΓΑ ειναι η μειοψηφια,πιστεψε με.

Η ουσια ομως ειναι να αφησεις το κλαψομουνιασμα τετοια ωρα,να χαλαρωσεις και να πας το πρωι να τους πηδησεις.

Καλη επιτυχια σε ολους!:slight_smile: